Polska pod rządami PiS. "Wydaje się, że osiągnęliśmy dno, a jednak do dna jeszcze bardzo daleko"

- Po nie jest anty-PiS-em, chociaż to PiS jest teraz największym problemem kraju. Z dnia na dzień okazuje się, że może być jeszcze gorzej - oceniła w "Poranku TOK FM" Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Dorota Warakomska pytała Małgorzatę Kidawę-Błońską o to, czy może do sukcesu nie wystarczy dziś być tylko w opozycji do partii rządzącej. Wicemarszałkini Sejmu uznała, że PO nie jest „anty-PiS-em”.

- Chociaż działania PiS to w tej chwili nasz największy problem. Z dnia na dzień okazuje się, że może być jeszcze gorzej. Wydaje się, że osiągnęliśmy już dno, a jednak do tego dna jeszcze bardzo daleko - oceniła posłanka PO w "Poranku Radia TOK FM".

Platforma złożyła projekt ustawy o IPN, mimo że ustawą podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę ma się teraz zająć Trybunał Konstytucyjny.

– Zwracaliśmy uwagę, że to jest zła ustawa. Może nie wszystkie wady zauważyliśmy, ale żadna z naszych uwag nie została uwzględniona – powiedziała Kidawa-Błońska. Uważa, że PO dobrze zrobiła, wstrzymując się od głosu, a nie głosując przeciwko ustawie, ponieważ partia chce chronić dobre imię Polski.

"Dyplomacja RP zmarła. Partnerzy patrzą na nas ze zdumieniem" - komentują byli ambasadorzy>>>

– Tylko że trzeba to robić mądrze, rozsądnie, tworząc dobre prawo i nie wchodząc w głupie konflikty ze wszystkimi wokół – oceniła. Jej zdaniem najlepiej działać poprzez edukację. – Do tej pory w historii pojawiały się krzywdzące dla nas słowa, interweniowali naukowcy, interweniowały służby dyplomatyczne. I słyszeliśmy słowo „Przepraszam. Tak, źle użyliśmy tego sformułowania” – dodała.

Według posłanki PO, to było najbardziej właściwe działanie. – A teraz to sformułowanie, które chcielibyśmy, żeby zniknęło ze sfery publicznej, słyszymy codziennie we wszystkich mediach. I to jest przerażające. W ciągu kilku tygodni odwrócono wizerunek Polski do góry nogami – dodała Kidawa-Błońska.

Czy PO właściwie wybierze?

Paweł Adamowicz od 1998 roku jest prezydentem Gdańska. Dorota Warakomska pytała Małgorzatę Kidawę-Błońską, czy decyzja Grzegorza Schetyny o tym, by go nie popierać była słuszna.

– Musimy znaleźć kandydata, który da pewność, że te wybory samorządowe będą wygrane.  To na nas spada odpowiedzialność, żeby nasz kandydat wygrał wybory – mówiła wicemarszałkini Sejmu.

PO nie wskazała jeszcze kandydata, ale o starcie w wyborach na prezydenta Gdańska myśli m.in. europoseł Jarosław Wałęsa.

Kidawa-Błońska przypomniała, że Platforma Obywatelska od wielu miesięcy rozmawia z różnymi środowiskami o wspólnych kandydatach, którzy mogliby przeciwstawić się Prawu i Sprawiedliwości.

– PO nie odsuwa się od własnych ludzi. Są lepsze, gorsze momenty w życiu każdego, ale staramy się być zespołem. Możliwe, że będzie tak, że wystawimy kandydata wbrew naszym potencjalnym kandydatom; ale nie przedstawimy go, dopóki nie będzie kandydatury. Na razie tylko w Warszawie, Łodzi i Lublinie wybrano pewne osoby –  wyjaśniła.
Czytaj też: Trzaskowski cieszy się z wyników sondażu. Ale już rośnie wróg, który może mu zaszkodzić>>>

Posłanka PO przyznała, że żałuje odejścia z PO  byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza. Ale jej zdaniem, w okresie przygotowania do wyborów samorządowych nie należy myśleć o własnych ambicjach, tylko o tym, co można zrobić wspólnie.

Wojciechowicz w oświadczeniu napisał, że Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny nie jest jego partią.

– Nie ma Platformy Grzegorza Schetyny, jest Platforma. Szefem był Donald Tusk, Ewa Kopacz, teraz jest Grzegorz Schetyna. Każdy z szefów partii sprawuje tę władzę w inny sposób – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w "Poranku Radia TOK FM".

"Powinien podać dziennikarzowi rękę lub go objąć". Kraśko o tym, że premier zachował się w Monachium w najgorszy sposób

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Polska pod rządami PiS. "Wydaje się, że osiągnęliśmy dno, a jednak do dna jeszcze bardzo daleko"
Zaloguj się
 • metenburg

  Oceniono 10 razy 4

  Dobry wizerunek Polski to nieustannie psuje gazeta i jej judeo-filni dziennikarze. Przypomne : mieszkasz w Polsce i masz to polskie obywatelstwo to zachowuj sie jak Polak i przestan mącić !

 • duquette

  Oceniono 9 razy 3

  .
  Kolejna skompromitowana gęba. pokazujecie ich częściej to na pewno odsuniecie PiS od władzy.

 • Factor 003

  Oceniono 6 razy 2

  Pani Kidawa to , że pani nie jest w moich oczach POlitykiem to jest jasne. Wedlug pani i tej Waszej szkodliwej organizacji lepiej by było jak by obecny rząd siedzial POslusznie POd stołem i bał się wychylic głowę i zająć odPowiednie stanowisko. Wy tak robiliście i Polska byla POpychadłem. Zakłamanie przez Waszą indolencję urosło do do niesPOtykanych rozmiarów. Wam to nie przeszkadzało bo Wy za stanowiska w Brukseli byśćie Polskę sprzedali za 30 srebrników. Wy jesteście jako Totalna Nienormalna OPOzycja zwykłymi szkodnikami.

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 2

  Po wczorajszym wysłuchaniu eks ministra Sienkiewicza i dzisiejszym posłanki Kidawy-Błońskiej, rozumiem, dlaczego PO za chwilę zostanie przez wyborców sprowadzone do roli partii kanapowej.

  Bo wazeliniarstwo jest i w PO i w PiS. Tyle że skupieni wokół tronu tronu Prezesa wazeliniarze zwyczajnie się go boją, więc są czujni i w ciągłej gotowości do skoku niczym partyzanci. Natomiast towarzystwo platformiarzy ma swojego Grzesia głęboko w dupie i tylko się do niego łasi, by przeczekać od wyborów do wyborów...

  Do tego pisowcy podsłuchując suwerena, dobrze wiedzą czego ten suweren oczekuje. Platformersi zaś zajęci są WYŁĄCZNIE sobą i pilnowaniem ciepłego przypiecka. I mimo że przespali wybory prezydenckie i ostatnie parlamentarne, to i ockną się dopiero wtedy, kiedy zniesmaczeni ich postawą dawni sympatycy, strąca ich z tego ciepłego przypiecka bolesnym kopem w dupę. :-))

 • angelus-silesius

  Oceniono 3 razy 1

  Dziś na kabaretowo - tunel pod dnem rozprawia o osiągnięciu dna, do którego daleko

  Mówiła dla was z polskich obozów zagłady Radyjko eSBeckich p@rchów

 • Factor 003

  Oceniono 7 razy 1

  Pani Kidawa to , że pani nie jest w moich oczach POlitykiem to jest jasne. Wedlug pani i tej Waszej szkodliwej organizacji lepiej by było jak by obecny rząd siedzial POslusznie POd stołem i bał się wychylic głowę i zająć odPowiednie stanowisko. Wy tak robiliście i Polska byla POpychadłem. Zakłamanie przez Waszą indolencję urosło do do niesPOtykanych rozmiarów. Wam to nie przeszkadzało bo Wy za stanowiska w Brukseli byśćie Polskę sprzedali za 30 srebrników. Wy jesteście jako Totalna Nienormalna OPOzycja zwykłymi szkodnikami. Kto finansuje takich jak Warakomska, Kraśko , Lis, Żakowski, Wielowieyska. Dobrali się do prowadzenia audycji w radio jak trutnie w ulu. Tylko , ze ja bym wolal mieć towarzystwo prawdziwych owadów niz tych POdrabianych trutni. Czego mozna się dowiedziec od Warakomskuej i tych bab , które ona zaprasza ? Jątrzenie i obroną !zdrajców. Sprawiaja wrażenie że nie są POlkami. POziom myslenia tych od okraglego stolu z Komorowskim włącznie.

 • markba

  0

  A co Wy zrobiliście,zawsze był jakiś wykręt.Nawet przy stole opisywaliście to swoje państwo!Nie życzę Polakom Waszego powrotu do władzy.Jesteście politycznymi bankrutami.Kiedyś na Was głosowałem.Jaki byłem głupi.

 • f1909

  Oceniono 2 razy 0

  Totalna Targowica i lokalna 5 Kolumna systematycznie obniżają wizerunek Polski na świecie ! -- I tego nie da się niczym zakrzyczeć ! -- Ale też jednocześnie systematycznie dostarczają PIS-owi kolejnych punktów sondażowych !!! -- Wszystko wskazuje na to że przed wyborami PIS osiągnie 60 % poparcia !!!

 • brzmski

  Oceniono 4 razy 0

  do dna... daleko:
  skąd to ta... enigmatyczna wiedza?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX