"Przekonujcie obywateli, a nie Morawieckiego" - Głogowski apeluje do ekonomistów ws. strefy euro

Wiele emocji wzbudził list otwarty czołowych ekonomistów do premiera ws. wznowienia przygotowań do wejścia Polski do strefy euro. W dzisiejszym programie EKG prowadzący Maciej Głogowski zabrał głos w tej sprawie.

Sygnatariusze listu otartego do premiera przypominają, że przyjęcie przez Polskę euro będzie wypełnieniem naszych traktatowych zobowiązań. Przekonują też, że dołączenie do wspólnej strefy walutowej może być sposobem na wyjście Polski z impasu, w jakim znalazła się na forum europejskim oraz zabezpieczeniem, przed dostaniem się w strefę wpływów Rosji.

Pismo podpisali m.in. Marek Belka, były premier i szef NBP, Henryka Bochniarz, szefowa Konfederacji Lewiatan, Marek Goliszewski, szef Business Centre Club i Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Dziś w programie EKG prowadzący Maciej Głogowski zaapelował do czołowych ekonomistów, by szukali nowych sposobów przekonywania społeczeństwa, że warto być w strefie euro.

- Państwo kierujecie list to premiera rządu PiS, który chyba nie jest skłonny rozmawiać o strefie euro, zamiast do obywateli, których trzeba przekonywać - punktował Głogowski.

TOK FM PREMIUM