"Będzie śmieszniej". Wilk zdradza, jakie Suski będzie miał zadanie w Kancelarii Premiera

- Być może Marek Suski ma pilnować różnych personalnych spraw, on lubi takie rzeczy. Naprawdę, może być bardzo zabawnie - stwierdził w "Wywiadzie Politycznym" w Radiu TOK FM, poseł Jacek Wilk z Kukiz'15.

- Nie wiem, czy będzie lepiej, ale na pewno będzie śmieszniej. Pan Marek Suski uważa się za osobę o wielkim poczuciu humoru, choć nie wszyscy dookoła tak sądzą. Zobaczymy, ale naprawdę może być bardzo zabawnie. Być może Marek Suski ma pilnować różnych personalnych spraw, bo on lubi takie rzeczy - tak zmiany w rządzie komentował Jacek Wilk z Kukiz'15, który był gościem programu "Wywiad Polityczny".

 - Być może to taka bardzo partyjna nominacja, bo jak wiadomo Marek Suski jest wiernym przybocznym Jarosława Kaczyńskiego - stwierdziła prowadząca program Karolina Lewicka.

"Fachowiec ze specyficznym punktem widzenia"

Karolina Lewicka pytała też swojego gościa o Michała Dworczyka, dotychczasowego wiceministra obrony narodowej. - Przez moment mówiono o nim jak o następcy Antoniego Macierewicza - przypomniała prowadząca. - Michał Dworczyk, to bardzo fachowa i zorientowana osoba, mająca swój specyficzny polityczny punkt widzenia - stwierdził Wilk. 

Przypomnijmy, że dziś okazało się, że współpracownicy byłej premier Beaty Szydło odchodzą z rządu. Premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej poinformował, że funkcję traci Beata Kempa, ale pozostaje w randze sekretarza stanu. Z kolei Marek Suski z PiS-u, szef sejmowej komisji skarbu i członek komisji śledczej ds. Amber Gold, zastąpi Elżbietę Witek odwołaną dzisiaj przez prezydenta z funkcji szefowej gabinetu politycznego premiera.

Nowym, szefem kancelarii premiera został Michał Dworczyk, a nowym rzecznikiem rządu została Joanna Kopcińska. "Rafał Bochenek pozostaje w kancelarii premiera jako podsekretarz stanu, będzie ze mną blisko współpracował - poinformował premier Morawiecki.

Całej audycji możesz posłuchać tutaj:

"Chcemy weta! Za wolne sądy was rozliczymy"

DOSTĘP PREMIUM