Budka: Zatrzymanie Gawłowskiego ma być spektaklem, który przykryje problemy PiS

- Wniosek prokuratury o aresztowanie posła Gawłowskiego jest absurdalny, bo on sam zgłosił się do prokuratury. Niczego tam od niego nie chcieli, a zatrzymuje się i aresztuje osoby, które unikają organów ścigania - mówił w TOK FM były minister sprawiedliwości z PO Borys Budka.

Komisja Regulaminowa Sejmu pozytywnie zaopiniowała wniosek prokuratury o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Komisja poparła wniosek stosunkiem głosów 10 do 7. Teraz sprawę przegłosuje Sejm, stanie się to prawdopodobnie jutro po południu.

Prokuratura chce postawić sekretarzowi generalnemu PO pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

- Wszystko wskazuje na to, że ten absurdalny wniosek prokuratury znajdzie swój finał właśnie w spektakularnym, medialnym zatrzymaniu - mówił w audycji "Analizy" poseł PO.

Podkreślmy, że Stanisław Gawłowski już blisko miesiąc temu zrzekł się immunitetu i prokurator może stawiać mu zarzuty. Gawłowski zrobił to w imię przejrzystości, transparentności i szybkości działania prokuratury. Tymczasem nic w jego sprawie się nie dzieje, mimo, że sam się zgłosił - prokurator nie chce z nim rozmawiać. Mam zatem wrażenie, że wszystko ma mieć swój finał przed kamerami niektórych telewizji po to, żeby po prostu zrobić taki obrazek

- mówił Budka.

I tłumaczył, że w jego opinii, taka spektakularna akcja miałaby przykryć problemy wizerunkowe PiS: kłopoty na arenie międzynarodowej obecnego rządu, sprawę senatora Koguta czy premier Szydło, która sama sobie przyznała 65 tys. złotych nagrody.

Sąd oceni

- I naprawdę pan uważa, że jeden poseł Gawłowski te wszystkie problemy przykryje? - pytała prowadząca rozmowę Karolina Lewicka. Dziennikarka przytaczała też słowa mecenasa Piotra Schramma, że wniosek prokuratury w sprawie Gawłowskiego nie jest polityczny, ale merytoryczny.

Budka przyznał, że powinien zająć się nim sąd. - Jestem przekonany, że ta sprawa zostanie przez sąd wyjaśniona w sposób rzetelny. Ja mówię o innej rzeczy: jeżeli są tak absurdalne zarzuty, jak te pokazywane przez dziennikarzy, to wnioskowanie o tymczasowe aresztowanie dla osoby, która sama zjawia się w prokuraturze, która jest posłem, jest pomysłem absurdalnym. Bo takie rzeczy powinno się czynić wobec tych, którzy nie chcą współpracować - mówił były minister sprawiedliwości.

Jak w przysłowiu

Borys Budka pytany, czy zarząd PO poprze kandydaturę prof. Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego odpowiadał, że decyzja leży w rękach zarządu, więc nie chciałby przesądzać. Ale on sam ocenia tę kandydaturę jako rodzaj prowokacji, bo "hejtera" Ryszarda Czarneckiego, który m.in. "rozsławił" pojęcie szmalcowników, miałby zastąpić drugi "wyjątkowy" europoseł, który chciał odebrać Donaldowi Tuskowi polskie obywatelstwo.

Budka podsumowywał, że taka zamiana to jak przysłowiowa zamiana siekierki na kijek a on uważa, że Polska powinna być reprezentowana przez osoby godne, które nie powinny naszego kraju dalej kompromitować.

Czytaj też: Polska pod rządami PiS. "Wydaje się, że osiągnęliśmy dno, a jednak do dna jeszcze bardzo daleko">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Borys Budka: Zatrzymanie Gawłowskiego ma być spektaklem, który przykryje problemy PiS
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  W preciwienstwie do tej rozhisteryzowanej baby o glosie wskazujacym na scisniecie jader, JK jest facetem, tak sie ulozylo iz jego jedyna miloscia jest Polska nie pierd... nie lazi nie jaczy nie narzeka, w ciszy zdobywa pieniadze dla swojej dziewczyny zeby podarowac jej czekolade rodzynki krewetki mandarynki. Walczy w oboronie dobrego imienia swojej wybranki, zawsze w gotowosci do walki o swoja kobiete, nie obgaduje jej nie wysmiewa nie cieszy sie z jej problemow i tylko w jego rekach staje sie piekna madra i dobra jak jedwab.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Zuuuraw
  Pamietaj iz kto jest faszysta, a kto nie jest, decyduje red. nadczerski i autorytety z wiertniczej.

 • zuuuraw

  Oceniono 4 razy 2

  Roman Giertych, znienawidzony dawniej przez "żydowską gazetę dla Polaków" szef "faszystowskiej" partii LPR, dawny patron także "faszystowskiej", w rozumieniu Naczelnego Cadyka gazety rzecz jasna, Młodzieży Wszechpolskiej,dawny, znienawidzony przez Czerskich , minister edukacji na którego Czerscy szczuli młodzież szkolną (pamiętne "Giertych do wora, wór do jeziora"), dzisiaj nie dość że głównym autorytetem gazety, to jeszcze od paru lat głównym Consigliere Platformy ! Są rzeczy na tym świecie, które nie śniły się . . .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX