Komentarze (80)
Minister Kowalczyk: To nie PiS odpowiada za zanieczyszczenie powietrza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kayomi

  Oceniono 7 razy 7

  w momencie kiedy niemieckie i skandynawskie kasy chorych wprowadzą oficjalne zalecenia negatywne dla pobytów sanatoryjnych w Polsce /niektóre kraje jak np. AU mają już takie oficjalne zalecenia dla turystów/ zrobi się nieciekawie dla branży turystycznej wielu uzdrowisk. Cena zdrowia nie przykryje.

 • Piotr

  Oceniono 11 razy 7

  Trzeba przede wszystkim wprowadzić normy dla sprzedaży węgla w Polsce, żeby ludzie nie palili w piecach jakimś miałem, który przy spalaniu najbardziej truje. Co do praworządności, Kowalczyk opowiada brednie. Ocena dotycząca przestrzegania prawa jest jak najbardziej obiektywna, o tym decydują sądy i trybunały, oczywiście pod warunkiem, że są niezależne od polityków, czyli takie jakie były w Polsce przed rządami PiS.

 • kazimierz111

  Oceniono 6 razy 6

  PiS odpowiada jak najbardziej. To ten rząd pieniądze przeznaczone dla Krakowa na walkę ze smogiem przekazał Rydzykowi, to ten rząd zezwolił na dalszą sprzedaż odpadów węglowych do celów opałowych. To ten rząd nie ogłasza alarmu gdy przekroczone sa normy zanieczyszczeń (na Zachodzie nie do pomyślenia jest by dzieci i staruszkowie wyszli wtedy z domu).

 • al48

  Oceniono 6 razy 6

  Od 2-ch lat nic nie robili w tym zakresie a winę spychają .To obrzydliwie żałosne .

 • arius9

  Oceniono 6 razy 6

  Zapewne nie, problem ze smogiem byl od zawsze.
  Ale...masowe wycinanie drzew raczej zaszkodzi jeszcze bardziej.

 • Edmund Pikor

  Oceniono 5 razy 5

  Nie była też zasługą PiS-u dobra kondycja ekonomiczna kraju w momencie przejmowania władzy.

 • tad-tad

  Oceniono 5 razy 5

  A już martwiłem się że zapomnieli o Tusku, ale ciemne głupie środowisko bezmuzgów, uwierzy , jak wiadomo,planowana bubowa kolejnych kopalni zniweluje smog najlepiej. a jak się zetnie wszystkie drzewa wydzielajace szkodliwe opary, to będziemy najlepsi na swiecie w dziedzinie ochrony powietrza, Taki przekaz dnia poleci od jutra w tym stadzie kłamców ,dla ciemnego ludu.

 • krzywelustro

  Oceniono 4 razy 4

  Prosta recepta: pozamykajcie kopalnie węgla, a pieniądze zaoszczędzone na dotacjach do tych kopalni przeznaczcie na dotacje do inwestycji w czystsze powietrze.

  To oczywiście mrzonki. Na utratę górniczego elektoratu nie możecie sobie pozwolić.

  Dlatego dalej będziecie robić niewinne miny w kierunku Europy, obiecacie im wszystko, czego chcą, a zbyt na syfiasty węgiel musi być!

 • najprawdziwszyobserwator

  Oceniono 3 razy 3

  Winne za stan polskiego powietrza są rządy z okresu 2008-2016? Serio?
  1. Co w latach 1991-1992 zrobił w tym kierunku rząd PC?
  2. Co w latach 1997-2001 zrobił rząd AWS/PC/ROP?
  3. Co w latach 2005-2007 zrobił rząd PiS?
  To w sumie 8 lat rządów. Dokładnie tyle, ile czasu miała PO. Co więcej, to rządy H. Suchockiej z Unii Wolności zrobiły najwięcej w zakresie redukcji nierentownego wydobycia węgla.
  Za każdym razem, gdy rządy PC/PiS były "na wylocie" (lata 2001-2003, 2006-2008) i po przegranych przez PiS wyborach prezydenckich i parlamentarnych (2010-2011), następowała eksplozja rozwoju polskiej energetyki wiatrowej. Obecnie się niemal zatrzymała (od 2016 wzrost poniżej 20% r/r).

  BTW, największymi w UE emitentem CO2 z elektrowni węglowych wcale nie jest Polaka. Są nim wciąż Niemcy. W sumie niemieckie elektrownie węglowe emitują w przeliczeniu na głowę praktycznie tyle sam co polskie, a Niemcy są ponad 2 razy ludniejsze od Polski.
  Jeszcze 5 lat temu na 10 największych elektrowni-trucicieli było 5 elektrowni niemieckich emitujących łącznie niemal 130 Mt/a i tylko jedna elektrownia polska emitująca... 37 Mt/a (czyli 3,5 raza mniej). Wprawdzie ta elektrownia wciąż utrzymuje się na 1 pozycji emitentów, ale następna za nią niemiecka elektrownia w Neurath emitowała niemal tyle samo, bo 33 Mt/a (obecnie, po ograniczeniu produkcji i po modernizacji spadła gdzieś do połowy dziesiątki i są od niej "brudniejsze" niemieckie elektrownie).

 • oderwany_odauta

  Oceniono 3 razy 3

  Może red. Głogowski powinien brać korepetycje od red. Agaty Kowalskiej, jak prowadzić dociekliwe wywiady? Mieć ministra pożal się Boże środowiska i dawać sobie wciskać 10x "komplementarne rozwiązania" !?? Nawet zakładając inną formułę EKG, to proponuję redaktorowi wstać z kolan przed taką rozmową, żeby słuchacz nie musiał upewniać się że nie włączył jakiejś rozgłośni dobrej zmiany!

 • anonim_ka

  Oceniono 2 razy 2

  Hasłem brochy była "Polska w ruinie" . CEL osiągnęła w ekologii , leśnictwie , edukacji , dyplomacji , Służbie Zdrowia.... itd . Co jeszcze można spieprzyć , Wybory , proszę bardzo Naród czeka.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 2 razy 2

  Węglowe piece można zlikwidować,kiedy podniesie się cenę węgla,a obniży cenę drewna i gazu.

 • lubicz56

  Oceniono 2 razy 2

  No dobrze, chodzi o stare grzechy i poprzednicy zawinili ale co konkretnie zrobil w tym względzie minister Szyszko przez ostatnie dwa lata? Niech pan minister wymieni jakieś konkretne ustawy lub pokaze jakiś program naprawy zastanego stanu rzeczy, wdrozony lub tylko zainicjowany przez rzad Beaty Szydlo od chwili zaprzysiężenia czyli od 16 listopada 2015.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  W takim razie to Żydzi.

 • krytek-7

  Oceniono 4 razy 2

  A co robi Polak po zakupie Diesla? Pierwsze co robi,to wycina katalizator i nikt tego nie kontroluje.Tym sie objawia geniusz narodu wybranego..

 • westgreg

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba zabronić palenia w piecach domowych zimą. Można przecież koło domu postawić wiatrak energetyczny, panel fotowoltaiczny, czy nawet turbinę elektryczną na pobliskiej rzece.

 • Oceniono 1 raz 1

  A kto sprzedawał węgiel,miał,koks w ubiegłym roku ,''NAJLEPSZY WĘGIEL Z BYTOMIA'' A GDZIE TEN BYTOM JA SIĘ WAS PYTOM??????

 • jottsp

  Oceniono 1 raz 1

  co robi rzad? Rzad przedstawia pakiet roziwazn systemowych: " "Myślę, że będzie ogłoszony w ciągu dwóch tygodni. Będzie rozłożone na wiele lat ..". - mówił minister. I dalej : "doprecyzujemy ten program, nie chciałabym więc dziś o tym precyzyjnie mówić .."

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Czy wice Woźny mieści się jeszcze w pierwszej setce czy już napoczął kolejną?...

 • az100

  Oceniono 1 raz 1

  "Natomiast pewnie będzie wskazane, że było naruszenie norm. Zresztą nie za naszych czasów tylko za poprzednich rządów, żeby być precyzyjnym"
  Stara śpiewka PiS - tyle, że tym razem prawdziwa.
  Ale PiS też przez 2 lata nie zrobił nic - w sensie wprowadzenia jakiś zmian w życie a nie programów i obiecanek.
  A tak naprawdę to smrodzimy MY WSZYSCY i rządowe czy samorządowe programy nie załatwią wszystkiego. Kto wycina katalizatory w starych samochodach? Rząd?

 • real_marek

  Oceniono 3 razy 1

  To nie zawsze są wielkie inwestycje, ba na przykład wprowadzenie zakazu spalania w ogniskach na działkach nie kosztuje nic albo wprowadzenie ograniczeń odnośnie stosowania pieców węglowych i kominków w mpzp - plan przez to nie staje się droższy, a gmina ma narzędzia do walki z niską emisją. W przetargach na odbiór odpadów komunalnych można zażądać stosowania taboru elektrycznego lub hybrydowego, można wykluczyć diesle itd. itp.

 • Irena Laszczyk

  0

  Ale PiS w kampanii okłamał wyborców że szybko się upora z tym problemem... A dają kasę na geotermię Rydzykową !!!!!!!!!!!!!!!!

 • apw1964

  0

  Może nie odpowiada. Mnie się udało założyć na dachu "solary", kolektory słoneczne, do których dostałem dofinansowanie i zapłaciłem za nie mniej niż połowę kosztów (dopłacało państwo i gmina, niezależnie). Natychmiast po dojściu PIS do władzy wszystkie takie dopłaty zostały zlikwidowane. Z wiatrakami jest podobnie. Praktycznie są zabronione!

 • zsaba

  0

  ....widziały gały co brały, ale za leniwi żeby zapoznać się z dokumentami i odnotowanymi datami zadań..rzeczywiscie to bardzo trudne. istnieje taki porządek przekazania stanowiska. nie warto lepiej wykorzystać okazje i jęczec lub jojczyć...na zdrowie kaina lepiej działa.

 • neron43

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież wystarczy zmienić rząd w Polsce i natychmiast nie będzie smogu. Również nie będzie uwag do praworządności, może nawet uda się ratyfikować umowę <ACTA>.
  Przez osiem lat rządów PO-PSL, a i wcześniej, było takie czyste powietrze, że nawet komisarze unijni specjalnie odwiedzali Polskę, aby zrelaksować się czystym powietrzem. Aż tu do władzy dorwała się Zjednoczona Prawica i wszystko szlag trafił.
  Pani Siek tym opracowaniem nie tylko manipuluje, ale rżnie głupa, podobnie zresztą jak red. Głogowski. No bo cóż stało na przeszkodzie, aby pokazać <dokonania> poprzednich rządów w walce ze smogiem. Ciekawy jestem do kogo apeluje HGW.
  A tak na marginesie, to gdyby taką nerwowość, jak w rozliczaniu obecnego rządu, wykazywano w stosunku do innych rządów, zwłaszcza rządu Tuska, zapewne dzisiaj bylibyśmy w innym miejscu, i to nie tylko w walce ze smogiem.

 • antykaczysta40

  0

  To nie ty wyprowadzisz Polskę z UE. SPrawdzimy. SPrawdzimy. To nie ty chciałeś być Ewą.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Jaki procent zamozniejszego spoleczenstwa stac na ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Rowniez powszechna moda na kominki w domach zrobila swoje. Do peerelowskich blokow klasa srednia nie da sie zapedzic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX