Komentarze (56)
"Wokulski był prześladowcą". W ten sposób "Lalki" jeszcze nie interpretowano
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście, że nic na siłę. Nie da się na siłę zakochać i oczywiście do tego uczucia ma prawo każdy i kobieta i facet. Jednak zastanówmy się, co się z nami dzieje dziś. Zwłaszcza z kobietami. Dlaczego w większości przypadków zamiast faceta dobrego i często sytuowanego wybieracie łajzę ortalionową spod bloku, która was leje i poniża? No ale na szczęście są i normalne kobiety. Ja jestem w szczęśliwym związku już od siedmiu lat.

 • cynnik2

  Oceniono 8 razy -2

  Urbanik - Kopeć... To mówi samo za siebie.
  Kolejna feministka, znawczyni kobiecej natury, romantycznych porywów serca starzejącego się, samotnego mężczyzny, potrzeb (erotycznych, finansowych, towarzyskich) młodej kobiety, kastowych uwarunkowań społecznych, hipokryzji, fałszywej moralności...
  Takimi "analizami" można wykończyć i obrzydzić KAŻDĄ POWIEŚĆ I FILM.
  A może "Kochanek Lady Chatterley"? Tam jest odwrotnie, pani gwałci pana. Z pobudek fizycznych.
  A w życiu? Popatrzmy - ładnymi, drogimi samochodami jeżdżą ładne, atrakcyjne laski o urodzie modelek. I tyle. Coś nie tak z tą powieścią?
  Już mi się nawet nie chce pisać uzasadnień - tylko krótko: pani z cyklu jak mały Kazio wyobraża sobie qurwę...

 • krypthos

  Oceniono 8 razy -2

  a może czas na odczarowanie Piećioksięgu? No, niech będzie, Tory. Poczytajcie, to wam się włos na głowie zjeży. Morderstwa, pedofilia, kazirodztwo i wszystko, co najgorsze. Do dzieła!

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 8 razy -2

  Kobieta zawsze wybierze mężczyznę złego i bogatego. Wokulski miał to nieszczęście że był dobry.

 • Jan Mtozek

  Oceniono 6 razy -4

  A w podeszłym wieku, przed sądem federalnym w NY stanie Isabel Lecka, ofiara molestowania, i innych niecnych praktyk niejakiego pana W. W walce o sprawiedliwość będzie wspierać zarówno biuro prokuratora federalnego jak i inne pociotki wymiaru sprawiedliwości, akurat przed wyborami. W ten sam sposób można napisać, że Rzecki był terrorystą na emeryturze, a wielu innych, tamże opisanych, sikało pod górkę i na wiatr.

 • Oceniono 7 razy -5

  Jedna z niewielu lektur szkolnych, której polonistka nie zdołała mi obrzydzić. A teraz kolejna "pańcia" polonistka próbuje jakoś zaistnieć . . .
  Maturzysta z roku 1968

 • 66kropek

  Oceniono 8 razy -8

  To bardzo miło, że ktoś z postępowego kręgu GW przeczytał "Lalkę" Gratuluję! Prawda, że to bardzo odświeżająca lektura? Zwłaszcza po czytaniu Tokarczuk, Bator i reszty, albo wysłuchiwania feministycznego, a właściwie pseudofemnistycznego bełkotu np. pani Zielińskej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX