"Gdyby kogoś z nas zatrzymano, to Władek w naszej obronie by stanął" - "Solidarni z Frasyniukiem"

Około 200 osób zebrało się na wrocławskim Rynku. To gest solidarności z zatrzymanym w środę o świcie Władysławem Frasyniukiem.

Policja pojawiła się w domu Frasyniuka kilka minut po godzinie 6 rano, bo ten dwa razy odmówił stawienia się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Chodzi o jego udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej, 10 czerwca ubiegłego roku.Frasyniuk był wśród osób, które siedząc na ulicy próbowały zablokować przemarsz uczestników miesięcznicy.  Według prokuratury, Frasyniuk miał naruszyć nietykalność cielesną dwóch policjantów na służbie.

Na wrocławskim Rynku, w geście solidarności dla Frasyniuka, zebrało się około 200 osób. - Popieramy Frasyniuka. Cenimy, lubimy i wiemy, ile dokonał - mówili w rozmowie z reporterką TOK FM uczestnicy pikiety. Jak podkreślał jeden z manifestujących: "gdyby kogoś z nas zatrzymano, to Władek w naszej obronie by stanął". - Dziś zatrzymują Władysława Frasyniuka, legendę Solidarności, którego Lech Kaczyński odznaczył medalem jako zasłużonego dla "S"; a za rok pewnie zatrzymają kogoś z nas - stwierdził rozmówca Małgorzaty Waszkiewicz.

- Jak przyjdą po kogokolwiek z nas czy z was, to będą mieli na to papiery, przepisy, procedury. I będą mieli historyjkę, że "zupa była za słona", i ten którego wygarnęli z domu o 6 rano miał coś za uszami. I na to musimy się uodpornić - mówiła biorąca udział w manifestacji Marta Lempart współorganizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"Solidarni z Frasyniukiem" na wrocławskim Rynku

Czytaj też: Żona o zatrzymaniu Frasyniuka: Policjanci tłumaczyli, że procedura wymaga kajdanek>>>

Władysław Frasyniuk po dowiezieniu do prokuratury i postawieniu zarzutów został zwolniony. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (118)
"Gdyby kogoś z nas zatrzymano, to Władek w naszej obronie by stanął" - pikieta "Solidarni z Frasyniukiem"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 18

  "Dziś zatrzymują Władysława Frasyniuka, legendę Solidarności, którego Lech Kaczyński odznaczył medalem jako zasłużonego dla "S";"- a teraz Frasyniuk morda zdradziecka, nie spełnia standardów, wyznaczanych przez prezesa. A przede wszystkim internowany, w odróżnieniu od prezesa. Kiedy o 6 rano zapukają do Wałęsy?

 • Stefan Kubów

  Oceniono 26 razy 14

  Byłem wśród tych 200 - 250 osób. Bo trzeba było być. Dziś my w solidarności z Władkiem, z pewnością, że jak będzie trzeba, on stanie w naszej sprawie

 • qwerty-10

  Oceniono 19 razy 13

  brałem udział w strajku w 1980 roku na zajezdni NR VII przy ul Grabiszynskiej. Pamiętam bitwy z zomowcami na Gasplatz na mościę Grunwaldzkim, przy dworcu Swiebockim. Pamiętam dzięn ataku na Pafawag i radzieckich oficerów obserwujących czołgo rozjeżdżające ogrodzenie Pafawagu, które przetrwało nawet Festuung Breslał. Pamiętam, to że Władek ocalił 100 baniek Solidarności. Ake pamiętam tez tych braci co ukradli księźyc a teraz kradnie nam jeden z nich słonće demokracji. Gdzię ty siedziałeś Jarosławie, nawet nie chcieli Ciebie internować bo byłeś dla nich nikim. Tak niedoszły naczelniku, nikim Władzek trzymaj się 1940 VII zajezdnia.

 • villk

  Oceniono 14 razy 8

  BRAWO DLA PANA FRASYNIUKA !!!

  Pan Frasyniuk. czy Pan Pinior to osoby dla których więzienie za poglądy nie jest straszne .
  Oni już to przerobili w komunie i jestem sobie w stanie wyobrazić że PIS zamyka ich w więzieniu i wiem jak oni by sie tam zachowywali.
  dlatego postuluję by rozważyć kandydaturę Pana Frasyniuka w najbliższych wyborach prezydenckich.
  A w ramach poprawienia sobie humoru w ten walentynkowy czas proszę sobie wyobrazić jak w więzieniu zachowywał by się np. Jarosław Kaczyńki

  widziecie to...

  przypomne może swój wpis

  villk308488492.wordpress.com/2017/06/11/list-otwarty-do-pana-wladyslawa-frasyniuka/

  gdze pisałem że pis boi się "..ludzi o prostych kręgosłupach, boja się ludzi, którzy mogą być żywym przykładem na to że obecna władza tak jak komuniści kłamliwie wypowiada słowa takie jak demokracja , prawo , prawda czy sprawiedliwość..."

  poza tym postuluję...
  wysyłajmy BIAŁE RÓŻE na Żoliborz niech prezes pisu dostaje ich całe pęki ....i niech wie kim jest .
  Niech ten "wielki człowiek " pozna są małość. zanim jeszcze bedzie miał szansę zweryfikować się w więzieniu.

 • kisssmyass

  Oceniono 21 razy 7

  Frasyniuk to jedyny poważny i naturalny autorytet wśród opozycji. Powinien stanąć na czele ruchu jednoczącego całą opozycję. W przeciwnym razie, w rozdrobnieniu i drobnicy nie pokona się tej zaściankowej karłowatej masy z kurduplem i szczurami na przodku.

 • volongoto41

  Oceniono 10 razy 6

  Narodzie! To my za Was na styropianie walczyliśmy, a Wy nam Frasyniuka w taki sposób...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX