Komentarze (323)
"Uchodźcy do nas dotrą masą, która jest nieprzewidywalna" - Ochojska o nieuniknionym
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rikol

  Oceniono 23 razy 13

  Po co przyjmowac uchodźcow, którzy sa antysemitami, homofobami i seksistami? Po co przyjmowac ludzi, ktorzy uwazają, że dziewczynie za krótką spódnice nalezy sie coo najmniej gwalt? Wystarczy nam naszych krymnalistoów. A najwiekszym problemem "u nich" jest zbyt wysoka rozrodczość, która wynika z ideologii islamu.

 • krzy-czy

  Oceniono 30 razy 12

  pani ochojska pozostaje na poziomie tuwimowskiego MURZYNKA BAMBO.
  no, przecież trzeba pomócbiednemu murzynkowi.

 • masofrev

  Oceniono 13 razy 11

  "ponieważ jest to nieuchronne. "
  Otóż nie, wcale nie jest to nieuchronne - trzeba tylko zacząć działać, aby potencjalnych "uchodźców" zniechęcić lub - po prostu - nie wpuszczać do Unii!

 • gklej

  Oceniono 15 razy 11

  ja uważam, że należy zająć się naszymi bezdomnymi, zapewnić im jakiś byt, a potem zastanowić się nad uchodźcami.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy 10

  O nieuniknionosci pisali od setek lat marksisci. Nieunikniona byla kolektywizacja wyrokiem historii byla koniecznosc likwidacji kulakow i burzuazji, nieuniknione byla koniecznosc zmiany kierunkow rzek, czy nieuniknione jest wymarcie drzew w puszczy bialowieskiej gdyz taki jest wyrok przyrody. Nie istnieje zadna determinanta dla ktorej Europa ma utonac w masie trzeciego swiata, wystarczy po prostu konsekwenta polityka odstraszania potencjalnych chetnych do latwego zycia na cudzy koszt. Oczywistym jest iz dekolonizacja lat 60 byla tragedia Afryki i krajow bliskiego wschodu, ale mocarstwa kolonialne po prostu nie byly w stanie zarzadzac dluzej masami ludow trzeciego swiata, ani fifnasowo ani demograficznie. Jednak sytuacja z proroczego filmu WorldZ jest odwracalana i niech nikt nie pieprz glodnych kawalkow o nieuniknionosci jak nie przymierzajac peo swoja niekompetencje i nieudolnosc zawsze tlumaczyla kryminalizacje korupcje bezrobocie biede nieuniknionoscia demokracji.

 • gesipipek65

  Oceniono 12 razy 10

  Tej pani choroba sparaliżowała też mózg

 • janiu46

  Oceniono 18 razy 10

  Do czego potrzebni są nam ludzie,którzy nie potrafili zbudować sobie studni?

 • kniazwitold

  Oceniono 16 razy 10

  Nie lubię alkoholików, a tym bardziej alkoholików kalek - pełnych nienawiści do świata za krzywdę jaka ich spotkała.

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 9

  polityka swoją drogą jest w Polsce parszywa i straszliwie indoktrynuje ludzi, ale też ludzie nie są baranami, jeszcze w 2012 byli pozytywnie nastawieni do migrantów, a teraz już nie są, bo migranci pokazali w kilku krajach europejskich, co się stanie z naszym światem, kiedy zamieszkają w nim tysiące, setki tysięcy muzułmanów
  a tego nikt normalny nie chce
  na przykład Niemcy ogromnie zazdroszczą Polsce rządu i jego postawy wobec unijnych nacisków, bo sami czują się obcy w swoim kraju i bezsilnie patrzą na wybryki nowych współobywateli

 • 66kropek

  Oceniono 11 razy 9

  Przestańcie bredzić, że boimy się uchodźców czy tam imigrantów, bo ich nie znamy a jakbyśmy ich poznali to byłoby super. Przez ostatnie 5 lat miliony Polaków mieszkało w UE w tych samych dzielnicach co imigranci z Afryki. Nawet ci , którzy mieli jakieś złudzenia stracili je zupełnie. Pełną gębę radosnych frazesów o biednych uchodźcach mają ci, którzy mieszkają w dzielnicach gdzie nie ma żadnych imigrantów i nie będzie, bo kiedy tylko się pojawiają ich zaprzysięgli wielbiciele, przypadkowo oczywiście. przeprowadzają się do innej dzielnicy. Bardzo szybko.

 • vidi12

  Oceniono 17 razy 9

  Wczoraj stałem w kolejce do stoiska mięsnego w warszawskim minimarkecie Aldik... na 10 osób w kolejce - 6 to były Ukrainki... obsługiwała też Ukrainka :) Uchodźcy u nas już są...

 • jan700

  Oceniono 17 razy 9

  W Polsce jest mamy narodowy konsensus w sprawie sprowadzenia islamu do kraju. W tym temacie nawet ludzie głosujący na opozycję popierają po cichu dotychczasową politykę Prawa i Sprawiedliwości.

 • Jan Staszic

  Oceniono 23 razy 9

  Panstwa grupy V5 beda w stanie uzyc swojej armii by powstrzymac nielegalnych emigrantow wiec to jest problem wloch,francji i niemiec...
  Juz dzis austriackie czolgi stoja w pogotowiu bojowym na granicy wlosko-austriackiej.
  Co zrobi wloski rzad gdy ich obywatele zablokuja urzedy oraz transport przeciwko naplywowi nachodzcow???
  Ochojska nie jest w stanie sobie wyobrazic determinacji rdzennych europejczykow w tej sprawie poniewaz mysli jak lewackie liberalne media ktore jednak nie maja wplywu na struktury bezpieczenstwa panstw krajow EU.

 • neko_gd

  Oceniono 25 razy 9

  Wielkim kłamstwem jest twierdzenie ,że sprzeciw Polaków do przyjmowania imigrantów ekonomicznych z państw afrykańskich czy azjatyckich to efekt "budowania" lęku przez polityków i media .Prawdą jest za to ,że politycy i media po prostu eksponują te fakty ,które zwolennicy przyjmowania uchodźców czy imigrantów ekonomicznych ,najchętniej by przemilczeli i udawali ,że ich nie ma .

  Zacznijmy już od samego nazewnictwa . "Wybitnym" osiągnięciem mediów jest ,że gdy mowa o uchodźcach to w 90% przypadków mowa tak naprawdę o imigrantach ekonomicznych .
  To media ,wrzuciły problem do jednego worka i mają "pretensje" ,że ludzie z automatu przestali już rozróżniać uchodźców wojennych od imigrantów ekonomicznych .

  Druga kwestia to celowe przemilczanie danych demograficznych Gdy już media jak GW czy TOKFM wybrały opcję "za przyjmowaniem" to jak tylko mogą ,starają się ukryć ileż to setek tysięcy a perspektywie dekad dziesiątek milionów ludzi ,może chcieć "uchodzić" lub migrować do Europy . Bo zupełnie inną sprawą jest planować i rozlokować nawet z 20 tyś ludzi ,a co innego 20 tyś w tym roku ,w następnym z 30 tyś a za 10 lat może i ze 100-200 tyś .

  Dlatego ,ja serdecznie dziękuje za takie szantaże emocjonalne ,ale bujać to nie nas.
  Ckliwe hasełka są dobre na moment ,w dłuższej perspektywie 5-10-25-45 lat zwyczajnie tylko się ośmieszają .

 • Grzegorz Iwanowski

  Oceniono 8 razy 8

  Nic do nas nie dotrze, jeżeli będziemy odpowiednio (z użyciem wszelkich, podkreślam, wszelkich środków) bronić granicy.

 • octopusdei

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego to całe miłosierne lewactwo chce uprawiać swój zbrodniczy proceder dywersji etnicznej kosztem porządnych ludzi? Mamy sami ukręcić sobie powróz, na którym lewacy nas powieszą!

 • javall

  Oceniono 10 razy 8

  Wiedzialem ze Ochojska jest niepelnosprawna, ale nie wiedzialem ze na glowe jej padlo.

 • dobrylos

  Oceniono 10 razy 8

  Jesli politycy sprowadzą muzu łmanów do Polski i jeszcze dadzą im karty pobytu a Oni dokonaja tu zamach lub napady... to wszyscy poszkodowani maja Prawo do wniesienia sprawy sadowej przeciw takim politykom a reguluje to cyt"
  Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu - art. 148-162 - Kodeks karny ... dokumenty.e-prawnik.pl › ... › Kodeksy › Kodeks karny › CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. ZAPISZCIE SOBIE.

  Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu - art. 148-162 - Kodeks karny ... dokumenty.e-prawnik.pl › ... › Kodeksy › Kodeks karny › CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 • marzenna56

  Oceniono 10 razy 8

  jak boli to weź tabletkę przeciwbólową,powinno pomóc.

 • karasek432

  Oceniono 12 razy 8

  Co za idiotyczna zapowiedz napłyną taką masą a kto powiedział że im się wszystko należy a od czego mamy OT może jeszcze uchwalić zakaz zamykania drzwi niech sobie wybierają gdzie chcą mieszkać i ile się należy.

 • vald

  Oceniono 10 razy 8

  Proponuję dać przykład p. Ochojska i przyjąć pod swój dach, albo na swojej posesji urządzić uchodźcom jakieś lokum. Dobry przykład spowoduje że wielu chcących się spełnić w pomocy tym ludziom pójdzie tym śladem.

 • janptak

  Oceniono 12 razy 8

  Uważam, że należy spokojnie i pragmatycznie przygotować się na wielką falę muzułmańskich najeźdźców. Najlepiej utrzymując produkcję bomb kasetowych i dużej ilości amunicji do broni małokalibrowej. No i należałoby stworzyć jakiś Legion Polski w stylu Legion Etrangere, w skład którego przyjąć na przykład Jazydów, czy Kurdów, jak i afrykańskich chrześcijan, jako, że eurofemibolszenazisci nie pozwolą na zaciąg lokalesów do obrony naszych granic. Dwa gołąbki jednym kamyczkiem. Legioniści wraz z rodzinami zapewnią nam stosowną ilość właściwych imigrantów, a jednocześnie zapewnią nam skuteczne środki obrony przed nową falą islamskiego radykalizmu. Będziemy mieli właściwych i zmotywowanych nowych Polaków, wdzięcznych za ratunek, więc żadna eurowujnia brukselska nie będzie mogła szczekać, że nie pomagamy, a jednocześnie obronimy się przed szmatogłowymi.

 • fruchtzwerg

  Oceniono 16 razy 8

  ufortyfikowac granice. odeprzec inwazje !

 • jan_sobczak1

  Oceniono 9 razy 7

  Dlatego mamy uzbrojoną Straż Graniczną i wojsko żeby ta dzicz do nas nie dotarła.

 • murwlod

  Oceniono 11 razy 7

  w Polsce nie brakuje potrzebujących,Ochojska znalazła sobie sposób na życie,ale nie wolno sprowadzać muzułmanów,dlaczego nie jest do tej pory rozwiązany problem polskich Cyganów ?/Romów/ nie wszyscy wyjechali "na zachód"

 • semigetuza

  Oceniono 13 razy 7

  Pani Janino, ma Pani racje, przyjdą. I to szybciej niż się ich spodziewamy. Droge znaja. Zmiany klimatyczne w subsaharyjskiej Afryce i wokół M.Srodziemnego sa tak wielkie, ze tereny te przestają być przydatne do zycia. Przyjdzie ich 20-50 milionow. Co robic? Albo zastosować rozwiązanie cesarza Wespazjana - przyjmujemy co roku okreslona grupe ze wskazaniem im od razu obowiązku pracy i placenia podatkow, inaczej deportacja. Reszte trzymamy poza granicami albo całej UE, albo grupy państw, albo Polski.
  Rozwiazanie drugie to wariant Kanclerz Angeli - wchodzą jak leci, a my zastanawiamy się pozniej co z nimi zrobić.
  Jeśli będzie ich zbyt wielu, a będzie - pozostaje trzymanie się starej rzymskiej zasady. Smierc Twoja, zycie moje. Rozumiem wszystko, ale z racji wielkości fali, z która przyjdzie się nam, Europejczykom, zmierzyć niesie za sobą zagroznie całkowitej likwidacji naszego stylu zycia i systemu wartości. I nie wyskakujcie mi tu z głupotami, bo tu idzie o to czy na naszym terenie przezyja ONI czy MY! Dla wszystkich miejsca, wody, ziemi i jedzenia nie wystarczy, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Jak jakas grupa spoleczna z jej znanych powodow chce popelnic biologiczne samobójstwo - jej sprawa. Ale jesli jej polityka zagraza bezpieczenstwu większości, to trzeba te grupe w imie interesu biologicznego większości fizycznie wyeliminować. Biologicznym faktem jest to, ze Biali sa biologicznie zagrożeni. Tylko ze związku białej kobiety z białym mezczyzna urodzi się biale dziecko. Historia okazuje, ze wszelkie eksperymenty z wielokulturowoscia zle się dla eksperymentatorow konczyly. Grecja, Rzym, Persja, Egipt, Krolestwo Mali, państwa Inkow i Aztekow, cywilizacja rdzennych Indian amerykańskich - to wszytsko nie istnieje, zostały nędzne popłuczyny. Natomiast państwa dbające o biologiczna jednorodność - Chiny, Indie, Wietnam - na przestrzeni wiekow maja się dobrze i swietnie się rozwijają. Metody hamowania miesznia się bywaly drastyczne, np. do Chin przez pare wiekow wpuszczano tylko mężczyzn-kastratow, a złapanych "pelnych" kastrowano na miejscu.
  Swiat się zmienia na naszych oczach. na naszych oczach rosnie w Europie nowa sila Islam. Niestety chrzescijanstwo jest już martwe, ideologicznie i moralnie jestesmy bezbronni. Co robic? Rozwiazania drastyczne? Nie zaakceptujemy ich. Kto z Internautow zgodzi się strzelac do małych dzieci, niemowląt na rekach matek? Kto? Pomagac na miejscu? To trzeba tam wyslac nasz biala armie, rozpieprzyc ich systemy polityczne i spoleczne i po swojemu urzadzic im zycie, czyli nowy kolonializm. Zgadzacie się ginac za to w jakichś zawszonych zadupiach planety? Watpie. Bo ich dotychczasowe systemy polityczne i spoleczne generują tylko niepowstrzymany przyrost naturalny, biede, fanatyzm i u bystrzejszych, chec ucieczki do nas, swiata wolności i bogactwa. Już raz Europa była w podobnej sytuacji, okrazona przez Dar el Islam stojący za Belgradem u bram Wiednia i pod Pirenejami, Sycylia była wówczas muzulmanska. Europa znalazła wówczas sile aby odeprzeć atak i bitwe o przyszlosc swiata przeniesc na terytorium przeciwnika. Przez ponad 450 lat był spokoj, dziś niebezpieczestwo znow narasta, albo znajdziemy w sobie odwage i desperacje naszych przodkow, albo polegniemy cywilizacyjnie i biologicznie. Stac nas na wiele, wystarczy wspomiec inwazje perska Dariusza na Europe - w tamtym czasie bedac barbarzyńcami potrafiliśmy odeprzeć najazd i do czasow Turkow był spokoj. Bizantyjczycy nie dali ardy, reszta uropy nie tylko im nie pomogla, ale jeszcze swoja polityka ulatwila Turkom zadanie. Dzis Kosciol Madrosci Bozej pod wezwaniem Sw. Zofii jest meczetem, a zamiast Konstantynopola z jego życiem europejskim, mamy minarety, Erdogana i Zielony Sztandar Proroka. I ponad 6 milionow Turkow w Europie. czy to nie wzbudza naszej refleksji? Az tak oglupielismy?

 • jasmil82

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Ochojska mówi że na świecie jest 65 milionów uchodźców. Nie widzę powodu żeby w tej liczbie nie zmieścić 2 milionów Ukraińców którzy przyjechali do Polski w ostatnich latach. Czyli w 38 milionowym kraju mamy 2 miliony uchodźców, Niemcy mają też 2 miliony, ale na ponad 80 milionów mieszkańców. Na świecie jest ponad 7 miliardów ludzi więc na każdego "nieuchodźca" przypada jakieś 65 mln / 7 000 mln = 0,009 uchodźca, w Polsce 2 mln / 38 mln = 0,05 uchodźca. Jesteśmy chyba najbardziej przyjaznym uchodźcom narodem na świecie !

 • kirdan1

  Oceniono 7 razy 7

  Doceniam, że przynajmniej mówi się tu wprost o imigracji ekonomicznej, zamiast uprawiać szantaż moralny o ofiarach wojen...

 • urte2

  Oceniono 12 razy 6

  Mała korekta : Szlachetnie jest pomagać potrzebującym,owszem. Dzałalność PAH jest finansowana chyba w dużej mierze z naszego budżetu.czyli naszych podatków. Wiadomo ,że z tego trzeba też utrzymać ludzi ,którzy działają w takich fundacjach.Potrzebujących pomocy nigdy nie brakowało i nigdy nie zabraknie -potrzeby zawsze są wprost bezkresne Ciekawie się jezdzi po świecie i pomaga -tyle wrażeń ,przygód i wspomnien potem. Ajak tam nasza polska bieda i ci żyjący w nędzy nieraz i zapomnieniu ? Nie ma komu nimi się zająć ? A szkoda !! Ok. 8 mln Polaków zyje w ubóstwie i b.zlych warunkach oraz nie ma często bieżacej wody ,dobrego ogrzewania , jedzenia ,na leki ... Ale za pieniądze z naszych podatków łatwo jezdzić po świecie ,zwiedzać i pomagać innym ubogim .Może jednak tak te bogate kraje zach. niech oddadzą w formie pomocy ,to co wiekami kradli tym narodom w Afryce czy gdzie indziej na świecie? Kraje mające wiele kolonii calymi wiekami wykorzystywały te narody do cna i dzięki temu budowali potęgę a b.wiele fortun powstało dzięki wyzyskowi poddanych w ich koloniach . Teraz jakoś zapomninają ,by choć częśc tego co nakradli wiekami -oddać tym narodom .

 • sorrry

  Oceniono 14 razy 6

  No dobra, ale co będzie jak w Europie nie będzie już białych ludzi tylko sami mieszańce, murzyni, arabowie, sodomici, transy, przedstawiciele kilkudziesięciu różnych płci, wyznawcy wszelkich możliwych sekt? Kto będzie na tę całą menażerię pracował bo samą lewacką gadką raczej się nie nażrą? Otóż będą się zżerać nawzajem, tak jak ukraińcy, którym lewica zafundowała tzw. hołodomor!

 • Te Pe

  Oceniono 8 razy 6

  Na nieprzewidywalną masę najlepszy jest jakże przewidywalny MSBS Grot.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 18 razy 6

  Ochojska zakłada, że Polacy to idioci. 5 lat temu była u nas większa przychylność dla uchodźców. OK, a ile przez te 5 lat uchodźcy islamscy zrobili w Europie zamachów terrorystycznych. Bełkotem jest zwalanie winy na polityków i "niektóre media". Dajcie totalne embargo na informacje o zamachach, gwałtach i napadach czynionych przez uchodźców islamskich to postawa Polaków się zmieni...
  Serce u Ochojskiej dobre, rozumienie świata słabsze.....

 • krzy-czy

  Oceniono 8 razy 6

  prof.adam Schaff chyba pól wieku temu przewidział żde 3 wojna św. nie bedzie starciem ruskich,usa, chin czy Indii.
  będzie to wojna miedzy BIEDNYM południem a bogatą PÓŁNOCĄ.
  OT I CAŁY PROBLEM.
  żadne nego cjacje,blatowanie,sojusze nie zapobiegną temu.

 • labore

  Oceniono 7 razy 5

  Imigranci liczyć umieją. Imigracja do Polski im się nie opłaca. 1000 Syryjczyków sprowadzonych do Polski (chrześcijanie) i rozmieszczonych po rodzinach - uciekło potajemnie w nocy do Niemiec. Informacje o tym podała niemiecka telewizja (polskie napisy) www.youtube.com/watch?v=FeGjiNn2v3I

 • starszy-65

  Oceniono 11 razy 5

  A ja uważam, że Ochojska mimo jej działania które podziwiam myli się oceniając, że każdego uchodźcę należy do Polski przyjąć bo niech powie jak zabezpieczyć Polaków przed tzw polityczną czy religijną extermą która przybywa w sposób zorganizowany i tylko w jednym celu - by niszczyć.Filozoficzne podejście do polityki, bezpieczeństwa czy obronności już dawno się nie sprawdziło bo inaczej już dawno na świecie byłby komunizm lub religijny raj.

 • urte2

  Oceniono 9 razy 5

  Ciekawie się jezdzi po świecie i pomaga -tyle wrażeń ,przygód i wspomnien potem ...a jak tam nasza polska bieda i ci żyjący z nedzy nieraz i zapomnieniu ??? Nie ma komu nimi się zająć ? A szkoda !! Ok. 8 mln Polaków zyje w ubustwie i b.zlych warunkach oraz nie ma często bieżacej wody ,dobrego ogrzewania , jedzenia ,na leki ... Ale za pieniądze z naszych podatków łatwo jezdzić po świecie ,zwiedzać i pomagać innym ubogim .Może jednak tak te bogate kraje zach. niech oddadzą w formie pomocy ,to co wiekami kradli tym narodom w Afryce czy gdzie indziej na świecie ?? Kraje mające wiele kolonii calymi wiekami wykorzystywały te narody do cna i dzieki temu budowali potęgę a wiele fortun powstało dzięki wyzyskowi poddanych w ich koloniach . Teraz jakoś zapomninają ,by choć częśc tego co nakradli wiekami -oddać tym narodom .

 • taja11

  Oceniono 9 razy 5

  A co się stało, że można komentować?

 • lensb

  Oceniono 13 razy 5

  Zbliża się styczeń, rozliczanie PITów i uaktywnia się w mediach pani Ochojska. Jak nie afera z PKP, to bajki o uchodźcach.
  Tak jest od wielu lat, że trudno nie zauważyć analogii.
  Dziś w GW czytam, że ludzie we wschodniej części Polski żyją biednie, nawet bardzo biednie.
  Dlaczego nie ma tam PAH, dlaczego nie pomaga dzieciom wyjść z tego ubóstwa?
  Fundowaniem obiadków z pajacyka nie uratuje tych ludzi, to nie jest kompleksowa pomoc.
  Czy u nas nie ma ludzi, których nie stać na wykopanie studni?
  Czy PAH zaangażowało się w pomoc ofiarom tegorocznej wichury?
  Bo co, bo są inne fundacje, które pomagają?
  Też ich nie ma, ale pani Ochojska chwali się wrażliwością na nieszczęście ludzkie, tylko dlaczego nie na nasze, polskie?
  Lepiej sobie podróżować po świecie i pomagać w glorii chwały, niż siedzieć w szarej polskiej monotonii.
  Skupianie się na pomocy w Afryce albo Azji i nie zauważanie naszych problemów, to według mnie też swego rodzaju rasizm, rasizm w drugą stronę, ale zawsze. To dzielenie biedy na lepszą i gorszą, na mniej i bardziej wartą pomocy. To hipokryzja!

 • janrobin2015

  Oceniono 6 razy 4

  Jesli uda sie w 100% odroznic prawdziwego uchodzce czy to wojennego czy to politycznego od ekonomicznego to takich mozna ewnwtualnie przyjmowac jesli dotra do nas bezposrednio a nie przez kraj bezpieczny..Kto przyjezdza bez dokumentow od razu deportacja (nie gadajcie ze czesc zgubila lub nie miala bo to mozna w bajki wlozyc)

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 4

  "To, że Polacy zaczęli bać się uchodźców jest winą polityków i niektórych mediów" akurat nie przypominam sobie mediów które nie szły by z duchem czasu i trzymały stronę pani Ochojskiej poza lewackimi Pisowskie krzyczały nie wpuścić żadnego "postępowe" trzymające z PO wpuścić paru Tylko ja nie o tym Nie jest tak ze nie możemy nic zrobić tylko nie możemy być tacy tępi jak nasi przodkowie czy współczesne elity Pamiętacie głód w Etiopii w latach 80 Co zrobił świat, posłał tam żywność kupioną u największych pośredników na giełdzie ,przepłacili dwukrotnie( a nawet więcej bo przecież było to zboże wcześniej dotowane ) w ten sposób wykończyli tych rolników którzy jeszcze tam byli bo głód i susza nie obejmował całego kraju Wystarczyło kupić na miejscu a tak zdestabilizowali cały kraj który już się nie podniósł z tego nieszczęścia Jak nie wytyczymy granicy naszego egoizmu będzie źle

 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 3

  swiete słowa. Kalergi ma swoje popiersie w Wiedniu. Wiedenczycy kojarzą go ze Staussem, nie zas z fala uchodzcza. uwazaja, ze jak wielu Japonczykow przyjechal "do Widnia" studiować skrzypce.

 • 99venus

  Oceniono 11 razy 3

  Prawdą jest,że problem uchodźców nakręcił wielce katolicki rząd PiS oraz sławetne wystąpienie kaczyńskiego ale również faktem jest,że ta propaganda padła na wyjątkowo podatny grunt oraz w 2012 roku byliśmy jeszcze przed pamietnym sylwestrem w Kolonii i licznych wyczynach uchodźców w całej Europie.
  Problem jest ale zaklęciami go nie zlikwidujemy.

 • australopitekantropusik

  Oceniono 17 razy 3

  ""Uchodźcy do nas dotrą masą, która jest nieprzewidywalna" - Ochojska o nieuniknionym.

  Uniknionym, uniknionym. Świat jest wielki. Niech spadają do dojczlandu lub gdziekolwiek. Ale nie Polski nie najadą.

 • adamofsky

  Oceniono 25 razy 3

  "To, że Polacy zaczęli bać się uchodźców jest winą polityków i niektórych mediów". Zawsze byli tchórzami, tylko teraz PIS im pokazał ze mogą głośno i z dumą powiedzieć "jestem sk^rwielem, nie pomagam nikomu". To jest właśnie wstawanie z kolan.

 • octopusdei

  Oceniono 6 razy 2

  Przede wszystkim powinniśmy wystąpić ze strefy Schengen. Więcej na tym zyskamy niż stracimy!

 • dejacek

  Oceniono 10 razy 2

  dopóki nie zaczniemy dawać każdemu uchodźcy 100 euro miesięcznie nie grozi nam zalew takowych. Przyjąć, owszem ale jeżeli chcesz pieniądze to sobie zarób. Biednym dać jakiś dach nad głową np. w starych halach fabrycznych i miskę zupy

 • baader40

  Oceniono 18 razy 2

  Polacy to nie Niemcy czy Francuzi,jak muslimy tu dotrą i zaczną podskakiwać to Polacy pokażą jak z nimi postępować,a kibole będą jak w raju.

 • olavek44

  Oceniono 6 razy 2

  Przybyszów z Ukrainy nie nazywajmy uchodzcami, przecież oni długi czas byli częścią Polski, łatwo uczą się naszego języka a i mentalność trochę podobna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX