Komentarze (100)
Ratujmy Kobiety: czy to była prowokacja polityczna?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kemor234

  Oceniono 11 razy 5

  Sprawa aborcji to kolejny temat który ma wzbudzać emocje i pogłębiać konflikty. To tylko "woda na młyn" PISu.
  Każda strona broni swoich racji, a w PISie tylko ... się śmieją.
  Nie rozmawia się o gospodarce, o przyszłości kraju. Bo i po co ??? Jak braknie pieniędzy, to PIS się zwinie i "przejdzie do opozycji". Ciągle i niezmiennie za nasze pieniądze.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Władza ma zarządzać państwem, a nie rządzić obywatelami.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 6 razy 4

  "Ratujmy Kobiety" to była polityczna prowokacja?
  ****************************
  To jest prowokacja tytułem, głupim i nieprawdziwym.

 • apollo1966

  Oceniono 3 razy 3

  Ma swoją rację Bierzyński, ale jest to racja taka, jaką miał margrabia Wielopolski, który stawiał na współpracę z zaborcą carskim.

 • tlen69

  Oceniono 2 razy 2

  Należy postawić inne pytanie. CZY odrzucenie projektu Ratujmy Kobiety było prowokacją?PiS pytam, co przez te 26 miesięcy zrobiła w sprawie matek, ciężarnych Art. 68 i 71 - NIC ! Domagamy się likwidacji decyzji b.ministra zdrowia K.Radziwiłła w sprawie ELLAONE. Posłowie VIII kadencji sejmu uderzyli w siebie i udowodnili, że nie rozumieją co należy do nich.
  Posłowie zapomnieli o Art. 104 pkt. 2 konstytucji - ślubowanie na konstytucję i służenie narodowi. Mam wątpliwości, czy o opinię zapytali swoje bliskie kobiety (matkę, żonę), jaką decyzję podjęłyby w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka, czy matki?
  Przedstawiciel narodu poseł/senator winien wsłuchiwać się w potrzeby społeczeństwa. Nas nie interesuje jego sumienie, gdy podejmuje decyzje we własnej sprawie. Kobiety mają sumienie własne i one odpowiadają przed sobą i ... Polityk winien głosować takie ustawy, które nie ograniczają praw i wolności. Ustawy nie mogą indoktrynować i wywoływać presji. Za dużo mówi się o aborcji, którą się "ZALEWA ROZUM", W tej ustawie jest mowa o edukacji seksualnej (która nie została wdrożona od 1996 r), o prawie do leczenia i dostępie leków.
  W USTAWIE Ratujmy Kobiety chodzi o danie możliwości wyboru (nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób), to znaczy nie zabieranie wolności i praw.

 • ostatninormalnymohikanin

  Oceniono 1 raz 1

  Krew zalewa od tego bełkotu. Skoro sami prawa kobiet uznają tylko za kartę przetargową i światopoglądowe bzdety, to uznali, że wszyscy inni też - a te przepychanki przecież mają wymierny wpływ na życie połowy osób w tym kraju. Skoro rząd tak bardzo chce wymusić rodzenie niechcianych dzieci, to jaką mam gwarancję, że nie zabierze się też za ograniczanie dostępu do antykoncepcji? A jeśli będzie wiadomo, że rząd wymusza na mnie rodzenie dzieci, że ogranicza dostęp do antykoncepcji - to kto mnie będzie chciał zatrudnić, wiedząc że jestem młodą mężatką? Jeśli będziemy trząść się nad zarodkami ignorując fakt, że nosi je w sobie kobieta - to który lekarz odważy się wdrożyć terapię, która mogłaby zaszkodzić nie tylko istniejącej ciąży ale także płodności? Już były takie czasy, że kobiety umierały z powodu uleczalnych chorób, bo przykładowo usuwanie zrakowaciałej macicy było traktowane jako zamach na kobiece powołanie, a lekarzy przeprowadzających takie operacje nazywano kastratorami i rzeźnikami. Panowie roztrząsają czy prawa kobiet zaszkodzą lewicy czy zaszkodzą prawicy, a ja się trzęsę, że zaraz odbierze mi się wszelką autonomię. Jeśli projekt Godek przejdzie - ja pakuję manatki i wylatuję na zachód. A za mną pewnie jeszcze sporo innych kobiet.

 • Oh Dear

  Oceniono 15 razy 1

  Tacy beznadziejni są politycy na lewicy. Sterowalni, tępi, niekompetentni.
  Kaczyński rozegrał ich jak dzieci. Tylko Tusk jest człowiekiem, który jest w stanie stanąć w szranki z Jarkiem. Reszta nie ma szans.

 • mikaboj

  Oceniono 6 razy 0

  Co za szowinistyczny bełkot. Rozemocjonowane kobiety, głupia Nowacka, biedne ciemne kobietki co nie potrafią zrozumieć niuansów polityki czyli "sfery racjonalnego dzialania" (racjonalnego, a więc, w domyśle, męskiego). Nie da się tego słuchać. Facet dalej nie rozumie, że kobiety są codziennie poniżane i obdzierane z resztek godności na polskich porodówkach, w gabinetach ginekologicznych, muszą wysłychiwać protekcjonalnych wywodów na temat swojego życia i zdrowia zaciskając zęby, bo nie stać ich na prywatną wizytę albo to jedyny lekarz w miasteczku. Aborcja to tylko część problemu. Ta ustawa chciała przywrócić kobietom godność i podmiotowość, możliwość decydowania o swoim zdrowiu i życiu. Politykom wszystkich opcji się to nie podoba, większości mężyzn w Polsce się to nie podoba. Nie możemy na nich liczyć.
  Może i dobrze się stało mimo wszystko. Może coś się dzięki temu ruszy. Obrzydliwe w tym wszystkim jest ciągłe biadolenie mediów i polityków jak to robimy prezent PiS i Kaczynskiemu i jacy oni biedni, że ich zmuszamy do takiej dyskusji. Nawet na Gazecie trzeba bylo dokladnie poszukac, zeby znalezc info o zaplanowanych protestach. Wszystko co nie jest organizowane przez PO i N jest ignorowane, zeby przypadkiem komus innemu slupki nie podskoczyly za bardzo.

 • magdolot

  Oceniono 4 razy 0

  Pierwszy raz się z panem Bierzyńskim nie zgadzam. Dokumentnie. A może to, co się dzieje oznacza tyle i tylko tyle, że dziwny rodzaj podludzi zwany potocznie "kobietami" ma już powyżej uszu profesjonalnych politycznych handelków ich organami? Handelków, które profesjonalni politycy uprawiają z katolickimi biskupami ponad głowami posiadaczek owych organów i jakoś ich ciągle zapominają zapytać o zdanie... Ja właśnie DLATEGO przestałam głosować na PO z zaciśniętymi zębami. Moim zdaniem kodyfikacja Kodeksu Karnego z grudnia 2013 była właśnie taką profesjonalną próbą przehandlowania resztek moich organów biskupom w zamian za popieranie PO miast PiS. Próbą dokładnie przykrytą przez antypisowskie media w trosce o utrzymanie się PO przy władzy. Jeżeli ludzie na których głosuję wystawiają mnie do wiatru, robiąc przy tym ze mnie idiotkę, to ja uprzejmie dziękuję. To słynne sejmowe głosowanie mi tylko potwierdziło decyzję z grudnia 2013. Niech ojciec Rydzyk na Szanownych Państwa głosuje, skoro Państwo go wolą od zwyczajnego wyborcy płci żeńskiej.
  P.S. Jestem wdzięczna Ordo Iuris za takie przegięcie pały, że wielu kobietom się wreszcie oczy otworzyły na tyle, by zauważyć że od ćwierćwiecza są żabą powolutku gotowaną przez profesjonalnych polityków.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 4 razy 0

  PO musiała się "samozaorać" prędzej czy później, bo jest to "partia władzy", która była tak budowana dla utrzymania władzy. Takie partie w Polsce mają tendencję do budowania skrzydeł politycznych by zabierać głosy istniejącej w danym momencie opozycji. W ten sposób w PO z jednej strony jest "pseudo-socjalista" Arłukowicz, kosmopolitka Thun a z drugiej strony neo-konserwatyny Biernacki. Przecież kwestią czasu pozostaje w takiej sytuacji, że dojdzie do konfliktów przy decydowaniu w radykalnych sprawach.
  Natomiast partie opozycyjne muszą być skonsolidowane między innymi w podejściu do radykalnych kwestii czy to ekonomicznych, czy światopoglądowych, bo inaczej nie mają szans na skuteczne działanie opozycji w kontekście budowania pozycji pozwalającej na przejęcie władzy. "Jesteśmy za a nawet przeciw" to może sobie realizować partia mająca w danym momencie władzę.

  Natomiast Nowoczesna ma problem z bezmyślnym przywództwem, które nie potrafi zdefiniować - wynika to również z sytuacji ideologicznej na Zachodzie - kim oni chcą być na scenie politycznej. Czy chcą być partią liberalną czy progresywną {a różnice są drastyczne}? Jeśli chcą być partią liberalną to muszą dla przykładu ogłosić, że odrzucają radykalny feminizm, czyli postulaty feminizmu tzw. 3 fali i są feministkami "egalitarnymi" = wówczas nie miałyby problemu z projektem powyżej, ale na Czarnych Protestach pewnie nie miałyby szans występować. Natomiast nie da się być jednocześnie partią progresywną - to bardzo radykalny nurt ideologiczno-polityczny - i partią klasycznie liberalną. Choćby dlatego, że partie progresywne są za istotnymi ograniczeniami wolności słowa a partie klasycznie liberalne są w pełni za wolnością słowa, co nie może być równocześnie głoszone przez partię.

  To taka analiza ze strony minarchisty, który z wymienionymi partiami opozycyjnymi ani rządzącą się nie utożsamia.

 • jakubu00

  Oceniono 1 raz -1

  Omnipotencja Jarosława K.: jak przegrywał wybory to te przegrane też zaplanował!

 • menel13

  Oceniono 9 razy -1

  Czy to nie dziwne że przed każdymi wyborami lewica się podkłada? A to Pani Ogórek na prezydenta, a to jakaś poroniona koalicja do parlamentu. I zawsze PIS zarobiony.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 6 razy -2

  Jeśli w dzisiejszej manifestacji rej wodzić będzie ataman Zandberg ze swoimi kozakami, to przychód głosów dla kaczystów będzie duży.
  Wziął się za wycinanie wszystkich partii niekaczystowskich. Chce zostać sam, jako zbawca społeczeństwa? W świecie realnym będzie to skutkowało gigantycznym zwycięstwem PiS-u. A może temu durniowi o to chodzi? W ‘15 roku, kierując się umową o przyjaźni z Gazetą Polską Codziennie, świadomie załatwił kaczyzmowi większość sejmową. Do cholery jasnej, tego cała lewica nie ma prawa mu zapomnieć.

  Bardzo zaczynają mnie zawodzić baby, w szczególności Barbara Nowacka.
  Do cholery jasnej, nie rozumiecie, że wybrałyście metodę walki, która wpycha Polskę w łapy Jarosława?! Co, chcecie za jednym zamachem skasować PiS, PO i Nowoczesną? Czego oczekujecie po takiej operacji?
  Jarosławowi zapewne nie schodzi z gęby ten wstrętny, szyderczy uśmiech, który pokazał kilka miesięcy temu wyjeżdżając z sejmu.
  Powinnyście to zdjęcie mieć na nieustannym widoku, to może wróci Wam przytomność umysłu. Przecież jesteście mądrymi babami, wielokrotnie to pokazałyście.

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy -2

  Nie sądzę, żeby Nowackiej chodziło o osłabienie PO i N. Panie widzące w w zarodku we własnym brzuchu wroga, intruza i obce ciało mogą zupełnie spokojnie nie kumać, że ich radykalizm szkodzi sprawie, a nie jej pomaga. Tak jak Razem ostentacyjnie brzydząc się wszelką inną lewicą skazuje się na samotność, klęskę i pośmiewisko - choćby z tytułu nazwy będącej przeciwieństwem tego, co partia robi.

 • krark

  Oceniono 9 razy -3

  Bełkot pana Bierzyńskiego.
  O działalności pani Barbary Nowackiej mam odmienną opinię. Mam nadzieję, że Włodzimierz Czarzasty wnet się opamięta i wybije sobie z głowy jakikolwiek alians z panią BN.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 9 razy -5

  To oczywiste, że Razem i Nowacka dla zdobycia 2% w wyborach parlamentarnych jest w stanie prowadzić działania, które dają PISowi kolejne 10%.

  Polityka to racjonalna gra układów i możliwości. Jeśli za czymś jest niewielki odsetek społeczeństwa to się tego nie zgłasza tylko prowadzi działania żeby uzyskać większe poparcie.

  Razem pokazało w ostatnim tygodniu jawnie, że nie chodzi im o świadome rodzicielstwo (bo tego nie buduje się aborcją dla 15latek,ale edukacją, żeby taka 15latka nie było w ciąży nie załapała HIV przy okazji)... ale o te 2%, które pozwoli im wejść do sejmu.

  Ja jednak wolę wierzyć, że Nowacka jest głupia... bo z głupoty można wyjść... z bycia podłym bydlakiem już nie bardzo.

  Dzięki Razem i Nowackiej PIS zgarnie więcej w samorządach... i będzie jeszcze więcej rozdawania ziemi Kościołowi i lewych interesów typu te Putry

  A tak nawiasem rodzina Putry powinna podać do wszelakich trybunałów państwo Polskie, bo gdyby ono działało sprawnie i wsadziło go do paki za przekręty w Białymstoku to by żył, a nie rozbijał się po świecie samolotami!

 • dave1919

  Oceniono 7 razy -7

  .

  .TO BYŁA ZAPLANOWANA AKCJA NA WZMOCNIENIE KACZYŃSKIEGO .
  BRAWO NOWACKA !

  .

 • my_kroolik

  Oceniono 10 razy -8

  Bardzo rozsądna wypowiedź. Bardzo! Sam jestem wściekły na opozycję za brak umiejętności zmobilizowania się przy głosowaniu formalnym. Tym niemniej, skierowanie tego projektu przez lewicę, było błedem i kukułczym jajem. Pani Nowacka jest jak pies ogrodnika - sama nie wejdzie do Sejmu i innym podłoży nogę. Już raz lewica oddała władzę Kaczyńskiemu, a jak tak dalej pójdzie, to odda mu też większość konstytucyjną i będziemy mieli taliban w środku Europy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX