"Dobra Zmiana jest możliwa" - przekonuje w mocnym apelu Piotr Kraśko

Komisja Europejska może dziś przekazać Radzie Unii wniosek o rozpoczęcie procedury uznania Polski za kraj trwale łamiący zasady praworządności z art. 7 traktatu UE.

- W dzisiejszej prasie znajdziemy masę długich i ciekawych artykułów dotyczących naszych relacji z Europą - powiedział w dzisiejszym przeglądzie prasy Piotr Kraśko. - Chodzi przede wszystkim o o artykuł 7 Traktatu o UE. Nie zastosowano dotąd takiej procedury wobec żadnego kraju członkowskiego. Dlatego chciałbym przekonać pana premiera, naszą dyplomację, do dwóch haseł, które - jeśli w nie państwo uwierzą - proszę traktować jak swoje. Dobra Zmiana jest możliwa i naprawdę czas już na dobrą zmianę w relacji z Europą. Polska nigdy nie będzie tak silna jak wtedy, kiedy będzie miała silną pozycję w Europie - dodał dziennikarz.

Możemy być wielkim graczem

- Wielka Brytania występuje z Unii Europejskiej. To będzie bardzo skomplikowany proces. Ale to jest miejsce, które Polska może zająć - podkreślił Kraśko. - Proszę nie mówić, że Komisja Europejska albo wielcy gracze w Europie uwzięli się teraz na Polskę, dlatego, że Polska odgrywa teraz jakaś potężną rolę w naszej części Europy, że uniemożliwia innym prowadzenie tutaj swojej polityki. Otóż nie jesteśmy najważniejszym graczem w naszym regionie. Największą gospodarką, największym krajem? Tak. Ale proszę pamiętać o tym, ze państwa bałtyckie są w strefie euro. Słowacja jest w strefie euro. Słowacja się zastanawia czy to dobrze, że wojska amerykańskie są na wschodniej flance NATO. Węgry robią wielkie interesy z Putinem, a Putin przyjmowany jest w Budapeszcie niemal jak car. Andrej Babiš, nowy premier Czech mówił w kampanii, że w relacji z Europą nie będzie podążał drogą Wiktora Orbána i Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił prowadzący audycję.

Kraśko dodał, że nie jesteśmy dominującym graczem tej części Europy. - Tak nie jest. Ale nawet gdyby tak było, to nie może być szczyt naszej ambicji. My musimy być wielkim graczem nie w Grupie Wyszehradzkiej, to nie powinno być marzenie Polskiej dyplomacji. Powinniśmy być wielkim graczem w Europie - powiedział dziennikarz.

Polska ma teraz wielką szansę

Dodał, że Europa się zmienia, a po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, to Polska będzie największym krajem spoza strefy euro. - I to my możemy łączyć te dwie strefy. To my możemy mieć pomysł na Europę, mieć pomysł na świat, a nie tylko pomysł na to, by Viktor Orbán zablokował sankcje przeciwko Polsce. To nie może być marzenie polskiej dyplomacji, naprawdę panie premierze - powiedział Kraśko.

- I naprawdę, proszę mi wierzyć - dodał - damy radę to zrobić. To nie jest tak, że jakikolwiek program społeczny, czy pana program inwestycyjny mogą być zrealizowane tylko wtedy, gdy przepchnięte zostaną ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Absolutnie nie jest to konieczne dla zmieniania Polski. Proszę w to nie wierzyć. Damy radę zmieniać Polskę na lepsze, nie dewastując Sądu Najwyższego i nie zmieniając KRS i  budując silną pozycję Polski w Europie. I proszę w to uwierzyć. Dobra zmiana jest możliwa w relacjach z Europą - zakończył swój apel Piotr Kraśko.

Więcej w porannym Przeglądzie Prasy.Kuriozalna wymiana zdań między Wielowieyską a rzecznikiem prezydenta

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
"Dobra Zmiana jest możliwa" - przekonuje w mocnym apelu Piotr Kraśko
Zaloguj się
 • Dodger Merciless

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Kraśko kiedy będzie lustracja Sędziów,Profesorów,Księży?Bez tego ani rusz na zmiany.

 • 174pit

  Oceniono 5 razy 3

  Europa będzie zacieśniać współpracę i zacznie się federalizować w ramach strefy euro. Czechy najpewniej będą starały się jak najszybciej dołączyć. Węgry ciążą w stronę Rosji coraz bardziej. Bałkany jak zawsze są wielką niewiadomą, ale za to Polska ze swoimi pretensjami i fochami, ze swoimi mocarstwowymi aspiracjami zostanie sama jak palec w dupie. Jak zawsze - na własne życzenie.
  Oby moje słowo w gó... się obróciło.

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 2

  Piotr Kraśko to karzeł medialny podobnie jak karły medialne z Polsatu
  i TVN, które opowiadają bzdury w stylu Kim Dzong Una o "opcji atomowej"
  Co chwile słyszę w Polsacie i TVN - wajna,wajna,wajna,ura,ura,ura !!!

 • tilow3

  Oceniono 2 razy 2

  Pisowcy myślą tak "doimy Unię i robimy z niej wała, bo co ona nam może? mamy Węgry za sprzymierzeńca i w razie czego użyjemy ich. A jak nie, to wycofamy się z pomysłów które się nie podobają i tyle". Otóż NIE! po pierwsze wystarczy, że Węgry wstrzymają się od głosowania i to też będzie głos "za". A to, że wam się odwidzi nagle niszczenie demokracji i wszystko wróci na stare tory, a zwłaszcza dopłaty, to też mrzonki. Bo żeby wrócić "stare" głos muszą podjąć wszyscy członkowie UE. A ilu my znajdziemy sprzymierzeńców?

 • rafthetough

  Oceniono 2 razy 2

  ten Pan sam sobie przeczy. mamy być w Euroie szanowani? A kiedy byliśmy? wtedy jak Tusk wykonywał każde polecenie Merkel? Jak kupowaliśmy złom helikopterowy z Francji?
  Skończyła się polityka całowania Unii w rączkę, teraz mamy swoje zdanie którego się trzymamy. Przypominam, że Unia na mocy traktatów europejskich nie może się wtrącać w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich.

 • petrucchio

  Oceniono 1 raz 1

  ... a język polski stanie się lingua franca Europy zamiast angielskiego. ;)

 • Jan Staszic

  Oceniono 5 razy 1

  Pozdrawiam CENZURE!
  MODERATORZE czy ty tez jestes wnukiem rosortowym?
  Jeszcze kilka miesiecy i odetna wam prad i wode na czerskiej...

 • def11

  Oceniono 7 razy 1

  Pani Kraśko pan wie co to fanatyzm polityczny ? Tam racjonalne argumenty i rzeczowa rozmowa nie mają znaczenia liczy się jak pisał Kapuściński " ...agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność.Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje.
  Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał akces. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż. Nie ma ludzi - jest sprawa."

  I do kogo pan apeluje ? Do Jarosława Kaczyńskiego ?!

 • janpe1

  0

  Juz pisalem ale wykreslili... ze nie sluchalem bo jak slysze M D Ł Y glos Kraśki to musze piorunem i w podskokach do klopa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX