Jacek Żakowski o ósmym marca: Mam nadzieję, że jutrzejsze marsze nie będą demonstracjami kobiet

- Wręczanie goździków jest żenujące. A wystarczy pójść w jednym z tych marszów organizowanych przez Strajk Kobiet w 19 polskich miastach - apelował do mężczyzn Jacek Żakowski w Poranku TOK FM.

Jacek Żakowski zaczął środowy przegląd prasy od zapowiedzi jutrzejszych demonstracji organizowanych przez Strajk Kobiet.

- Jutro 8 marca, Dzień Kobiet. W 19 miastach w kraju Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje manifestacje. Jest 5 postulatów, które podnosi Strajk Kobiet - zaznaczył prowadzący.

Wspomniane postulaty to:

  • pełnia praw reprodukcyjnych,
  • państwo wolnego od zabobonów,
  • wdrożenie i stosowanie Konwencji antyprzemocowej,
  • poprawa sytuacji ekonomicznej kobiet,
  • Polska dla wszystkich

- Mam nadzieję, że to nie będą demonstracje kobiet, ale nasze demonstracje w sprawie kobiet równouprawnienia i praw większości - mówił Żakowski. Dodał, że kobiety to większość, która jest cieniutką, ale kluczową linką, łączącą mężczyzn ze światem realnym, kiedy ci odlatują np. w parlamencie.

Czytaj też: Żądają państwa wolnego od zabobonów. 8 marca w całej Polsce odbędzie się Strajk Kobiet

- Linkę tę trzeba gorąco ósmego marca wspierać, bo daleko nam do sytuacji, w której jesteśmy równi. Nie, faktycznie nie jesteśmy. Jutro dajemy kobietom goździki – to jest żenujące, ale zamiast tego można po prostu w jednym z tych 19 miast, gdzie są organizowane demonstracje - apelował prowadzący.

Strajk odbędzie się w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Puławach, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinku, Świnoujściu, Tarnowie, Zgorzelcu.

Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

DOSTĘP PREMIUM