Rasistowskie komentarze nauczycieli z Chełma? Kuratorium zareagowało na skargę matki

Lubelskie kuratorium zbada sprawę rasistowskich komentarzy, które miały paść w liceum w Chełmie w trakcie próby poloneza przed studniówką. Sprawa, którą zajmie się komisja dyscyplinarna, dotyczy dwojga nauczycieli.

Jedna z uczennic chełmskiego liceum przyszła, na próbę przed studniówką, z  chłopakiem o ciemniejszym kolorze skóry. Dwoje nauczycieli miało stwierdzić m.in. że "przyprowadziła sobie Murzyna" i pasują do siebie "jak dwie czarne krople wody". Skargę w lubelskim kuratorium złożyła matka chłopaka.

"Przecież nie chcemy, by ktoś pobił polską nastolatkę w Anglii, wrzeszcząc: Anglia dla Anglików">>>

Jak powiedziała reporterce TOK FM lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk, po wstępnym zbadaniu sprawy wizytatorzy uznali, że coś może być na rzeczy.

Powzięliśmy przekonanie, że cała sprawa wymaga gruntownego wyjaśnienia. Dziwią wszelkie sytuacje, gdzie ci którzy są odpowiedzialni za kształtowanie właściwych postaw w młodym pokoleniu, pozwalają sobie na zachowania, które naruszają godność drugiego człowieka

Postępowanie rzecznika dyscyplinarnego, w prawie dwojga nauczycieli z Chełma, może potrwać do trzech miesięcy. Sprawa może skończyć się umorzeniem albo skierowaniem do komisji dyscyplinarnej.

Komisja może ukarać nauczycieli np. karą nagany, ale też usunięciem z zawodu.

Czytaj także: Szef MSWiA rasizmu nie dostrzega. "Czy premier przeprowadzi z nim męską rozmowę?>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
Rasistowskie komentarze nauczycieli z Chełma? Kuratorium zareagowało na skargę matki
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 27 razy 17

  Dlaczego rasistowski, antysemicki troll, Adam Persson, nadal może pisać tutaj swoje obrzydliwe komentarze? Dlaczego redakcja nic z tym nie robi? Gdzie jest admin?

 • sipanmars

  Oceniono 20 razy 12

  eeeee....prawdziwy polki nacjonalista jada tylko białe pieczywo i pije jedynie białą kawę, nosi też białe skarpety. tylko białych gaci nie nosi bo byłoby bardzo widać, że się obesrał

 • jael53

  Oceniono 11 razy 9

  Jakaś ambitna duszyczka z tego regionu spamowała mi przez kilka miesięcy, donosząc, na jakich kierunkach studiują "mulaci". Istota ta, o wdzięcznej ksywce Historyk, ubolewała, dlaczego nikt się tym nie interesuje - najwyraźniej cierpiała bardzo, że nie ma w otoczeniu ludzi równie źle wychowanych, jak ona sama. Spamera łatwo było się pozbyć - ale trudno pozbyć się wrażenia, że są środowiska, w których tworzenie takich wynurzeń uchodzi za normalne. A nawet za coś, czym można się chwalić nawet obcym ludziom.

 • realizmforte

  Oceniono 17 razy 5

  Usunąć z zawodu !!! Takie chamskie miernoty mogą sprzedawać cebule na targu.

 • lodzermensz1

  Oceniono 11 razy 5

  Polska, mieszkam w Polsce...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  Powoli czyszczą się oddziały urzędników państwowych , zostają tylko poprawnie myślący. Naród z partią , partia z narodem !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX