Komentarze (114)
Obok relacji polsko-żydowskich dramatycznie popsuto relacje z Ukrainą
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • slade1972

  Oceniono 10 razy 6

  Gość z kosmosu!
  KOSMOrowski!

 • oczy_argusa

  Oceniono 16 razy 6

  Taaa... Kochaj Ukraińca swego jak siebie samego. Bronek od czasu przejechania po pijaku ciężarnej zakonnicy na pasach (warunek sine qua non przegrania wyborów prezydenckich) bredzi. Najwyraźniej trauma wciąż trwa... Może jakieś polowanko na poprawę humoru?

 • ponury424

  Oceniono 16 razy 6

  Osoba która stwierdziła, w dodatku były prezydent Polski, że o wymordowaniu w bestialski sposób przez Ukraińców z OUN-UPA ponad 130 000 Polaków nie warto pamiętać, "bo to było tak dawno", nie ma żadnego, nie tylko moralnego prawa zabierać głosu w sprawach Polsko-Ukraińskich, i w żadnych innych dotyczących Polski. Przytul się do swojej żony, córki resortowców z MBP, postaw sobie kubek z czekoladką, czekoladowy prezydencie paradujący pod orłem z czekolady, i powspominajcie razem z małżonką dawne stare dobre czasy, jak to ogłupiony, oszukiwany Polski Naród wybrał takiego kogoś na głowę państwa.

 • slade1972

  Oceniono 11 razy 5

  Mieliśmy dobre stosunki - to fakt! Słynna laska na kolanach!

 • poppers68

  Oceniono 4 razy 4

  Od niemal dekady popełniamy błędy wobec Ukrainy. Dotyczy to zarówno niezrozumiałej dla mnie naiwności ekipy PO jak i idiotycznych powarkiwań obecnej ekipy PIS.
  Nie - nie zawsze jest tak, że przeciwnik naszego przeciwnika jest naszym przyjacielem.
  To tak nie działa i historia nieraz Rzeczpospolitej spłatała figla.
  Polsce potrzebna jest stabilna, normalnie funkcjonująca zapora na Wschodzie jakim mogłabyć Ukraina. Ale nie jest. Błąd leży zarówno po stronie Zachodu,który już się chyba połapał i nabrał dystansu do Ukrainy ale również Ukraina potwierdza, że ostatnie 26 lat swojej niepodległości zmarnowała jako społeczeństwo.
  Polska powiela błędy dalej. Pod pretektem zasilenia naszej gospodarki zezwala się na niekontrolowany napływ milionowych już ilości Ukraińców do naszego i tak już skłóconego kraju. Wiedząc, że społeczeństwo ukraińskie NIE ZDAŁO TESTU NA WEJŚCIE DO UNII , bez warunków, które choćby Polacy musieli spełnić - umożliwia się przeprowadzkę Ukraińców do UE.
  Szczególnie Polska powinna być na ten fakt wyczulona gdyź w historii wielomilionowa mniejszość akurat z tego kierunku wschodniego miała dla naszego kraju fatalne skutki.
  Błąd za błędem.....
  A WYSTARCZYŁOBY TYLKO WZOREM PAŃSTW ZACHODNICH SPRZED 60 LAT WPROWADZAĆ MECHANIZMY POWODUJĄCE PODWYŻSZANIE WYNAGRODZEŃ SWOIM PRACOWNIKOM PRZEZ PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI FIRM.
  To nie - pensje 2000 pln złotych netto to nadal w Polsce standard, nowe Mercedesy i SUVy na wynajem właścicielski w ilościach przeganiających już nawet Zachód i miliony Ukraińców ochoczo werbowanych " celem redukcji kosztów stałych " swoich spółek. TO OBRAZ WSPÓŁCZESNEJ POLSKI.

 • Michael Mrugacz

  Oceniono 4 razy 4

  co ten Komor tak broni Ukrainy czyzby amnezji doznal na temat Wolynia?

 • rzeczko

  Oceniono 4 razy 4

  Popsuto relacje polsko - ukraińskie ?? A to były dobre,zdrowe relacje??
  Gdyby panu prezydentowi Ukrainiec walnął w ramię granatem a nie jajkiem to też uznałby to za dowód szacunku ze strony Ukraińców... Niektórym się wydaje,że deszcz pada,jak mu plują w twarz.Były prezydent tak właśnie ma.

 • vinogradoff

  Oceniono 10 razy 4

  Narod od swoich Hrabiow chyba ma prawo oczekiwac narracji na powazniejszym poziomie. Nic takiego sie ie zdarzylo i nic sie nie dzieje zeby dramatyzowac az do bulu i szaty rozdzierac a juz wkrotce Polacy uzgodnia drobne niejasnosci i dwuznacznosci i nadal beda zyc w wielkiej przyjazni ze swoimi Bracmi Ukraincami i Bracmi Zydami. Ta ustawa byla calkowiecie zbedna, gdyz co jak co ale PRAWDA sama sie obroni i zawsze na wierzch wyplynie a to czego trzeba sie uczyc to spokojnego dialogu, pokazywania FAKTOW i sluchania argumentow drugiej strony to wszystko zostanie wyjasnione i ZROZUMIANE. Fakty historyczne nalezy pkazywac wedle zasady ,,, tyle wiedzy ile matematyki,, bez poetyckich uniesien, przenosni i grania na emocjach LUDU.Przyklad. Przez lata wielu Europejczykow zyla w przekonaniu, ze Bombardowania Niemiec przez Aliantow w II wojnie swiatowej to ogromna liczba zabitych a okazalo sie, ze wiecej Niemcow zginelo smiercia glodowa lub chorob odglodowych w koncowce i zaraz po zakonczeniu I wojny swiatowej bo az blisko 850 000,- a w bombardowaniach ok. 450 000- do 550 000. I to bylo przyczyna, ze w Niemczech zniesiono Kaisera, Komunisci zdobyli ogromna popularnosc i powstala Bawarska Republika Rad na wzor ZSRR z niemieckimi Bolschevikami a podobnie bylo i w Berlinie i w Hamburgu i Kilonii i Zaglebiu Ruhry i o maly wlos a Niemcy stalby sie krajem KOMUNISTYCZNYM w sposob DEMOKRATYCZNY.

 • slade1972

  Oceniono 14 razy 4

  Wlazł Bronek na stołek
  Na Szoguna mruga
  Ładna ta japońska piosenka nie długa
  Nie długa! Nie krótka! Bo w sam raz
  Wejdź Broneczku na stołek jeszcze raz!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 18 razy 4

  Mowi to Bronislaw ktory wzial udzial w uchwalaniu ustaw probanderowskich i ktoermu narod umozliwil wdrtozenie we wlasnym zyciu rady o kredycie i zmianie pracy, zmienilismy mu prace i umozliwilismy wzicie kredytu na mieszkanie. Po pierwsze stosunki z ukraina to byl swoisty skandal po drugie zapis ustawy jest precyzyjny jak ostrze zylety i wlasnie dlatego jest tak wsciekle atakowany przez wszystkich wrogow Polski chetnych do rozpowszechniania klamstw o udziale panstwa polskiego i narodu w holokauscie.

 • Jindra Šmoula

  Oceniono 8 razy 4

  Mam nadzieję, że za rządów PIS ta gazeta fekalna zostanie tak bardzo stłamszona finansowo, że zostanie z niej tylko skwarek jako czopek dla Wałesy

 • blue-sky-0

  Oceniono 10 razy 4

  proszę sie nie wypowiadać. Sprawa pruciwili odbiera panu moralne prawo do wypowiadania się publicznie na tematy krajowe. A zeznania przed sądem w sprawie dziennikarza którego doprowadził pan do próby samobójczej pokazują że nie opowiadał pan prawdy, tylko WERSJĘ OBRONY, czyli ze coś pan ukrywa, takie zeznania to jak przyznanie się do winy.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Wg mnie Ukraina miała okazję się nie wychylać ale zrobiła to z czysto koniunktutralnych interesów a pan Komorowski też się wychylił ni z gruszki ni z pietruszki, czyli w normie.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 5 razy 3

  słucham audycji w tok fm-passent,komar,kim i jeszcze jeden profesor..jak oni płacza,że dzisiaj mamy powtórkę z marca 68...kto jest inspiratorem,te same siły co wtedy...passent-konfident SB,komar-syngenerała polskiej bezpieki,kim-dziennikarka newsweeka,a wszyscy o jednym pochodzeniu

 • plautilla

  Oceniono 5 razy 3

  Szczynukowycz znowu wychylił z budy ruskiej i pieprzu, pieprzu...

 • 111pln

  Oceniono 7 razy 3

  Partactwo i Sabotaż

 • popieramkukiza

  Oceniono 5 razy 3

  Bronek tępy był i taki umrze.

 • slade1972

  Oceniono 7 razy 3

  Na POżegnanie!
  Grabarz go klepnąś
  Łopatą w d...e
  Na grobie zaś usypał
  Kamieni kupę!

 • slade1972

  Oceniono 11 razy 3

  W górę głowy! W górę dzieci!
  Na drzwiach od stodoły
  Z żyrandola
  Bronek leci!

 • wujojano

  Oceniono 9 razy 3

  Psucie stosunków z Ukrainą nie dziwi, jako przygotowanie do poprawy stosunków z przyszłym sojusznikiem, czy raczej protektorem, który z Ukrainą ma na pieńku.

 • bulwnadzieji

  Oceniono 13 razy 3

  To straszne. Powinniśmy to Ukrainie wynagrodzić. Może kolejny miliardzik euro ?
  A nie wystarczyło, że Buzek dla Ukrainy zrezygnował z tranzytowych rurociagów przez Polskę i Niemcy , dzięki Nord Stream, mogli zarobić miliardy. Czy o to chodziło ?
  Buzkowi sie opłaciło. Dostał fuchę w "Europie".

 • fields1

  Oceniono 9 razy 3

  Kłomora się wypowiedziała. Buhahahahaha.
  Dziadku, idź postrzelać do sylwetki biegnącego dzika.

 • Wołyń1943

  Oceniono 2 razy 2

  Najwyraźniej jeszcze nie zrozumiał lekcji z porażki w wyborach prezydenckich i w dalszym ciągu przymyka oczy na ukraińskie łajdactwa i poniżanie pamięci ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Na szczęście nie jest już prezydentem!

 • totmes72

  Oceniono 4 razy 2

  Taka była nasza pozycja, że jak sie Polska udzielała podczas majdanu to przy stole negocjacyjnym nas nie posadzono, a rządziła Po i ponoć to mieliśmy taką pozycje, ze hej!!!! Ukraina nadal ogranicza sprzedaż naszego mięsa....

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 2

  Goowno prawda panie Szczynukowycz.
  Powtórz : Prawda pochodzi z Polski #האמתמפולין - #GermanDeathCamps

 • duquette

  Oceniono 6 razy 2

  .
  Ta łajza jeszcze zyje?

 • slade1972

  Oceniono 6 razy 2

  Były prezydent Bronisław Komorowski mówił w TOK FM, że ma nadzieję, iż w dialogu polsko-izraelskim
  Oczywiście, że w dialogu!

 • Jindra Šmoula

  Oceniono 8 razy 2

  Mam nadzieję że za rządów PIS ta gazeta fekalna zostanie tak bardzo stłamszona finansowo, że zostanie z niej tylko skwarek jako czopek dla Wałesy

 • fields1

  Oceniono 6 razy 2

  Wielki Łowczy :)

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 2

  no to dwie muchy za jednym zamachem

  martwi mnie tylko dlaczego ciągle czekamy z wojną z czechami i słowakami?

 • swinton

  Oceniono 10 razy 2

  Niech sie lepiej Wielki Hrabia Mysliwy zabierze za tych ktorzy strzelaja do swoich.

 • slade1972

  Oceniono 9 razy 1

  Mieliśmy dobre stosunki - chyba udane!
  Tylko czasem piekło!

 • psi_zgryz

  Oceniono 7 razy 1

  Do Pawla Dobrowolskiego. Łysina ci sie od m,y,c,ki wytarła. K.a;c,a,p.i,e

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy -2

  Ukraina jest potrzebna Polsce jako bufor. Dlatego EU zorganizowalo Majdan, zeby odsunac Ruskich od Polski, jak najbardziej na wschod i zajac ich Ukrainą....niech sie tam zrą i niech zapomna o swoich planach aneksji Polski... chociaz Rydzyk, Macierewicz i PiS juz czekali na nich z wyciagnietymi rekami .... dla niepoznaki wykrzykujac patriotyczne hasla i pokazujac udawaną nienawisc do Putina. Przypomne, Putin zwerbowal Rydzyka w latach 80tych jak ten przebywal na emigracji w Niemczech. W 1990 r Rydzyk wrocil do Polski z planami od Putina i dostal od Rosji nadajniki dla Radia Maryja. Latwo to sprawdzic, nawet Gazeta Polska opisywala przekazanie Rydzykowi nadajnikow przez Amabasade Rosyjską.

 • 41janina

  Oceniono 6 razy -2

  O czym ten czlowiek mowi. Ktos przezorny z Pis wytlumaczyl karzelkowi, ze na wojnie z USA moze polec. Stad taka podjal decyzje. Duda, izrael czy Ukraina nie odegraly tutaj zadnej roli.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy -7

  Ale tu się kopiejkowego szamba nazbierało. Takiej ilości kopiejkowego spamu już dawno nie było.

  Jest to kolejna (mocna) poszlaka, że naprawdę coś jest nie halo z pomysłodawcami ustawy o IPN i inicjatorach całego zamieszania z ostatniego tygodnia.

  Do tego jeszcze ta dziwna roszada w Orlenie, z funfla Kaczyńskiego na jakiegoś przydupasa Szydło-Ziobry z wieloma paragrafami.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy -7

  No. Popsuto relacje polsko-ukraińskie. Ten co je popsuł to kret z rosyjskiego FSB.

  Ja wcale nie mówię (głośno) że to Ziobro, jakiś tam ONR i inny Winnicki, albo Jaki, ale jak ktoś tak sobie pomyślał to ma do tego prawo. W końcu Polska to (jeszcze) wolny kraj.

 • westgreg

  Oceniono 7 razy -7

  Nie dziwmy się Ukrainie, że z nacjonalizmu i banderyzmu czyni państwowotwórcze spoiwo - na takim poziomie rozwoju państwowości i z takimi problemami można się wszystkiego chwytać. Polska nowelizacja ustawy o IPN to dokładnie ten sam kierunek (bez porównywania zawartości pod oboma przypadkami się kryjących). Pytaniem jest, co można Ukrainie zaproponować w zamian?

 • vinogradoff

  Oceniono 12 razy -8

  Ukraina jest niepodlegla i bedzie neipodlegla a poza tym NIKT Ukrainy nie zamierza podbic bo i NIKOMU by sie to juz nie udalo jako, ze Ukraincy potrafia walczyc i to wszelkimi dostepnymi sposobami i narzedziami o czym dobitnie przekonali sie elitarni Zolnierze z Waffen-SS i nabrali szacunku do Ukraincow.

 • augenthaler

  Oceniono 12 razy -10

  Prezydent Komorowski ma rację, ale zbyt dyplomatycznie sytuację opisuje. Cała polityka zagraniczna PiS-u to jest jak jeden wielki akt zdrady wobec Polski. Interesy strategiczne naszego kraju, budowane od dekad, legły w gruzy albo z powodu nieudolności tej władzy albo z powodu złej woli. Jeśli to drugie, to możemy mieć do czynienia ze zdradą i z realizacją interesów największego wschodniego sąsiada. Bo tak to wygląda, że PiS robi dobrze Rosji, natomiast reputację Polski w świecie rujnuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX