Władysław Frasyniuk zatrzymany. Wielowieyska: To symbol dobrej zmiany

Władysław Frasyniuk został dziś po 6 rano zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. O sprawie poinformowała na Facebooku żona legendarnego opozycjonisty czasów PRL, Magda Dobrzańska-Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk w kajdankach. Zatrzymany w celu doprowadzenia do prokuratury

Sprawę skomentowała na gorąco w Poranku TOK FM Dominika Wielowieyska. 

- Mamy pewną informację, która rzeczywiście nas zelektryzowała - powiedziała dziennikarka.

- Magda Dobrzańska – Frasyniuk napisała na Facebooku, że o godzinie 6:10 policja w kajdankach wyprowadziła Władka i dopisała jeszcze "niech żyje dobra zmiana".

Jeżeli policja wyprowadziła Władysława Frasyniuka w kajdankach, to muszę powiedzieć, że to będzie obraz i swego rodzaju symbol tak zwanej dobrej zmiany i tak zwanego obozu 4 RP.

Dlatego, że oto legendarny opozycjonista z czasów PRL został zatrzymany za to, że demonstrował. Bo do tego głównie sprowadzają się zarzuty - powiedziała Dominika Wielowieyska.

Władysławowi Frasyniukowi zostały postawione zarzuty przeszkadzania w niezakazanym zgromadzeniu. 10 czerwca Frasyniuk wraz z uczestnikami kontrmanifestacji usiadł na jezdni w celu zablokowania przemarszu uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Frasyniuk ma też odpowiadać za naruszenie nietykalności policjanta.

Jak poinformowała na antenie Radia TOK FM żona Władysława Frasyniuka, opozycja po przewiezieniu do prokuratury w Oleśnicy został wypuszczony.

TOK FM PREMIUM