Komentarze (121)
Honorowy konsul Ukrainy Witold Horowski o porzuceniu Ukrainki z udarem przez polskiego pracodawcę, rolnika z reklamy Lidl
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 4

  Tego łobuza, bandytę, cwaniaka i patologiczngo kłamcę natychmaist do aresztu!! I po wyroku - do więzienia!!! Na gługie lata....
  I wszyscy pobożni Polacy: zapamiętajcie te twarz z reklamy, i pamietajcie, że to łobuz, bandyta i morderczy cwaniak. To z punktu widzenia prawa: przestępca. Z premedyctacją porzucił chorego człowieka i liczył, ze kobieta umrze.
  TO nie człowiek, nawet nie zwierzę. Byłaby to obraza dla zwierząt porównywac tego łobuza ze zwierzętami.

 • mushkaplooyka

  Oceniono 8 razy 4

  A dlaczego nie zostało jeszcze wszczęte prokuratorskie postępowanie w tej sprawie?

 • buraczyk

  Oceniono 6 razy 4

  Pracodawca pani Oksany był ostatnio kontrolowany. Czyli byli skontrolowali gabinet właściciela i może tam gdzie ich właściciel wpuścił. Nażarli się dostali dolę i poszli. Jeżeli tak postępuje cham z pracownikami to co on tam musi kombinować przy produkcji warzyw. Czy przypadkiem te z Czarnobyla nie są o wiele zdrowsze.

 • janpe1

  Oceniono 14 razy 4

  Niech Honorowy Konsul nie wymysla jakis teorii o ..."My jako społeczeństwo musimy się nauczyć życia z imigrantami"... bo ten pracodawca zrobil by tak z KAZDYM KTOREGO ZATRUDNIA NA CZARNO. I nie gra tu roli obywatelstwo pracownika ale strach, że zlamalo sie prawo i w razie wpadki trza bedzie za to odpowiedziec.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 7 razy 3

  Ot przykład, jak można koncertowo spieprzyć sobie życie po to, aby kilka groszy zaoszczędzić.
  ZUS, Urząd Skarbowy i Inspekcja Pracy powinny zrobić wspólną ulotkę dla przedsiębiorców - opisać ten przypadek i dać do zrozumienia - zatrudniasz na czarno, to licz się z tym, że znajdziesz się w czarnej dupie.

 • Przemek Przemek

  Oceniono 9 razy 3

  Rolnicy są najgorsi, robiliśmy kostkę brukową dla takiego za 200 tysięcy złotych, a jak się bulwersował jakie to teraz Ukraińcy co do niego przyjeżdżają na zbieranie jabłek mają wymagania. A im chodziło tylko o łazienkę i ubikację.

 • onduma

  Oceniono 13 razy 3

  Niedawno czytalem, ze Polak co zachorowal za granica ma do splacenia kilkaset tysiecy za leczenie szpitalne bo ubezpieczenie nie obejmowalo jego przypadku. Wtedy antypolacy pisali, ze to jego sprawa i , ze powinien sie ubezpieczyc odpowiednio a za granica nikt na niego nie zbieral. To byloby na tyle. Jak w tym wierszu "swieca gwiazdy swieca na wysokim niebie, Polacy od wiekow twardzi sa ...dla siebie".

 • mirarob

  Oceniono 7 razy 3

  facet zachował się obrzydliwie, nieludzko, wrednie. Powinien zostać ze swoimi marchewkami

 • Marek Marek

  Oceniono 2 razy 2

  Kluczowe jest tu zdanie, że to bydle było ostatnio kontrolowane przez PIP i wszystko było w porządku. Tak właśnie działa PIP. przymykają oczy na wszystko, pewnie ten potwór posmarował kasą i wszystko było ok.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  dla takich bydlakow narodowosc nie ma znaczenia... ma okazje kogos zaorac to to zrobi ... tacy jak on gow..o spod siebie zjedza, zeby tylko bedzie taniej...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  Ona tu przyjechała do pracy - jak chciała szukać ludzkiej przyzwoitości to powinna jechać dalej na zachód.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 2 razy 2

  Nie podoba mi się postawa Lidla. Podsuwanie do podpisu oświadczenia o moralności to stanowczo za mało. Chciałabym wiedzieć, czy ten człowiek zatrudniał na czarno, bo taka jest presja cenowa wielkich odbiorców, czy ze zwykłej chciwości. I jaka jest szacowana skala zatrudniania na czarno w rolnictwie.

 • Jarek Spychała

  Oceniono 6 razy 2

  Ten koles zyje z Lidla. Od czasu kontrkatu z Lidlem doszedl do 100 mln zl obrotu. Ale zatrudnia na czarno. Typowy Polski Byznesmen. Co za wstyd i hanba. Powinni z nim natychmiast zerwac umowe.

 • ochujek

  Oceniono 8 razy 2

  Katolickie podejście pokolenia JP II. katecheza w szkołach wydaje owoce. Propaganda PiS i kościoła ma w tym wielki udział. Polskie władze i polski kler tak samo olewają ofiary księży pedofilów. Reagują gdy media coś ogłoszą.

 • mike689

  Oceniono 10 razy 2

  typowy polaczek szmalcownik

 • lubella69

  Oceniono 8 razy 2

  Lidl: "Panie rolnik, kupimy kartofle , ale po 50 groszy za kilo, bo wydaliśmy 4 miliony na reklamę z Wielorybem i Okrasą, nie mamy kasy!" .... No i rolnik szuka kogoś, kto mu te kartofle za 5 groszy za kilo popakuje.... Jakby mu powiedzieli, że kupią za 40 groszy, też by pociskał ludzi.... Kawał głupiego nieludzkiego chu.a! Powinien iść do pierdla bezwarunkowo.

 • evergreen111

  Oceniono 4 razy 2

  Ten Cichowlas to zwykły DRAŃ i PRZESTĘPCA. Od dzisiaj nie kupuję w Lidlu ani owoców ani warzyw, żeby przypadkowo nie dać zarobić temu łajdakowi!

 • Jan Kowalski

  Oceniono 4 razy 2

  Polski pracodawca i przyzwoitość bua ha ha ha. Oni nawet zagranicą dymają swoich rodaków.

 • littoral

  Oceniono 6 razy 2

  Przedsiębiorca powinien zostać napiętnowany publicznym podaniem jego personaliów i zdjęcia. Ja póki co na taką identyfikację nie natrafiłem. Ów przedsiębiorca zgodził się na pokrycie kosztów pomocy lekarskiej i rehabilitacji ciężko pokrzywdzonej przez niego pani Oksany - ale jasne jest, że nie dlatego, iż nagle przejął się jej losem, a dlatego, że przerazil się własnym losem. Sąd sądem (tu różnie bywa), ale powinien być napiętnowany przez społeczeństwo, by stało się się to przestrogą i dla innych, że trzeba być przyzwoitym - jeśli już nie z odruchu serca, to choćby z egoizmu. Że za haniebne zachowanie idzie się pod pręgierz - ze wszystkimi tego skutkami. Pani Oksanie życzę jak najlepiej. Powinna poczuć, a może już czuje, że choć skrzywdził ją jeden Polak, cały ich zastęp chce, żeby poczuła ciepło płynące z ich wpłacanych środków i z ich dobrych dla niej słów.

 • padoq

  Oceniono 6 razy 2

  Typwy Polak KATOLIK

 • king1932

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby to zrobiono Polakowi np. w Wielkiej Brytanii byłaby afera. Brudziński objechałby wszystkie pisowskie media w jedeń dzień. Te bydle, i piszę to świadomie, które zostawiło kobietę bez pomocy powinno być sądzone na okoliczność próby zabójstwa!!! I telefon na policję tego nie zmienia. Człowiek, to nie maszynka do robienia pieniędzy i nie jest własnością jakiegoś wiochmena, który napewno co niedzielę grzecznie, z rodzinką do kościółka chadza.

 • antares777

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze się stało, że wiemy kim jest ten przedsiębiorca i że Lidl rozwiąże z nim współpracę (oby). Będzie to sygnał dla innych przedsiębiorców, że za niewłaściwe traktowanie pracowników może czekać ich niespodziewana nagroda.
  Najwyższy czas zaprzestać stosowania prawa, w myśl którego bandzior ma większe prawa niż poszkodowany. W sytuacjach bezspornych wizerunek sprawcy powinien być publikowany niezwłocznie.

 • Michał Raksa

  Oceniono 1 raz 1

  Chodzi o firmę: Cichowlas Polskie Warzywa, Krerowo 34a, 63-006 Krerowo, tel./fax: (61) 287-60-36

 • the_foe

  Oceniono 3 razy 1

  To jest januszostwo w czystej postaci, gościu wezwałby karetkę, może zapłąciłby karę za nielegalne zatrudnienie i miałby spokój, nie byłoby newsu.

 • Giziu Giziu

  Oceniono 1 raz 1

  "My jako społeczeństwo musimy się nauczyć życia z imigrantami - powiedział Horowski zwracając uwagę na to, że zagraniczni pracownicy, którzy nie znają polskiego, potrzebują zapoznania ich z obowiązkami zawodowymi w ich ojczystym języku."
  A teraz moje zdanie jest takie: Obowiązkiem każdego przyjeżdżającego do Polski zarobkowego imigranta jest nauczyć się języka Polskiego panie Horowski. Polacy też wyjeżdżają pracować za granicę i mają tego świadomość że język to podstawa egzystencji poza ojczyzną więc gadanie takich bzdur że oni muszą mieć w swoim języku powiedziane co mają robić to absurd albo się przystosowujesz albo do siebie wracaj takie jest brutalne życie

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 1 raz 1

  Lidl doskonale wiedzial ze facet zatrudnia ludzi na czarno ..................... zatrudniajac ludzi legalnie facet nie moglby sprzedawac towaru w takiej cenie jaka placil Lidl

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby on miał wylew, domagałby się natychmiastowej pomocy w najlepszych placówkach. Jak klechy co pouczają że choroba to kara boska, a sami z byle sraczką szukają jak najlepszych klinik. ZUS im opłacamy.

 • adas3333

  Oceniono 5 razy 1

  Kawał sku...syna i tyle mam do powiedzenia w temacie.

 • Marian Ostrowski

  Oceniono 9 razy 1

  A tak bardzo Lidl chwalił się dobrą współpracą z tym bezdusznym menelem.

 • Lech Piontecki

  0

  Psychopatyczne bydlęta, tresowane przez Sowieckie trole, były w swoim " pałacu" na Żoliborzu izolowane od innych dzieci.
  Teraz nadTrol izoluje się od społeczeństwa w swoim Wilczym Szańcu, przy Nowogrodzkiej.
  Bydlaka izolować w Tworkach na jego , a nie Nasz koszt👎

 • moontravel

  0

  Dlaczego mówi się tylko o ukraińcach? Nieuczciwi pracodawcy traktują tak każdego obcokrajowca, także chińczyków, koreańczyków, rosjan itd. Nie ma tu dyskryminacji za względu na kraj pochodzenia. Pracuje z ukraińcami i mój ravodawca ma z nimi umowy. A jak niby niemcy traktują swoich sezonowych pracowników? Dokładnie tak samo. Nie tylko polacy tak robią. Tak jest wszędzie. Zawsze się znajdzie nieuczciwy.

 • krzywelustro

  0

  Kilka miesięcy temu podobna bomba (na szczęście bez ekstremalnych konsekwencji zdrowotnych, za to na większą skalę) wybuchła w powiecie nowomiejskim (warmińsko-mazurskie), też u znanego, niby-renomowanego dostawcy warzyw i kiszonek dla kilku największych sieci marketów w Polsce.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Nagle istotan stala sie narodpowasc w musi dziwic w kosmopolitycznym medium, moze po prostu po staremu jak w latach 90 zwykla nieudaczniczka, ktora nie zalapala sie na transformacje do tego schorowana, typowemu roszczeniowemu homo sovieticus, ktorej sie w du.,. poprzewracalo i zada darmowej opieki zdrowotnej umowy o prace i godzinowki ponad dwa pincdziesiunt. Dziwne iz z roku na rok zapominacie co pisaliscie jeszcze trzy latat temu o dobrodziejstwie umow smieciowych znow krotka pamiec.

 • mossebo

  Oceniono 2 razy 0

  to takie młode gó... - nie do wiary

 • coelka

  Oceniono 4 razy 0

  ale on powinien odpowiedziec za to co zrobił, ktos sie zajmie tym, odpowiedzialnoscia karna czy dalej bedziemy krajem trzeciego swiata i takie bydlaki beda czuc sie bezkarne

 • onduma

  Oceniono 10 razy 0

  A myslicie, ze Polki podcierajace d... waszym ukochanym Niemcom sa ubezpieczane ? Wiekszosc ich pracuje na czarno.

 • edward_1981

  Oceniono 10 razy 0

  myślę że gdyby chodziło o jakąś polską pracownicę postąpiłby podobnie. Nie ma co dorabiać do tego motywu narodowościowego. Zatrudniał babkę na czarno więc pewnie się bał o jakieś kosekwencje stąd wymyślił ten "genialny plan". Zauważmy że jednak chciał jej jakoś pomóc gdyż zadzwonił po pogotowie.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 4 razy 0

  POLAK z reklamy

  i może ktoś powie że hitlerowcy nie mieli racji traktując polactwo jak bydło?:

  Ta reklama powinna iść w świat, obok swastyk

 • Jan Staszic

  Oceniono 2 razy -2

  Dzieki temu facetowi ta kobieta dostala opieke medyczna ktorej nie ma przecietny polak...
  Koniec koncow raczej mu powinna podziekowac za spryt w zalatwieniu jej sprawy.
  Czy wy ludzie myslicie ze pogotowie by ja zabralo do szpitala z domu?!
  NIE!

 • onduma

  Oceniono 13 razy -7

  Jak to bylo z himalaistami ? Jak pisaliscie na forum ? Nie ubezpieczyli sie sami to dlaczego Pakistanczycy mieli ratowac ich za darmo ? Zawsze za obcokrajowcem, zawsze przeciw Polakom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX