"Morawiecki zyskuje finansowo na decyzjach podejmowanych przez rząd" - Zandberg

- Morawiecki już zarobił na wystawieniu frankowiczów do wiatru. Obawiamy się, co dalej"- stwierdził dziś Adrian Zandberg z Razem.
Według partii Morawiecki powinien wpłacić zarobione na akcjach pieniądze na cele społeczne.

Partia Razem apeluje do Mateusza Morawieckiego, by sprzedał swoje akcje banku BZ WBK. Według przedstawicieli tej partii, gdy Morawiecki obejmie stanowisko, będzie na nim ciążyć zarzut konfliktu interesów.

- Premier Morawiecki zyskuje finansowo na konkretnych decyzjach podejmowanych przez rząd. Niestety przez ostatnie dwa lata pełniąc funkcje w rządzie nie pozbył się akcji a przeciwnie zatrzymał je i według naszych szacunków zarobił na tym ponad milion zł - mówił Adrian Zandberg z Razem, przypominając, że szef rządu nadzoruje Komisję Nadzoru Finansowego.

"Powinien oddać na cele społeczne"

Zandberg podkreślał też, że rząd Prawa i Sprawiedliwości porzucił frankowiczów, czego efektem był wzrost wartości akcji banków. Między innymi tych należących do Morawieckiego.

- Na wystawieniu frankowiczów do wiatru Mateusz Morawiecki już zarobił jak minister . Obawiamy się, jako jego decyzje, które będzie podejmować jak prezes rady ministrów będą wpływać na wartość jego akcji a więc i wartość jego majątku - mówił Zandberg.

Według Partii Razem Morawiecki powinien wpłacić zarobione na akcjach pieniądze na cele społeczne, na przykład fundację, która pomaga ofiarom systemu bankowego.

Wczoraj na ten temat wypowiadała się w TOK FM Ewa Lieder z Nowoczesnej. - Ten konflikt interesów to jest bardzo poważna sprawa, która świadczy o tym jakie są standardy. On zarobił na tej transakcji ponad milion zł. Mógł się tych akcji pozbyć zanim został ministrem, są tak zwane ślepe fundusze. Ale standardy mamy w tej chwili takie, że tego robić nie musiał - przekonywała Lieder.

Wczoraj dyskutowano o tym w programie Dominiki Wielowieyskiej:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
"Morawiecki zyskuje finansowo na decyzjach podejmowanych przez rząd" - Zandberg
Zaloguj się
 • niewinna

  Oceniono 9 razy 7

  No i kółeczko się zamknęło. Rzeczpospolita banksterska. Oszukani na franka to była przygrywka bo oni to jednak w wielu przypadkach ludzie niezwykle pracowici i spłacający swoją lichwę a jak zacznie się dożynanie 3 mln złotówkowiczów a się zacznie to będzie wesoło. Trochę mieszkań się przejmie. Wasze ulice, nasze kamienice.

 • musa-kusa

  Oceniono 9 razy 7

  Milion wte, milion wewte... Dla bankstera to są peanuts :)

 • japka_putina

  Oceniono 7 razy 5

  Doświadczenie życiowe uczy, by ludzi ostentacyjnie demonstrujących bogobojność i patriotyzm traktować z podwójną ostrożnością.

 • karolus2222

  Oceniono 7 razy 5

  ZAROBIONE PIENIĄŻKI MÓGŁBY PAN PREMIER PRZEZNACZYĆ NP. NA RECHRYSTIANIZACJE ZDEGENEROWANEJ EUROPY !
  NO EWENTUALNIE NA BILET LOTNICZY DLA TATUSIA NP. DO REPUBLIKI BANANOWEJ , GDZIE PAPA MÓGŁBY SIĘ NAUCZYĆ GŁOSOWAĆ W BANANOWYM PARLAMENCIE !

 • Michał Fuk

  Oceniono 6 razy 4

  Uczcie się, banksterzy, wystarczy rzucić kilka ochłapów, a później łupić, łupić do woli.
  Chociaż trzeba przyznać, że Trump to lepiej rozegrał, bo nic redneckom nie dał, a bogatym obniżył podatki. A białe śmieci i tak są zadowolone.

 • def11

  Oceniono 6 razy 4

  W partii PiS nie ma konfliktu interesów, to pomówienie. Interesy partii i jej członków są nadrzędne nad interesem państwa i jako takie pełnią rolę przewodnią, stąd brak pola do konfliktu.

 • van_norden

  Oceniono 3 razy 3

  Czy to prawda, że Pan Morawiecki nie posiada ani jednej obligacji Skarbu Państwa? Czyżby im nie ufał?

 • niewinna

  Oceniono 5 razy 3

  W latach kiedy wciśnięto najwięcej tej toksyny pseudo frankowej Pis lobbował za tymi pseudo kredytami. Potem bezczelnie i ordynarnie kłamiąc w kampanii wyłudził głosy wyborcze od oszukanych na franka. Następnie wypiął się na nich i desygnował na premiera bankstera, który zarabia na blokowaniu rozwiązań systemowych. Przy okazji rozwalili Państwo. Rodzinka Kaczyńskich też miała/ma pseudo kredyt frankowy ale "przewalutowała" w odpowiednim czasie. Ogólnie żal wszystkich kredyciarzy hipotecznych bo są niewolnikami swojej klity, za którą zapłacą trzy razy cena wyjściowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX