"Ten komentarz ws. Morawieckiego to groźba". Będzie wojna na prawicy?

- Dzisiejszy komentarz Michała Karnowskiego odczytuję jako swego rodzaju groźbę. Zresztą te groźby płyną z różnych stron - mówiła w Poranku TOK FM Dominika Wielowieyska odnosząc się do komentarzy dotyczących zmiany premiera.

- Niemal na wszystkich okładkach tygodników dziś Mateusz Morawiecki. "Nieoczekiwana zmiana miejsc" to tytuł tygodnika "Sieci Prawdy" i pytanie jak ta nieoczekiwana zamiana miejsc wpłynie na sytuację w PiS-ie i losy Polski - zastanawiała się w Przeglądzie Prasy w Radiu TOK FM Dominika Wielowieyska. 

"Decyzję o zmianie szefa rządu wyborcy i działacze prawicy, i nasi czytelnicy przyjmują dość chłodno. Ma ten chłód dwa wymiary - po pierwsze sympatii do Beaty Szydło, po drugie pytań, ile w samym Morawieckim jest pisowskiego ducha, a ile sprawnego bankowca. Emocje są duże. (...)  Obiecujemy państwu, że to, co dobre zauważymy, ale też nie zawahamy się przed podniesieniem alarmu, gdy sprawy zaczną przyjmować zły obrót, bez względu na cenę" napisał Michał Karnowski.

- Dla mnie ten tygodnik i bracia Karnowscy to bardzo ważny element obozu IV RP i bardzo ważny gracz wewnątrz obozu rządzącego, ten komentarz odczytuję jako swego rodzaju groźbę

- oceniła prowadząca Poranek w Radiu TOK FM.

Zresztą te groźby płyną z różnych stron - zauważyła Wielowieyska i przypomniała, że Antoni Macierewicz na spotkaniu z Klubami Gazety Polskiej tam pojawiał się podobny ton. - Macierewicz mówił, że się nie podda bez walki. Tymczasem czytam w różnych gazetach, że planowana jest jego dymisja. Jeśli nie teraz to w styczniu - mówiła Wielowieyska.

Jeszcze dziś nowy rząd

Prawdopodobnie jeszcze dziś wczesnym popołudniem prezydent powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z zapowiedziami PiS-u w składzie gabinetu nie zmieni się nic lub co najwyżej zmieni się niewiele.

Wg zapowiedzi Morawiecki ma przeprowadzić przegląd resortów i ministrów i dopiero w styczniu zdecyduje o przyszłości poszczególnych z nich.

To już oficjalne. Morawiecki desygnowany na premiera, dymisja Szydło przyjęta

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (127)
"Ten komentarz ws. Morawieckiego to groźba". Będzie wojna na prawicy?
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 28 razy 22

  "Tymczasem czytam w różnych gazetach, że planowana jest jego dymisja. Jeśli nie teraz to w styczniu"

  Poczekam więc na prezent świąteczny do stycznia, tylko bez zwłoki proszę :)
  A propo ... zamach smoleński wyjaśniony? Tupolew już w domu? Tak się zastanawiam, kto głosuje na takiego pasożyta ... naprawdę nie wiem jaki trzeba mieć zryty beret, żeby wierzyć takiemu "człowiekowi".

 • tacx

  Oceniono 23 razy 15

  Morawiecki nic nie zrobi. macierewicz zostanie. Pisowski beton rozszarpałby go nas kawałki gdyby ośmielił się pogonić Świra i Ziobrę. Dla pisowskich talibów w tym momencie jest dwóch wrogów Polski Wyklętej - Duda i Morawiecki. Pierwszy to kryptoŻyd - zakamuflowany kret Unii wolnosci, kodowców, ubeków i zdrajców ojczyzny. Chorągiewka niewierna i karierowicz niewdzieczny. Jego teść to Polakożerca , mason i wróg ojczyzny.
  Drugi - Morawiecki - to Żyd banksterski. służy kultowi mamony i jest zakamuflowanym sługusem Tuska.
  zobaczycie jak Morawiecki bezie teraz chciał się zrobic na siłę pisowski i jak bedzie atakowany. Oni go nie znoszą. Apologeta radiomaryjny J.R.Nowak pluje na internety jak tylko wejdzie na Dudę i Morawieckiego. Dostaje białej piany - a to jest człowiek który wyznacza kierunek katotalibanu radiomaryjnego. Dlatego zwolnienie macierewicza nie wchodzi teraz w grę. Tak samo jak ziobry. byc moze będzie przepierka w spółkach, ale oni samisą nietykalni
  Najpóźniej za dwa latajednak bedzie potężna awantura i pęknięcie w PIS bo Kurdupel najwyraźniej idzie na lewo bo poprawej stronie jest już tylko ściana i pacyfiści spod znaku ONR i Rodła. koćńzy się dokładnie tak samo jak w 2008r

 • stasi1

  Oceniono 30 razy 14

  Wczoraj pytam się kolegi pisuara(z którym kiedyś studiowałem) czym będą się różnili od komuny po przejęciu sądów i medii prywatnych? On na to że ci teraz klęczą.

 • obywatel_leming

  Oceniono 14 razy 12

  W sumie to dobrze, że PIS zdecydował premierem uczynić doradcę Tuska,

 • def11

  Oceniono 12 razy 10

  W ramach walki PiS-u z elitami premierem rządu PiS-u został bankowiec, finansista, ubierający się w angielskie garnitury i włoskie krawaty i milionami na koncie :)
  Taki jak ty suwerenie, zwykły człowiek :)

 • lodzermensz1

  Oceniono 14 razy 10

  Nie sądzę by nastąpiła dymisja Macierewicza. Ona mogłaby nastąpić gdyby premierem został Kaczyński. Ale skoro Kaczyński premierem nie został, to Morawiecki nie będzie miał dość sił by dymisję Macierewicza przewalczyć. Pan prezydent Duda został spacyfikowany. W kwestii sądów zgodził się faktycznie na propozycje PIS. Ustawy, które przeszły, to niemal dokładnie te, które zawetował pół roku temu. Nie wiem co Kaczyński ma na pana prezydenta, ale na powrót zamienił Andrzeja w Adriana. Usuwając Szydło dał popis swojej niekwestionowanej władzy nad partią, a wysuwając na stołek premiera Morawieckiego, człowieka bez żadnego zaplecza w PIS, zyskał jeszcze większy wpływ na rząd. Bez Kaczyńskiego Morawiecki jest tam nikim, więc będzie robił dokładnie to co Kaczyński zażąda. Jestem spokojny o to, że nie zażąda głowy Macierewicza. I Macierewicz już to wie. Prztyczek jaki dał Dudzie o tym świadczy. Gdy Macierewicz był niepewny siedział cicho ogłaszając jedynie "sukcesy" w "modernizacji armii" (zakup nowych karabinów). Teraz pozwala sobie na znacznie więcej.

 • berek-oberek

  Oceniono 15 razy 9

  Morawiecki to jest cyniczna zagrywka kaczyńskiego w walce o utrzymanie równowagi sił. Kaczyński nigdy nie potrafił rządzić ani niczego budować, to jest destrukcyjny typ człowieka. Jednak się przeliczył, do tej pory walczył z urojonymi wrogami, teraz dorobił się realnych..... tuż pod swoim bokiem.

 • ksks3

  Oceniono 9 razy 7

  Wojna na prawicy nto powód do zmartwienia dla pani Wielowiejskiej ?
  Dla mnie żaden !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX