Lubnauer wątpi, że wybory będą wolne i uczciwe. "Zastanawiam się, czy będzie jak u Putina"

- Ostrzegaliśmy, teraz to się dzieje - szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w Wywiadzie Politycznym TOK FM wskazywała, że o stanowisko szefa Krajowego Biura Wyborczego walczy troje kandydatów związanych z PiSem.

- Ostrzegaliśmy, kiedy była procedowana ustawa o ordynacji wyborczej,  że tak będzie. Zapewniano nas, że chodzi o to, żeby znaleźć świetnych i niezależnych od jakiejkolwiek partii kandydatów do KBW. Jak widzimy, stało się dokładnie tak, jak opozycja przewidywała, czyli mamy Joachima Brudzińskiego w roli człowieka, który będzie nadzorował nasze wybory- mówiła.

Czytaj też: Zdaniem eksperta szykuje się katastrofa wyborcza. "O ile wybory się odbędą"


Zdaniem Katarzyny Lubnauer, teraz trzeba uruchomić szeroki ruch kontroli wyborów, który będzie nadzorował rządzących. Szefowa Nowoczesnej obawia się także tego jak będą rejestrowane listy wyborcze.

- Zastanawiam się, czy przy rejestracji list nie będzie tak, jak u Putina, kiedy jeden z kandydatów na prezydenta nie został zarejestrowany. To się może zdarzyć. Przypominam, że niezarejestrowanie listy nawet w jednym okręgu wyborczym może się skończyć dla partii brakiem przekroczenia progu wyborczego, a na pewno zafałszowaniem wyniku wyborów. W tej sytuacji, można powiedzieć, że o prawdziwych wolnych wyborach można zapomnieć. Jednak trzeba skontrolować wszystko, co jest możliwe - ostrzega Lubnauer.

W najbliższą środę - zgłoszonych dzisiaj kandydatów do KBW - przesłucha Państwowa Komisja Wyborcza. I zapewne po tym spotkaniu zapadnie decyzja czy zaakceptuje jednego z nich.

Jeśli nie - szef MSWiA przedstawi kolejne dwa nazwiska . Jeśli żaden z kandydatów na szefa KBW nie zostanie zaakceptowany przez Państwową Komisję Wyborczą - wtedy powoła go minister spraw wewnętrznych i administracji.

Polecamy też podcast:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Katarzyna Lubnauer ostrzega, że wybory nie będą uczciwe
Zaloguj się
 • mrpens

  Oceniono 2 razy 2

  Niech sie pani niemartwi Nowoczesna wygra kazde wybory, hahahahahaha

 • zen3x

  Oceniono 3 razy 1

  Też się obawiam uczciwości przy wyborach na prezydenta przy powrocie rudzielca z Europy. Będziecie chcieli za wszelka cenę odzyskać władzę i uczciwość będzie zagrożona.

 • kopandopol

  Oceniono 3 razy 1

  Tępa baba nie potrafi zarządzać Nowoczesną, a bredzi coś czy wybory będą wolne czy putinopodobne.

 • Emma Borowiec

  Oceniono 5 razy 1

  Niech pani i wszyscy inni w opozycji jeszcze się trochę pozastanawiają - wychodzi wam to przecież najlepiej - a będzie pani mogła po wyborach co najwyżej udzielać korepetycji z matematyki.

 • palo_ma1

  Oceniono 7 razy 1

  Z wyborów wrócimy boso.

 • joko52

  Oceniono 11 razy 1

  Organizacji tej pani nie pomogą ,ani wolne ani szybkie wybory.To dno i pięć metrów mułu.

 • tomaselli

  0

  Tylko ktos , kto wie , ze po nastepnych wyborach zniknie z polityki , moze wypowiadac podobne brednie.

 • rosswatowski

  Oceniono 6 razy 0

  hy a kto będzie głosował na zastępczynię mądrego Rysia? :) ale jaja, ale jaja, ale jaja że zacytuję mądrą Elżbietę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX