Były spin doctor PiS: Poglądy nowego ministra zdrowia to są poglądy ministra Arabii Saudyjskiej

Mariusz Kamiński zapowiada, że będzie pierwszym, który powie "chapeau bas", jeśli premierowi Morawieckiemu uda się zabrać "nam z agendy art. 7". Na razie poseł Unii Europejskich Demokratów nie wierzy, ani w poprawę relacji z KE, ani w zmianę kursu polskiego rządu, którą ma przynieść wymiana ministrów.

- Ta zmiana jest zmianą efektowną, w tym sensie, że najbardziej niepopularni ministrowie są wycofywani. Ale jak zaczynamy skrobać, to mamy rząd pozornej zmiany programowej. To nie jest rząd, który idzie w stronę centrum - komentował w TOK FM Michał Kamiński.

Zdaniem posła Unii Europejskich Demokratów, a w przeszłości polityka PiS i spin doctora tej partii, zmiany kursu rządu Mateusza Morawieckiego nie zapowiada chociażby pozostawienie ministrów Zbigniewa Ziobry i Krzysztofa Jurgiela. - Szefem gabinetu premiera zostaje - zacytuję telewizję publiczną i proszę się nie śmiać, drodzy słuchacze -  "filar intelektualny rządu Morawieckiego" Marek Suski. A ministrem zdrowia pan Łukasz Szumowski, który podpisał deklarację wiary lekarzy.

Dokument przygotowany kilka lat temu przez tytułowaną "przyjaciółką Jana Pawła II" Wandę Półtawską mówi, jak cytowała Karolina Lewicka, że "antykoncepcja jest pogwałceniem dekalogu, a in vitro odrzuceniem Stwórcy".

I jeszcze, narządy rodne nazywane są sferą sacrum. Jeżeli to, co zrobił Mateusz Morawiecki jest polityką centrową, to to jest polityka centrowa być może w Arabii Saudyjskiej. Na pewno nie w Europie Środkowej, w Europie po prostu. Bo poglądy nowego pana ministra zdrowia to są poglądy ministra zdrowia Arabii Saudyjskiej. Przecież w tej deklaracji napisano, że seks uprawiać można tylko w pobłogosławionym przez Boga związku

- stwierdził poseł Kamiński.

Chapeau bas

- Mateusz Morawiecki pomalował ten rząd farbką plakatową. Pytanie, czy ta farbka odpadnie, czy będzie trzymała się dobrze? - pytała Karolina Lewicka.

- Moim zdaniem odpadnie dość szybko. Tym pierwszym "sprawdzam" jest kwestia stosunków z UE. Istotą polskich problemów nie jest jakie - nazwijmy to - ekstrawagancje psychiczne przejawiał Antoni Macierewicz. Nie z tego powodu KE zastosowała art. 7., tylko z jednego konkretnego powodu: łamania praworządności w Polsce - mówił polityk UED. 

Jak podkreślił Kamiński, jeżeli Mateuszowi Morawieckiemu uda się przełamać impas w relacjach Warszawy z Brukselą, to będzie "pierwszym, który wstanie i powie chapeau bas".

Schetyna - "oczywisty problem opozycji"

Były spin doctor PiS jest przekonany, że wymiana ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego przysparza opozycji problemów. - PiS pozbył się z rządu najmniej popularnych polityków. I na polu bitwy - w pierwszej linii - został jeden taki polityk: lider opozycji. Spotykam różnych ludzi, ale nie spotkałem takich, którzy wierzą w Grzegorza Schetynę jako lidera, który może poprowadzić do zwycięstwa - mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką. I przekonywał, że bez zmiany "przywództwa opozycji nie będzie można mówić o zwycięstwie nad Prawem i Sprawiedliwością".

- Grzegorz Schetyna proponuje, po zmianach w rządzie, zmiany w gabinecie cieni - mówiła gospodyni "Wywiadu Politycznego" Karolina Lewicka.

- Jak zadzwonił do mnie dziś jeden z moich przyjaciół, z tą informacją,  to ja mu powiedziałem: Stary, to był jakiś fake w internecie, nie powtarzaj takich głupot - przyznał Michał Kamiński.

Całej rozmowy Karoliny Lewickiej z posłem Kamińskim można wysłuchać dzięki podcastowi:

Walka o aborcję w Sejmie. Nowacka: Apelujemy, by skończyć nareszcie z zakłamaniem

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (158)
Nowy minister zdrowia podpisał deklarację wiary - to nie są standardy Unii Europejskiej
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 50 razy 46

  "moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. "

  I to jest doskonały minister zdrowia na trudne czasy. Skoro ktoś jest chory i ma umrzeć, to grzechem jest wywalanie kasy na jego leczenie. Bóg dał, Bóg zabrał. ;)

 • endrju1521

  Oceniono 42 razy 38

  Państwo jest organizacją społeczno-polityczną, a nie religijną ! ! ! ! !! ! ! !! !! ! ! ! !

 • barakuda62

  Oceniono 46 razy 38

  Wandę Półtawską mówi, jak cytowała Karolina Lewicka, że "antykoncepcja jest pogwałceniem dekalogu, a in vitro odrzuceniem Stwórcy".
  --------------------
  Za to rżnięcie ministrantów i "cywilnych" chłopców przez yebasa w czarnej kiecce to uduchowiony dopust Boży :)

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 39 razy 33

  Oto przewodnik polskiego ministra zdrowia:

  DEKLARACJA WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej

  Nam - lekarzom - powierzono strzec życie ludzkie od jego początku...

  1. WIERZĘ w jednego Boga, Pana Wszechświata, który stworzył mężczyznę i niewiastę na obraz swój.

  2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: - ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, - moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.

  3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się "współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia" - powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.

  4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem.

  5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji, - potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała.

  6. UWAŻAM, że - nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań - lekarze katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem.

  PS. Punkt 6 pokazuje istotę załgania i bandytyzmu inkwizycji. Nie narzucają swoich poglądów i przekonań, tylko stanowią prawo na ich podstawie i przy ich pomocy wsadzają ludzi do kryminału, a kobiety, którym zdrowie nie pozwala równocześnie donosić ciążę i zachować swoje życie po prostu mordują.

 • selena-0

  Oceniono 39 razy 29

  mysle, ze w arabii Saudyjskiej nie ma takich lekarzy idiotów talibów jak Szumowski , gdzie my zyjemy, dokąd idziesz Polsko !!!!!!!!!!!!!

 • 99venus

  Oceniono 35 razy 29

  Nihil novi....Polska była,jest i będzie czarną dziurą w Europie oddającą hołd ciemnocie,
  zabobonom i dewiantom religijnym.
  ps.zawsze uprawiałem sex gwoli radości i z całą pewnością nie myślałem wtedy o prokreacji ale to jest niezrozumiałe dla skamieliny dewocyjnej.

 • maj.basia

  Oceniono 33 razy 29

  Z deszczu pod rynnę i to by było na tyle. Znów powrót do bzdur.

 • psi_ogon

  Oceniono 34 razy 24

  "Poglądy nowego ministra zdrowia to są poglądy ministra Arabii Saudyjskiej"
  Nieprawda!
  Islam w pełni akceptuje zabiegi in vitro. To epoka kamienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX