Komentarze (176)
Znamy nowy pomysł Radziwiłła, jak zatrzymać lekarzy w Polsce i ściągnąć nowych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • aronia0

  Oceniono 7 razy 7

  Wsrod uchodzcow z Syrii i innych krajow sa takze lekarze i pielegniarki. Inne kraje, ktore uchodzcow przyjely, zadbaly o to, aby ludzi z odpowiednim wyksztalceniem zatrzymac u siebie i w nich zainwestowac, aby zostali. Ale dla naszych politycznych "orlow", uchodzcy to tylko roznosiciele pasozytow i chorob. I za to zaplacimy my- zwykli pacjenci, bo "rzad sam sie wyleczy" przy pomocy lecznicy rzadowej na Woloskiej w Warszawie. Tam lekarzy nie zabraknie.

 • jottsp

  Oceniono 6 razy 6

  hr. Radziwill bedzie mianowal lekarzy ludowych - wzorem min. Macierewicza ktory skrocil szkolenie na generala do 1 roku, lekarzem ludowym zostana ludzie po polroczym zaocznym kursie po warunkiem ze podpisza "klazule sumienia"

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 6

  Niepotrzebnie Radziwiłł rozmawia z rezydentami i lekarzami.
  Jeśli da miliony rydzykowi i niektórym biskupom, to sprowadzą Bashoborę, który z niewielką cenę uzdrowi polaków i za niewielką dopłatę wskrzesi Lecha Wawelskiego.

 • pit1

  Oceniono 5 razy 5

  Pieniędzy nie ma na służbę zdrowia ale są:
  - dla o.T.Rydzyka,
  - na miesięcznice,
  - na strzelnice w każdym powiecie,
  - na odprawy - nagrody po 38 000 zł. dla każdego członka rządu w związku z odejściem p. Szydło
  - itd, itd.
  Faktycznie "dobra zmiana" ale czy leci z nami pilot ?

 • stan47.emeryt

  Oceniono 5 razy 5

  Tak po pisowsku? - zabrać im paszporty. i w kamasze.

 • kukunapniu

  Oceniono 5 razy 5

  Lekarze z Syrii ...przyjeżdżajcie, Pan Radziwiłł was wzywa!

 • kukunapniu

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli jednak konfiskaty paszportów i wnioski o ekstradycję!

 • jottsp

  Oceniono 5 razy 5

  PiS przyspiesza - mowili ze zrobia PRL-bis a wyszedl wczesny feudalizm

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  Najwazniejsze, ze mnich Rydzyk, biskupi kk sa majetni, bogaci, obsypani miliardami i sa leczeni na szczegolnych prawach, nie placac na sluzbe zdrowia. Slawoja leczono najnowszymi zdobyczami lekarskimi za ...."bog zaplac" a personel szpitala klekal przed nim. Tak jest przy obsludze Kaczynskiego, to jest "nad czlowiek i nad Polak".

 • zd46

  Oceniono 11 razy 5

  Radziwill powtarza zaproszenie A.Dudy wygloszone w „orszaku szesciu kroli” w Skoczowie, ze przybywajacy musza wylacznie :" wyznawac nasza wiare, nasze wartosci, nasze tradycje i wtedy moga dolaczyc do orszaku". My bedziemy patrzec im na rece ale kiedy odezwia sie w jezyku obcym dostana po prostu: "po lekarskim ryju". Czyzby na szefa tlumaczy wyznaczono „poliidiotki”: Kempe,szczegolnie kochajaca „obcych” a może Szydlo w ramach walki z nuda?

 • kabza1605

  Oceniono 15 razy 5

  A kto krzyczał "niech jadą"? Teraz się obudzili? Wystarczy nie kraść i nie dawać Rydzykowi.

 • g.lesio

  Oceniono 13 razy 5

  Kolejne pomysły gościa, który miota się od ściany do ściany.
  Sytuacja z lekarzami (a zresztą dotyczy to całej służby zdrowia ) w Polsce jest tragiczna i żadne działania ad hoc temu nie zaradzą.
  Potrzebne są fundamentalne zmiany ale takich ten śmieszny minister ani ten rząd nie są w stanie przeprowadzić.
  Lekarze mają dość być półniewolnikami ( jak inaczej nazwać system pracy w szpitalach ) za wielokrotnie niższe pieniądze niż na zachodzie i zaczynają emigrować a uczelnie nie nadążają z kształceniem nowych, którzy by uzupełnili braki.
  Potrzebna jest fundamentalna reforma całej służby zdrowia a do tego władze nie są zdolne, w dodatku nie mają na to pieniędzy, które wydaje się na przekupywanie wyborców nie tam gdzie potrzeba.
  Zgrozą przejmuje mnie myśl, że nie daj boże za kilka lat poważnie zachoruję i kto i za co oraz gdzie mnie będzie wtedy leczył..

 • z.wyspy

  Oceniono 4 razy 4

  Prawdziwy Polak Katolik leczy się sam lub, "ziołami:, u Pana Proboszcza. Lekarze są przereklamowani.

 • jacaja

  Oceniono 6 razy 4

  Lekarze i tak nie leczą tylko cały swój czas poświęcają na kradzieże. Poza tym to same tumany są - po sześciu latach nauki wciąż się czegoś uczą. Do roboty się weźcie, nieroby!
  *** To mówiłem ja, prezes pierwszej klasy, J. Kaczyński.

 • jottsp

  Oceniono 4 razy 4

  czy nie prosciej by Radziwill ugadal sie z lekarzami by zejsc o 1% PKB ponizej ich postulatow i wydluzyc czas na dojscie do tej kwoty o 1 rok zamiast robic taka afere, zwlaszcza ze i tak rzad tyle nie da a i za 3 lata nikt nie bedzie tego pamietal?

 • slav_

  Oceniono 4 razy 4

  A za pracę zaczną przyzwoicie płacić czy tylko zapomogi finansowe za lojalkę?
  Bo jak ci którzy pracują i dodatkowo mają uczyć tych młodych lekarzy zaczną jeszcze bardziej finansowo odstawać to słabo to widzę.

 • wawiak57

  Oceniono 4 razy 4

  Proponuję zabrać potrzebnym lekarzom dowody osobiste i paszporty, to nie wyjadą. Prezes nie wyjeżdża, oni też mogą.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 4 razy 4

  Na trepów łożycie bez porównania więcej a potem pozwalacie im odejść lub po prostu ich wyrzucanie. O wiele bardziej potrzebnych lekarzy traktujecie jak piąte koło u wozu.

 • blumenmeer

  Oceniono 4 razy 4

  Mój znajomy lekarz wybiera się do ...Słowenii. Płaca znacznie lepiej płatna, na początek bezproblemowa komunikacja po angielsku, sympatyczni ludzie, fajny (dosłownie i w przenośni) klimat.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież już jeden z PiS-u nazywany "Trzecim Bliźniakiem", proponował by po prostu brać lekarzy w kamasze. :-)) Będzie prościej, taniej i szybciej.

  Stosowną ustawę można przecież uchwalić w 24 godziny a w pozostałe 6 dać prezydentowi do podpisu i opublikować...

 • wroclawianka9

  Oceniono 6 razy 4

  Radziwiłł może tylko wprowadzić przepisy "bezkosztowe", z woli Kacz. czyli siłowe :(((( Bo bardzo łatwo zatrzymać naszych lekarzy, dając min.6,8%PKB na ochronę zdrowia, zgodnie z niegłupią rekomendacją Unii. Bez kosztów, nie przyciągnie się porządnego fachowca. Na tym polega fiasko rozmów, że rząd woli wydać na ideologię i zostawić 4,4%PKB, z kolejkami do lekarzy "obiecując" że jak oni będą starzy, to ktoś spełni ich postulat.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 6 razy 4

  Zatrudnić znachorów i szeptuchy !

 • johnparr1

  Oceniono 10 razy 4

  Spoza Unii?
  Toż "dobra zmiana" i część biskupów i księży straszą nimi !
  Czyżby "oleum" do głowy dotarło?

 • lucusia3

  Oceniono 6 razy 4

  " A lekarze starający się o specjalizacje będą mogli aplikować na wolne miejsca specjalizacyjne na terenie całego kraju." - na oba? Bo liczba miejsc na specjalizacjach (o czym decyduje klika pana Radziwiłła) jest powalająca. Tak 5, 7 na specjalizację kraj, a np. na geriatrię 1, albo żadne.

 • puzonik48

  Oceniono 10 razy 4

  A ilu obcokrajowców chętnie skorzysta z oferty kraju ,w którym nikt nie zapewni im bezpieczeństwa ? Żadne pieniądze poczucia bezpieczeństwa nie zrekompensują !

 • 99venus

  Oceniono 14 razy 4

  A co z pieniędzmi dla Rydzyka,co z innymi pieniędzmi marnotrawionym przez rząd na partyjną propagandę?Co z zatrudnianiem Misiewiczów?

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Za jaka pensje? Ile godzin tygodniowo?

 • getz54

  Oceniono 8 razy 4

  No cóz, jaki minister tacy doradcy i takie pomysły. Skro jest tak dobrze jak mówi pan minister, to dlaczego jest tak zle, ze trzeba przygotowywac szybkie ściezki sprowadzania lekarzy bez mozliwości weryfikowania ich dyplomów. Panie Radziwiłł, proszę wziąc przykład z organizacji słuzby zdrowia przez doktora Mengele we współpracy z komendantem Hosem w klinice Auschwitz. Zeby skrócic kolejki do specjalistów, zgodę na dokonywanie zabiegów medycznych, zastrzyków z fenolu, dostali sanitariusze z Wermachtu. Jak tylko pan Morawiecki wróci z Brukseli mozecie panowie omówic ten temat. W końcu od dwóch lat do tego dązycie. Ten naród się nie sprawdził, manifestuje, protestuje, oskarza, krytykuje, donosi do Brukseli, nie jest godny dobrejzmiany.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 10 razy 4

  "Ministerstwo chce też uprosić system zatrudniania lekarzy specjalistów spoza Unii w trybie uproszczonym."
  A może tak uprościć system w ogóle?

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 20 razy 4

  Czekam z popcornem kiedy niechciani uchodzcy z Syrii czy Afryki beda w Polsce lekarzami.

  Pies z kulawa noga do tego grajdolu nie przyjedzie poza jakimis totalnymi desperatami :)

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 10 razy 4

  Wszystkie pomysły ratowania czegokolwiek sprowadzają się do upraszczania urzędniczych procedur. Jaki z tego wniosek ? Aby w Polsce żyło się lepiej natychmiast należy wywalić 50% urzędników na zbity pysk.A pozostałym zapowiedzieć 50% redukcji zatrudnienia w perspektywie roku. Urzędnicze pasożyty nas zjadają a my nic z tym nie robimy.

 • klikusy

  Oceniono 3 razy 3

  kiedyś był u Radziwiła chłop pańszczyźniany przywiązany do ziemi. teraz będzie lekarz specjalista przywiązany do łóżka szpitalnego. coś mi się zdaje że minister wymaga pilnej konsultacji psychiatrycznej.

 • 2zero

  Oceniono 3 razy 3

  Staruszek z Nowogrodzkiej świetnie się bawi.

 • Oceniono 3 razy 3

  Ten "rząd" pod kierownictwem Prezia-Pedzia doskonałe umie robić wodę z mózgu większej części społeczeństwa. Zamiast lekarzy jest modlitwa o uzdrowienie. Zamiast pieniędzy na służbę zdrowia są dotację dla Rydzyków i miliardy na zabawę w wojsko Szalonego Antka.

 • pix_d

  Oceniono 5 razy 3

  "Lekarz dostanie wsparcie finansowe w tym czasie, ale pod warunkiem, że przynajmniej tyle, ile trwała specjalizacja, będzie potem pracował w polskich szpitalach.' - Z wyrobnika nie ma pracownika...

 • tedibear1

  Oceniono 3 razy 3

  Proponuje legitymowanie dyżurowe lekarzy - 24 godzinne. Policjant legitymuje, nie pozbawia wolności pod warunkiem, że lekarz dyżuruje na oddziale (a Hrynkiewicz niech już jedzie).

 • lecho65

  Oceniono 5 razy 3

  Poseł Kaczyński twierdzi że on żadnych problemów ze służbą zdrowia nie widzi, był ostatnio w szpitalu i nie było żadnych kolejek.

 • egon_olssen

  Oceniono 3 razy 3

  Jest tylko jeden sposób na zatrzymanie lekarzy w kraju oraz ściągnięcie innych z zagranicy - pieniądze. Jeśli dostaną porównywalne pieniądze, co w innych krajach, to nie będą wyjeżdżać, bo i po co? Jeśli obcokrajowcy dostaną więcej, niż u siebie i tyle samo, co na zachodzie, to może przyjadą do nas (oczywiście trzeba też zapewnić im bezpieczeństwo).

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 5 razy 3

  Nie rozumiem po co takiemu gorliwemu katolikowi są lekarze. No serio.
  To już zdrowaśki i baszobora nie wystarczą? Phi, to ile warta ta wiara? Miliardy na przybytki rydzowe idą i NIC? I lekarzy trzeba a jednak? No dziwne to, naprawdę.

 • gebe14

  Oceniono 3 razy 3

  hahahaha .. niech sie prawdziwi polacy uczą języków hahahahahhaa dobrze wam tak .

 • zd46

  Oceniono 9 razy 3

  A czy w szpitalu rzadowym brakuje lekarzy czy tam jest nadkomplet specjalistow? Przecież te "nadprzecietne mozgi z żylakami" musi leczyc wielu specjalistow. Jakim prawem J.Kaczynski korzysta jako partyjny kacyk ze szpitala wojskowego na ul. Szaserow w Warszawie? NIE JEST ANI bozkiem ani "krolem-srulem" ni nawet „ciura obozowa”? Obejrzyj narodzie szpital rzadowy i pukaj do tych drzwi !!! Wszystkim i to wg Konstytucji nalezy sie godna opieka lekarska, oni zarabiaja tyle ze moga sie leczyc w prywatnych klinikach !!! Zapytajcie zalogi tego szpitala warszawskiego na ul. Szaserow, jakich uzywa się aparatur jak sie tam leczy: partyjnych kacykow, rzadzacych a takze wszystkich katolickich biskupow i ich rodzin. Wlosy deba staja !!! Przewozy smiglowcami dla kacykow i ich calych rodzin !!!! Panie Radziwill walnij się pan w makowke i rzuc się pan do Wisly z kamieniem u szyi, nic pan nie robil przez lata krytukujac rzadzacych i nie wspolpracujac z nimi a teraz w ciagu dwoch lat wylozyles „koles” sluzbe zdrowia na amen. Nie nadajesz się pan na stanowisko z dwoma lewymi lapkami.

 • zd46

  Oceniono 13 razy 3

  W naszym kraju beda dwie najwazniejsze instytucje:
  -kosciol bedzie bral za chrzciny, komunie, bierzmowania i awansem za zgony
  -ZUS bedzie wyplacal zasilki pogrzebowe na adres kosciola
  a ty Polaku sam sobie daj rade, od urodzenia do smierci, placac na rzadzacych i ich bizantyjskie zycie

 • cemetel

  Oceniono 4 razy 2

  Ze też nikt nie zgłasza pomysłu, aby - wzorem Niemiec, Belgii itd - wprowadzić zakaz prywatnych praktyk dla lekarzy szpitalnych. Przecież wiadomo nie od dziś, że szpitale państwowe są żródłem kolosalnych zarobków nie tylko ordynatorów, którzy z reguły mają prywatne praktyki blisko macierzystego szpitala, aby w nich ustalać kolejki przyjęć na oddziały /i to wiadomo, że odpłatnie/. Taka sytuacja jest nie do pomyślenia w krajach zachodnioeuropejskich.
  Wydaje mi się, że nigdy nie ruszymy z reforma służby zdrowia, dopóki ministrem będzie lekarz. Potrzebny jest "organizator", a nie medyk. Medycy mogą być doradcami w sprawach medycznych, nie organizacyjnych. Przykłady Kopacz, Arłukowicza, czy nawet Radziwiłła saaż nadto wymowne.
  Kolejna sprawą jest odejście od państwowego finansowania wykształcenia lekarzy dla innych krajów. Chcesz wyjechać po studiach - droga wolna - ale najpierw spłać.

 • vidi12

  Oceniono 8 razy 2

  Mamy nadmiar politologów... wysłać ich na roczne podyplomowe studia medyczne.

 • kali23

  Oceniono 10 razy 2

  .." system zatrudniania lekarzy specjalistów spoza Unii w trybie uproszczonym. "..
  Na to musi być zgoda UE !!
  Jeżeli unia taką zgodę wyda to " lekarze z importu" Polskę oleją i będą starali się, jak polscy,
  pracować " za miedzą" np. w Niemczech.
  Problem jest nie do rozwiązania i jest wtórnym efektem wstąpienia Polski do UE.
  Nikt kto ma rodzinę nie będzie pracował za 5000 PLN kiedy może zarobić min. 30 000 i na
  dodatek żyć w cywilizacji a nie a Kato-BOLSZEWII !!
  PS
  Nie do rozwiązania bo nikt w Polsce nie zapłaci min. 15 000 PLN/miesiąc.
  Uważam, że należy NATYCHMIAST zrezygnować z IDIOTYCZNYCH " zbrojeń" / macierewicz robi to po cichu/ a środki przeznaczyć na np. służbę zdrowia.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 1 raz 1

  Nowe rozwiązanie PiS to LEKARZE W KAMASZE po studiach?! ho ho myśleli, myśleli i wymyślili ?!

 • Oceniono 1 raz 1

  po co to wszystko skoro min. Radziwiłł i poseł Suski mówią, że wszystko jest ok. Nie ma kryzysu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX