Sienkiewicz: "Przestańcie skakać po opozycji, jakby była najważniejszym problemem w Polsce"

- Przestańcie skakać po opozycji, jakby była najważniejszym problemem w Polsce - zaapelował w Radiu TOK FM Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem prawdziwy spór dotyczy tego, kim są Polacy.

Bartłomiej Sienkiewicz był gościem Piotra Kraśki w Poranku TOK FM. Zdaniem byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL, osią wojny politycznej w Polsce jest to, kim są i będą Polacy. Według Sienkiewicza PiS chce stworzyć nowy model Polaków - łatwych do zmanipulowania i przerażonych światem zewnętrznym.

Gość Piotra Kraśki skrytykował rząd PiS za nową ustawę o IPN i negatywny wpływ, jaki ma na wizerunek Polski w świecie. "Żydzi nie byli sprawcami Holokaustu (...) To kłamstwo" - podkreślił Sienkiewicz, odnosząc się do słów premiera Morawieckiego o "żydowskich zbrodniarzach" czasów Zagłady.

Bartłomiej Sienkiewicz nie zostawił też suchej nitki na koncepcji tzw. MaBeNy (maszyny bezpieczeństwa narracyjnego), przedstawionej na początku stycznia przez dr. Andrzeja Zybertowicza, doradcę prezydenta Andrzeja Dudy. Według Sienkiewicz ta maszyna PiS-u powinna ona nazywać "Masowe Bezmózgowie Napadowe". 

Czytaj też: "Maszyna bezpieczeństwa narracyjnego" osobliwy pomysł doradcy prezydenta

Według gościa TOK FM należy czynnie przeciwstawiać się działaniom władzy, które uważa za szkodliwe dla Polski. W tym celu, przekonuje Sienkiewicz, trzeba założyć własną MaBeNę. Sam Sienkiewicz założył w tym celu grupę "Nie w moim imieniu", społeczność facebookową, która sprzeciwia się negatywnej - według jej członków - polityce partii rządzącej.

Sienkiewicz, który jest bezpartyjny ale nie ukrywa, że bliska jest mu Platforma, apeluje do opinii publicznej o to, by nie skreślała opozycji za wpadki w Sejmie (takie jak np. przyczynienie się do przepadnięcia obywatelskiego projektu Ratujmy Kobiety) które - jak mówi - zdarzały się i będą się zdarzać. - Przestańcie skakać po opozycji, jakby była najważniejszym problemem w Polsce - wezwał Bartłomiej Sienkiewicz.

DOSTĘP PREMIUM