Dominika Wielowieyska nie mogła powstrzymać śmiechu. Tak rozbawił ją tekst prorządowego publicysty

W przeglądzie prasy Dominika Wielowieyska odniosła się do tekstu Stanisława Janeckiego. Mimo, że kryzys wizerunkowy wokół władz Polski się pogłębia, prawicowy publicysta chwali PiS za politykę historyczną. - Prawdziwy rekord świata - podsumowała gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Międzynarodowe kontrowersje wokół ustawy PiS o IPN nie słabną. Po ostatniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, który na pytanie dziennikarza powiedział m.in., że ludzie nie będą penalizowani za opowiadanie historii rodzinnych o sprawcach Holokaustu, niezależnie od tego, czy mówią o zbrodniarzach polskich, niemieckich, ukraińskich czy żydowskich. Ta ostatnia kwestia - czyli przypisywanie Żydom odpowiedzialności za zagładę Żydów - wywołało wzburzenie w Polsce i za granicą.

To jednak nie znaczy, że nie ma ludzi którzy optymistycznie oceniają obecną sytuację. Jak wynika z fragmentu tekstu Stanisława Janeckiego, zacytowanego przez Dominikę Wielowieyską w "Poranku Radia TOK FM", dzięki polityce historycznej władzy PiS Polska jest teraz silniejsza.

"Z ostrego kryzysu wokół nowelizacji ustawy o IPN wychodzimy silniejsi, bardziej świadomi zagrożeń i lepiej przygotowani na przyszłe konfrontacje" - pisze publicysta "Sieci".

Po zacytowaniu tego fragmentu tekstu Dominika Wielowieyska nie mogła powstrzymać śmiechu.

Jej zdaniem to, że tekst chwalący siłę Polski ukazał się po wypowiedzi Morawieckiego w Monachium, to "prawdziwy rekord świata". - Redaktor Janecki dzielnie staje w obronie PiS, ale czasami mu nie wychodzi - podsumowała Wielowieyska w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM