Jacek Żakowski o ósmym marca: Mam nadzieję, że jutrzejsze marsze nie będą demonstracjami kobiet

- Wręczanie goździków jest żenujące. A wystarczy pójść w jednym z tych marszów organizowanych przez Strajk Kobiet w 19 polskich miastach - apelował do mężczyzn Jacek Żakowski w Poranku TOK FM.

Jacek Żakowski zaczął środowy przegląd prasy od zapowiedzi jutrzejszych demonstracji organizowanych przez Strajk Kobiet.

- Jutro 8 marca, Dzień Kobiet. W 19 miastach w kraju Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje manifestacje. Jest 5 postulatów, które podnosi Strajk Kobiet - zaznaczył prowadzący.

Wspomniane postulaty to:

  • pełnia praw reprodukcyjnych,
  • państwo wolnego od zabobonów,
  • wdrożenie i stosowanie Konwencji antyprzemocowej,
  • poprawa sytuacji ekonomicznej kobiet,
  • Polska dla wszystkich

- Mam nadzieję, że to nie będą demonstracje kobiet, ale nasze demonstracje w sprawie kobiet równouprawnienia i praw większości - mówił Żakowski. Dodał, że kobiety to większość, która jest cieniutką, ale kluczową linką, łączącą mężczyzn ze światem realnym, kiedy ci odlatują np. w parlamencie.

Czytaj też: Żądają państwa wolnego od zabobonów. 8 marca w całej Polsce odbędzie się Strajk Kobiet

- Linkę tę trzeba gorąco ósmego marca wspierać, bo daleko nam do sytuacji, w której jesteśmy równi. Nie, faktycznie nie jesteśmy. Jutro dajemy kobietom goździki – to jest żenujące, ale zamiast tego można po prostu w jednym z tych 19 miast, gdzie są organizowane demonstracje - apelował prowadzący.

Strajk odbędzie się w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Puławach, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinku, Świnoujściu, Tarnowie, Zgorzelcu.

Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM