Komentarze (82)
Koniec papierowych ZLA. E-zwolnienia od 1 lipca
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Lucyna Leciwa

  0

  Artykul do kosza. Zapominajcie wszyscy o jednym. Lekarz nie ma żadnego obowiązku wystawiania druków ZLA. Ma obowiązek orzekać o niezdolności do pracy. Na czystej kartce ma obowiązek napisać, że Pan Nowak nie jest zdolny do pracy w dniach tych a tych. I tyle. I większość lekarzy po prostu oleje czeki do ZUS. Dla lekarzy żaden problem, bo nie musza tego robić. Dla Pani z ZUS wróżę karierę, skoro twierdzi, że e-zwolnienia to problem lekarzy. Przerobiony temat na podstawie PZU czy innych instytucjach. Lekarz powie: nie mam umowy z ZUS na wystawianie ich czeków, i co? To jest problem ZUS i oni mają pełno w majtkach teraz. Lekarzom nic do tego. Nie mieszajcie lekarzy do wypłat z ZUS.

 • uenostation54

  0

  czy wy też macie takie wrażenie, iż dziennikarze internetowi są co raz bardziej chorzy z urojenia z powodu nienawiści do każdej aktualnej władzy?

 • saiv

  Oceniono 10 razy 0

  Byłem ostatnio w przychodni - wypisane zwolnienie lekarskie elektronicznie. Żadnego NIP zakładu nie musiałem szukać, zwolnienia nie musiałem zawozić do pracy. Niesamowite ułatwienie. Więc nie pitolcie że się nie da. Mamy XXI wiek, ludzie latają w kosmos a lekarze dalej chcą koleją żelazną jeździć. I nie jestem wyborcą PiS.

 • y.woodoo

  Oceniono 9 razy -1

  Jak to mozliwe ze w innych normalnych krajach "emerytowani" lekarze nie maja problemow z kompami, laptopami, drukarkami? Co jest qrw grane.? Czy tam medycyne koncza ludzie o wyzszym IQ? A moze maja lepsze kursy "po drodze" w czasie swej kariery? A co z samymi programami komputerowymi, czy te u nas nie sa zaybne przez amatorow informatyki ale za to ziomali czy krewnych desydentow?
  Z wlasnego doswiadczenia wiem ile trzeba sie nameczy zeby poprawic goowno pseudoinformatyka, czasu, nerwow, samo testowanie ile zajmuje bo buc nie przetestowal (barany nie wiedza o tzw. symulacjach), ulozyl sobie w czerepie i byl pewien.

 • alfalfa

  Oceniono 12 razy -2

  Ależ kłamliwy artykuł. Sprawdźcie sobie jak to jest zorganizowane np. w Holandii. Takie systemy są powszechne w cywilizowanych krajach.
  A.

 • j.fedorowicz

  Oceniono 7 razy -3

  cytat autentyczny - " Nie mamy w Polsce nadmiaru lekarzy. 20-25 proc. z nich przekroczyło już wiek emerytalny. Dla części z nich, szczególnie z mniejszych ośrodków, zakup oprogramowania i sprzętu oraz opłata za łącze to heroiczny wysiłek. Lekarz powyżej 80. roku życia to nie jest rzadkość, oni nie uczyli się informatyki w szkole" - ja piernicze w jakim my kraju żyjemy - heroicznym wysiłkiem jest korzystanie z internetu przez lekarza - sorry Winetou - to się nazywa lenistwo, wygodnictwo i brak chęci poznawania na bieżąco technologii, która działa już ponad ćwierć wieku - ja też się nie uczyłam informatyki w szkole bo te 35 lat temu takiego przedmiotu nie uczono, moja Babcia też się nie nauczyła jeździć automobilem w szkole bo ich wtedy na ulicach było raptem kilka - ale już po paru latach mogła posiąść tę umiejętność , podobnie jak jazdę konną, język francuski i grę na fortepianie - LENISTWO i tyle

 • smiki48

  Oceniono 8 razy -4

  lekarze zarabiają nawet po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i nie stać ich na zakup komputera. Natomiast zwykły człowiek prowadzący działalność musi wypełniać plik JPK. I wychodzi na to,że po prostu lekarze sa za głupi aby obsługiwać e-zwolnienia. Natomiast zwykły hydraulik jest mądrzejszy od przecietnego lekarza.

 • korgan123

  Oceniono 10 razy -4

  Dziennikarz "zapomniał" napisać, że wprowadzenie e-zwolnien uchwaliło PełO za rządów Kopacz. Teraz dopiero zmiany wchodzą w życie

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 14 razy -4

  Co z tego, że nie mają komputerów? To niech se kupią! Ludzie, mamy rok 1986 czy 2018?

 • japiota

  Oceniono 18 razy -4

  baju baju będziesz w raju.
  Nad księgową nikt się nie rozczula że nie potrafi obsługiwać komputera.
  Lekarz - osoba z wyższym wykształceniem - nie posługująca się komputerem ? Lekarza nie stać na komputer ?
  Bez jaj. Lekarze boją się uszczelnienia systemu. W tym problem.

 • Jerzy Puchała

  Oceniono 8 razy -6

  Już dość tego narzekania przecież to paranoja by lekarz nie miał komputera przecież najtańszy używany można kupić za parę set złotych a douczyć się tez nie problem , tylko widzę że niektórzy lekarze nauczyli się tylko narzekać, a co nowe to NIE bo będzie ciężko, najlepiej by pacjenci dawali koperty. Przestańcie Państwo doktorostwo ( i to mały fragment ale małe najwięcej krzyczy ) narzekać i idzie na szkolenie komputerowe .

 • pan-mario

  Oceniono 15 razy -7

  Lekarz w wieku emerytalnym nie powinien leczyć gdyż jego wiedza nie przystaje do obecnych czasów. Ktoś kto nie potrafi obsługiwać komputera nie ma odpowiednich kwalifikacji. Powinni emerytów lekarzy co rok testować i tylko na rok dawać prawo do wykonywania zawodu. Ktoś kto może mieć demencję nie powinien leczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX