Lubnauer pastwi się nad Morawieckim. "Okazuje się, że zaletą Szydło było, iż nie mówi po angielsku"

Premier Morawiecki miał być "złotym chłopcem" mówiącym po angielsku. Nie wszystko złoto, co się świeci: okazał się tombakiem, a nieznajomość angielskiego - jedną z zalet premier Szydło - mówiła w TOK FM Katarzyna Lubnauer o słowach Morawieckiego, jakie padły w Monachium.

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadając w Monachium na pytanie dziennikarza oznajmił, że - ujmując rzecz w skrócie - byli także żydowscy sprawcy Holocaustu. - Pojawia się pytanie, czy premier Morawiecki powinien przeprosić. Na razie Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta, mówi, że nie ma powodów do przepraszania a szef KPRM-u Michał Dworczyk, że wypowiedź premiera została opacznie zrozumiana - mówiła prowadząca audycję "Wywiad polityczny" Karolina Lewicka.

Czytaj też: Borowski: Premier za swe słowa z Monachium powinien po prostu przeprosić. A nie brnąć dalej

- Okazuje się, że jedną z większych zalet pani Beaty Szydło było to, że nie mówiła po angielsku - odpowiadała przewodnicząca Nowoczesnej. - Wydaje mi się, że w takich okolicznościach, bardzo oficjalnych, premier powinien korzystać z tłumacza. Wtedy byłaby pewność, że tłumacz dokładnie powiedział to, co chciał powiedzieć premier. Nie trzeba by się zastanawiać, czy nie doszło do przejęzyczenia, wynikającego z niepełnego zrozumienia angielskiego słowa - mówiła Lubnauer.

Wbrew temu, co wszyscy sądzili, że Jarosław Kaczyński nie popełnia błędów, okazało się, że pan premier Morawiecki jest zwykłą pomyłką. Kiedy został mianowany to pamiętam, że mówiłam, że został mianowany przedwcześnie. Że to jest premier na ostatnie pół roku, bo on się zużyje w czasie tych prawie dwóch lat, które pozostały do wyborów. Ale nie spodziewałam się, że zużyje się tak szybko

- mówiła Lubnauer. Skomentowała też, że walor premiera, czyli znajomość języka angielskiego jest tylko obciążeniem.

Okazało się, że ten angielski jest raczej problemem niż zaletą. Okazało się też, że nie wszystko złoto, co się świeci, okazał się bardziej tombakiem niż złotym chłopcem

- ironizowała przewodnicząca Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer pytana, czy poprze zmiany w nowelizacji ustawy o IPN, jakie chce jutro przedstawić PO stwierdziła, że jej zdaniem tej nowelizacji nie należy poprawiać a jak najszybciej odrzucić. Zdaniem przewodniczącej .N powinien do tego doprowadzić Trybunał Konstytucyjny albo powinien powstać projekt ustawy, który jednym zapisem anuluje dotychczas uchwalone przepisy. Dopytywana stwierdziła ostatecznie, że zadeklaruje, czy poprze projekt PO, gdy się z nim zapozna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (62)
Katarzyna Lubnauer nazywa Morawieckiego pomyłką Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • oczy_argusa

  Oceniono 17 razy 9

  Lubczasopisma...

 • stefan99999

  Oceniono 9 razy 5

  Nic nam nie będzie oszczędzone!

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 5

  Fakt. Lepiej byłoby gdyby PiSlamskie miernoty jednak kompromitowały się jedynie po polsku.

 • marudna.maruda

  Oceniono 13 razy 5

  Podoba się prezesowi, a reszta nie ma znaczenia. Zresztą, premier świeżutko powołany niewątpliwie nie ośmielił się powiedzieć czegoś, na co prezes nie wyraził aprobaty. W polskiej "dyplomacji" nie chodzi przecież o to, żeby utrzymać poprawne relacje ze światem ale o to, żeby ego prezesa otrzymało stosowne łaskotki.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 4

  Https://pl.wikipedia.org/wiki/Hotel_Polski
  Lolek Skosowski i Adam Żurawin
  Czym byla historia hotelu polskiego jak nie wspolprac zydow z gestapo, hotel ktory byl pulapka dla zydow spoza getta ktorym obiecano poludniowoamerykanskie paszporty, a przy wspolpracy zydowskiego gestapo wszyscy zostai zlikwidowani w obozach Begen-Belsen i Vittel.

  Mamy ogromna prace edukacyjna do wykonania trzeba prztlumaczyc na wszystkie jezyki
  Kronike getta lodzkiego.

 • nie_jadam_osmiorniczek

  Oceniono 12 razy 4

  Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, co o Polakach sądzą Żydzi, wystarczy poczytać komentarze pod artykułami Wyborczej (te, do których mają dostęp wyłącznie płatni abonenci).
  Oto przykłady (wpisy pod artykułem, że rząd Morawieckiego ma wysokie poparcie):

  nestor19.02.2018, 20:03
  Motłoch wreszcie ma SWÓJ RZĄD, bo... "panie, jak jo nienawidze tych żydów, co to chcom nam zabrać to, co my se z tatkom po tych żydach wzieli".

  lwej19.02.2018, 19:25
  Czy można oczekiwać, że suweren uwłaszczony na żydowskim majątku i noszący biżuterię ze zdobycznego złota, nie poprze takiego rządu? To racjonalny i zrozumiały odruch samoobronny. Inna postawa oznaczałaby powrót duchów do wielu domów, zmianę wizerunku dziadków jako ludzi, którzy "do wszystkiego doszli ciężką pracą" oraz konieczność zastanowienia się nad sensem kościelnego przekazu.

  raz1dwa2trzy319.02.2018, 21:07
  Stwierdzenie, że Polacy popierają PIS, jest niewłaściwe.
  Polscy antysemici i szowiniści - owszem.

  marcos19.02.2018, 21:54
  Co pokazują wyniki tego sondażu? Wcale nie ukazują poziomu poparcia dla rządu, ale poziom nieuctwa, ignorancji i zapóźnienia umysłowego społeczeństwa polskiego. Tylko w społeczeństwie, w którym nikt prawie nic nie czyta gazet i książek, gdzie większość ludzi nie należy do żadnej organizacji społecznej i nigdy w życiu nie była na demonstracji - tylko w takim społeczeństwie może istnieć 40 % poparcia dla rządu nacjonalistów, klerykałów, faszystów Żałosny kraik i popieprzeni jego mieszkańcy.

  Oto co sądzą o nas nasi żydowscy przyjaciele. Michnik, Blumsztajn, Kublik i Wielowieyska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX