Były spin doctor PiS: Poglądy nowego ministra zdrowia to są poglądy ministra Arabii Saudyjskiej

Mariusz Kamiński zapowiada, że będzie pierwszym, który powie "chapeau bas", jeśli premierowi Morawieckiemu uda się zabrać "nam z agendy art. 7". Na razie poseł Unii Europejskich Demokratów nie wierzy, ani w poprawę relacji z KE, ani w zmianę kursu polskiego rządu, którą ma przynieść wymiana ministrów.

- Ta zmiana jest zmianą efektowną, w tym sensie, że najbardziej niepopularni ministrowie są wycofywani. Ale jak zaczynamy skrobać, to mamy rząd pozornej zmiany programowej. To nie jest rząd, który idzie w stronę centrum - komentował w TOK FM Michał Kamiński.

Zdaniem posła Unii Europejskich Demokratów, a w przeszłości polityka PiS i spin doctora tej partii, zmiany kursu rządu Mateusza Morawieckiego nie zapowiada chociażby pozostawienie ministrów Zbigniewa Ziobry i Krzysztofa Jurgiela. - Szefem gabinetu premiera zostaje - zacytuję telewizję publiczną i proszę się nie śmiać, drodzy słuchacze -  "filar intelektualny rządu Morawieckiego" Marek Suski. A ministrem zdrowia pan Łukasz Szumowski, który podpisał deklarację wiary lekarzy.

Dokument przygotowany kilka lat temu przez tytułowaną "przyjaciółką Jana Pawła II" Wandę Półtawską mówi, jak cytowała Karolina Lewicka, że "antykoncepcja jest pogwałceniem dekalogu, a in vitro odrzuceniem Stwórcy".

I jeszcze, narządy rodne nazywane są sferą sacrum. Jeżeli to, co zrobił Mateusz Morawiecki jest polityką centrową, to to jest polityka centrowa być może w Arabii Saudyjskiej. Na pewno nie w Europie Środkowej, w Europie po prostu. Bo poglądy nowego pana ministra zdrowia to są poglądy ministra zdrowia Arabii Saudyjskiej. Przecież w tej deklaracji napisano, że seks uprawiać można tylko w pobłogosławionym przez Boga związku

- stwierdził poseł Kamiński.

Chapeau bas

- Mateusz Morawiecki pomalował ten rząd farbką plakatową. Pytanie, czy ta farbka odpadnie, czy będzie trzymała się dobrze? - pytała Karolina Lewicka.

- Moim zdaniem odpadnie dość szybko. Tym pierwszym "sprawdzam" jest kwestia stosunków z UE. Istotą polskich problemów nie jest jakie - nazwijmy to - ekstrawagancje psychiczne przejawiał Antoni Macierewicz. Nie z tego powodu KE zastosowała art. 7., tylko z jednego konkretnego powodu: łamania praworządności w Polsce - mówił polityk UED. 

Jak podkreślił Kamiński, jeżeli Mateuszowi Morawieckiemu uda się przełamać impas w relacjach Warszawy z Brukselą, to będzie "pierwszym, który wstanie i powie chapeau bas".

Schetyna - "oczywisty problem opozycji"

Były spin doctor PiS jest przekonany, że wymiana ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego przysparza opozycji problemów. - PiS pozbył się z rządu najmniej popularnych polityków. I na polu bitwy - w pierwszej linii - został jeden taki polityk: lider opozycji. Spotykam różnych ludzi, ale nie spotkałem takich, którzy wierzą w Grzegorza Schetynę jako lidera, który może poprowadzić do zwycięstwa - mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką. I przekonywał, że bez zmiany "przywództwa opozycji nie będzie można mówić o zwycięstwie nad Prawem i Sprawiedliwością".

- Grzegorz Schetyna proponuje, po zmianach w rządzie, zmiany w gabinecie cieni - mówiła gospodyni "Wywiadu Politycznego" Karolina Lewicka.

- Jak zadzwonił do mnie dziś jeden z moich przyjaciół, z tą informacją,  to ja mu powiedziałem: Stary, to był jakiś fake w internecie, nie powtarzaj takich głupot - przyznał Michał Kamiński.

Całej rozmowy Karoliny Lewickiej z posłem Kamińskim można wysłuchać dzięki podcastowi:

Walka o aborcję w Sejmie. Nowacka: Apelujemy, by skończyć nareszcie z zakłamaniem

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM