Sławomir Nitras: Nie mam problemu ze stawianiem Platformy w negatywnym świetle

O szansach PO w Gdańsku w najbliższych wyborach samorządowych i zarzutach wobec Rafała Trzaskowskiego i posła Gawłowskiego mówił w TOK FM Sławomir Nitras.

Komisja Regulaminowa Sejmu pozytywnie zaopiniowała wniosek prokuratury o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Komisja poparła wniosek stosunkiem głosów 10 do 7. Dziś sprawę przegłosuje Sejm. Prokuratura chce postawić sekretarzowi generalnemu PO pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

- Zdanie “prokuratura stawia zarzuty” brzmiało dla mnie zawsze poważnie. Ale teraz żyjemy w państwie, w którym prokuratura stawia zarzuty i nic z tego nie wynika - komentował w Poranku TOK FM Sławomir Nitras. - Jeżeli osobom publicznym stawia się zarzuty, to powinny być na poważnym poziomie, a nie  na poziomie oszczerstw. Prokuratura w Polsce nadużywa swoich uprawnień również w stosunku do zwykłych obywateli, a w przypadku osób publicznych jest to bardziej widoczne. Nie mam zaufania do ministra Ziobry, ani do ministra Jakiego.  Pamiętajmy, że domniemanie niewinności obowiązuje. Bardziej wierzę Gawłowskiemu - dodał. Jego zdaniem, cała sytuacja jest wynikiem planu politycznego, który ma osłabić pozycję PO.

Czytaj też: Budka: Zatrzymanie Gawłowskiego ma być spektaklem, który przykryje problemy PiS

Największa partia opozycyjna ma ostatnio kłopoty. Dostarczył ich np. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który nie czekając na decyzję partii ogłosił swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Nitras ocenia jego decyzję jako brak pokory. - W Szczecinie mieliśmy lekcję pokory, w Gdańsku koledzy mieli za łatwo. Nikt nie powinien stawiać swoich spraw wyżej od spraw wspólnych. To brak umiejętności pracy zespołowej, każdego z nas obowiązują procedury - mówił.

Gra zespołowa

Sławomir Nitras zapewniał, że sam chętnie wystartuje w wyborach samorządowych i czeka na zaakceptowanie jego aplikacji w tej sprawie przez władze PO. W przeciwieństwie do Pawła Adamowicza, sam nie ogłosiłby swojej kandydatury, a decyzja prezydenta Gdańska niepokoi go, bo jak mówi, ma negatywny wpływ nie tylko na sytuację w Gdańsku, ale wizerunek partii oraz jej relacje z Nowoczesną.

Jak mówił, najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że w zmaganiach o fotel prezydenta Gdańska wystartują zarówno Paweł Adamowicz i Jarosław Wałęsa. - W takiej sytuacji może wygrać PIS i winny będzie Adamowicz - komentował.

Nitras niechętnie odniósł się też do słów Michała Dzięby, byłego członka gabinetu byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, na temat Rafała Trzaskowskiego. Zarzuca on Trzaskowskiemu (pracowali razem w Europarlamencie) m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz działanie w Parlamencie Europejskim na korzyść firmy swojego kolegi.

Zarzuty bez pokrycia?

- Dzięba nigdy nie był współpracownikiem Trzaskowskiego. Kiedy Trzaskowski był doradcą w PE, Dzięba był polityczną “wrzutką”. Jest człowiekiem niegodnym zaufania i to udowodnił podczas pracy w ministerstwie skarbu państwa . Ja i inni posłowie PO mieli zarzuty wobec jego arogancji, buty, braku elementarnej kultury. On teraz jest w trudnej sytuacji i próbuje opluć Trzaskowskiego - przekonywał Nitras. Podkreślał, że jego zdaniem Trzaskowski nie powinien być zmuszany do komentowania takich zarzutów.

- Jeżeli stworzymy świat, w którym byle kto wyjdzie i opluje kogoś bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów, a my będziemy kazali się oskarżonemu tłumaczyć , to zrobimy krzywdę społeczeństwu. Znam Trzaskowskiego, mogę za niego ręczyć - argumentował.

- W tej chwili pan w bardzo złym świetle stawia swoją partię, skoro promowała takich ludzi - zauważyła prowadząca audycję Dominika Wielowieyska.

- Nie mam z tym najmniejszego problemu. Proszę wziąć pod uwagę, że ja cztery razy nie znalazłem się na liście wyborczej, bo mówiłem różne rzeczy o Ziębie - ripostował Nitras.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna łączą siły na wybory samorządowe

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Sławomir Nitras o zarzutach wobec Pawła Trzaskowskiego i posła Głogowskiego
Zaloguj się
 • me2free

  Oceniono 5 razy 3

  Bede glosowal na PO, jak oglosi:
  -Trybunal dla wszystkich, ktorzy uczestniczyli w zeszmaceniu konsytucji,
  -wyrzucimy religie ze szkol,
  -przywrocimy Wawelowi pierwotny charakter,
  -zlikwidujemy IPN, CBA,
  -Zwiazki zawodawe wyprowadzimy z zakladow,
  -wszyscy rowni wobec prawa, Rydzyk - tez,
  -Zlikwidujemy Fundusz Koscielny,
  -Komisja Majtkowa do weryfikacji,
  -Uregulujemy kwestie wlasnosci zydowskiej, aby nie byc posadzanym o czerpanie korzysci z holokaustu,
  -Samorzadnosc, likwidacja powiatow,
  itp Wtedy bede na nich glosowal.

 • justas32

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce opozycja w ogóle nie rozumie swojego elektoratu i nie wie czego my chcemy. Nie potrafią uprawiać demokratycznego i liberalnego populizmu. Nie potrafią przygotować planu rozwojowego dla Polski, który pociągnie za sobą Polaków. Nie potrafią grać z pisem na własnym polu. Nie mają czytelnych Osobowości. A my musimy na nich głosować - porażka ...

 • dave1919

  Oceniono 3 razy 3

  .

  .'ZARZUTY' WOBEC TRZASKOWSKIEGO ..
  .
  J A K I E ZARZUTY PYTAM SIĘ .??!!
  - i do tego stawianie na równi Gawłowskiego i Trzaskowskiego ..O CO WAM CHODZI WYBORCZA ??!
  .

 • opalinski19

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Dominiko, ależ Pani drąży tego biednego posła Nitrasa. A może by tak zwrócić uwagę na ochronę osobistą p. Prezesa. Skoro tak dokładnie Pani rozlicza to przypominam, że pieniądze na to też dostają z budżetu. Czekam na wnikliwą analizę na ten temat.

 • yrec61

  Oceniono 3 razy -1

  A ze stawianiem siebie w negatywnym świetle to jak u pana????

 • 2bxornot2b

  Oceniono 13 razy -1

  W zasadzie problemu nie ma wszyscy wiemy iz ostatni postkomunistyczny tramwaj zwany platforma odjezdza w niebyt i zbierze tylko glosy elektoratu ktory nienawidzi PIS i gotow powitac kwiatami kazdego okupanta ktory zagwaranruje im obozy koncentracyjna dla PIS.

 • Wioleta Kiecal

  Oceniono 2 razy -2

  Pan kukiz mówił że PO sprzedaje matke Polkę za władzę gdzieś gdzie chce czyli Polskę to ja wyrażę się tak żeby PO sprzedało swoje kochane mamusie które wychowywał swoich synów na PO to zrozumie te PO w końcu co to znaczy sprzedawać matkę Polkę za władzę czyli Polskę

 • unterhose

  Oceniono 3 razy -3

  Nitras, czy to nie ten typ, który oskarżył kandydatkę na prezydenta Szczecina? Przez jego oszczerstwo kobieta przegrała. Nitras miał radochę, działania przyniosły pożądany skutek. Moralny i etyczny wzorzec wyłącznie dla bandytów.

 • dert4

  Oceniono 6 razy -4

  Nitras ma chroniczny słowotok.
  W połączeniu ze ślinotokiem, to objaw uzależnienia od narkotyków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX