Kazimierz Ujazdowski nie ma wątpliwości, kto wygra wybory. Zadecyduje stosunek do samorządów

- O zwycięstwie koalicji w wyborach samorządowych przesądzi negatywny stosunek PiS do polityki samorządowej - stwierdził europoseł w Poranku TOK FM.

- PiS jest partią, która nie ufa samorządom, traktuje je jak dopust boży, samorząd jest dla niego dzieckiem niechcianym - tak europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski uzasadnia swoje przypuszczenia, że najbliższe wybory samorządowe wygra opozycja. Podkreśla też, że dodatkowym atutem opozycji jest poparcie w dużych miastach, które będzie rzutowało na wyniki w całym kraju.

Prowadzący audycję Jan Wróbel dopytywał jednak o budzący wiele negatywnych komentarzy brak jedności w partiach opozycyjnych oraz trudności w zawarciu porozumienia między nimi.

Zdaniem Ujazdowskiego, do skutecznego zjednoczenia opozycji mimo wszystko dojdzie. - Koalicje polityczne to nie jest kraina z rodu świętego Franciszka, trzeba zachować trochę cierpliwości - przekonywał.

Strażak podpalacz

W dużo ciemniejszych barwach europoseł rysował naszą przyszłość w UE. Jego zdaniem, Polska z powodu swojej antagonizującej sojuszników polityki zagranicznej, zaprzepaści szanse na wynegocjowanie możliwie najkorzystniejszego dla nas kształtu nowego budżetu europejskiego.

- Polska dyplomacja jest obezwładniona, musi tłumaczyć się z rzeczy, których nie można wytłumaczyć. Stoimy w miejscu, to jest fatalny obrót spraw. Państwa, które potrafią sobie radzić z polityką europejską budują sojusze wokół celów pozytywnych.
Premier Morawiecki mówi, że polityka budżetowa i rolna będą finansowane na tym samym poziomie, ale budżet to misterna konstrukcja. Będą nowe, trudno dostępne, programy związane z nauką, innowacjami. Nie widzę żadnych działań w celu ich pozyskania - mówił.

Czytaj też: Z kamerami w lokalach ludzie będą się bali głosować. "To jest parodia, jakiej świat nie widział"

Przekonywał, że można skonstruować budżet negatywny dla Polski bez deklarowania tego - czyli stracimy nawet bez oficjalnych sankcji.

Polskę porównał do strażaka, który gasi wywołany przez siebie pożar. - Trudno to podziwiać - skwitował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Kto wygra wybory samorządowe? Kazimierz Ujazdowski nie ma wątpliwości
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 22 razy 14

  Panie Ujazdowski a po co "robią" przy ordynacji wyborczej, zmiany w sądach i w SN, kadry swoje w Krajowym Biurze Wyborczym itd ? No chyba, nie po to, żeby przegrać ?
  Jak by zapewne prezes po wujku Stalinie chciał powtórzyć, ale oficjalnie nie może - "nieważne kto głosuje, ważne kto .."

 • ukos

  Oceniono 17 razy 11

  Samorząd pasuje do PiSu jak siodło do krowy. Tylko skrajny idiota, zarazem kretyn, debil, imbecyl i półgłówek wybiera wrogów samorządu do organów samorządowych.

 • remo29

  Oceniono 19 razy 11

  PiS z umiłowaniem do centralnego sterowania i samorządy pasują do siebie jak walonki do garniaka.

 • stoperan12

  Oceniono 13 razy 9

  Wszystko będzie ok o ile pisiory nie sfałszują wyborów pod pretekstem pilnowania

 • plutoniczna

  Oceniono 12 razy 6

  prawdopodobny bałagan przy wyborach, jest PIS-owi po to, aby tam gdzie PIS przegra, strategicznie nie uznać (z powodu w/w bałaganu) wyborów i wybrać komisarzy z PIS, którzy będą rządzić gminami (bez żadnego trybu) przez najbliższe 5 lat.
  zgodnie z logiką PIS - suweren w 2015 roku już raz wybrał i wystarczy, nie trzeba tego zmieniać.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 8 razy 4

  następny po Marcinkiewiczu syn marnotrawny PiSu, który chce się lansować bo zaraz posadka zdobyta dzięki babcinym głosom się skończy. W samorządach chyba wygrają Ci którzy ludziom lokalnie coś ciekawego zaproponują i to chyba byłby najrozsądniejszy wybór.

 • sonix24

  Oceniono 7 razy 3

  Gdy rozum śpi budzą się pisiory.

 • dzielanski

  Oceniono 7 razy 3

  znamienne są te słowa o pozyskiwaniu środków na innowacje.
  To prawda, że Pisi elektorat ma je w rzyci: ważne, żeby rolnikom i górnikom żyło się dostatnio. Zresztą innowacje są zagrożeniem dla tych ostatnich - przecież zmniejszenie zużycia węgla nie leży w ich interesie.

 • oko2009

  Oceniono 6 razy 2

  Chciał powiedzieć "PiS jest obrzydliwy". Ale ponieważ mu nie wypadało więc ubrał to w słowa o samorządach i budżecie unijnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX