Minister Mucha: Są politycy, którzy z zawstydzeniem mówią o Polsce. Ale nie powiem, którzy

Paweł Mucha broni głowy państwa. Odnosząc się do wypowiedzi Andrzeja Dudy, w której ten zestawił okres zaborów z Polską w Unii Europejskiej, tłumaczył w TOK FM, że prezydent miał zupełnie inne intencje niż mu się teraz przypisuje.

Minister Mucha przekonywał w Wywiadzie Politycznym, że prezydent Duda, przemawiając w poniedziałek w Kamiennej Górze, nie porównał naszego członkostwa Polski w Unii Europejskiej ze latami zaborów. Politycy opozycji są jednak innego zdania. Dla nich słowa prezydenta brzmią jednoznacznie.

Czytaj też: Prezydent Duda porównał Unię Europejską do zaborców? Kraśko odpowiada "orędziem"

Roztrząsana wypowiedź prezydenta Dudy brzmi następująco:

Bardzo często ludzie mówią: ach, po co nam Polska, Unia Europejska jest najważniejsza. To niech sobie ci ludzie przypomną te 123 lata zaborów

Dla lidera PSL Władysława Kosiniak-Kamysza takie porównanie jest nieuprawnione i szkodzące Polsce.

- Prezydent nie użył takiego porównania - oponował w TOK FM minister Mucha, który zachęcał, by zapoznać się z całym wystąpieniem prezydenta, zdaniem prezydenckiego ministra kontekst, w jakim pojawiają się te słowa, jest zupełnie inny.

Sens wypowiedzi prezydenta był tego rodzaju: dzisiaj niekiedy polskość niektórzy chcą stawiać na drugim miejscu. Nie stawiajmy polskości na drugim miejscu

- mówił Mucha podkreślając, że stały przekaz prezydenta Dudy to silna Polska w silnej Unii Europejskiej.

Do interpretacji swoich słów odniósł się sam prezydent.

Minister Mucha podkreślał, że ta ocena prezydenta odnosiła się jedynie do materiału - jak wyraził się minister - "jednej ze stacji komercyjnych", który w ocenie ministra był już "czystą manipulacją i indoktrynacją".

- A jeżeli mnie pani pyta, czy widzę dzisiaj w sferze politycznej takich polityków, którzy wypowiadają się z jakimś zawstydzeniem o państwie polskim to, niestety, widzę takich. Widzę ich w przestrzeni publicznej - mówił Paweł Mucha, nie chciał jednak wprost odpowiedzieć na pytanie, o których polityków mu chodzi z imienia i nazwiska oraz czy chodzi mu o polityków opozycji. Stwierdził, że jego zadaniem nie jest podgrzewanie politycznej atmosfery.

Zastępca szefa kancelarii prezydenta nie chciał też odpowiedzieć na pytanie z kim Andrzej Duda spotka się w Nowym Jorku, gdy poleci tam w maju by przejąć przewodnictwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. "Agenda jest dopiero ustalana" - zakomunikował min. Mucha.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Minister Paweł Mucha: Prezydent nie porównywał UE do zaborów
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 6 razy 6

  Gamoń .

 • tetradrachma

  Oceniono 4 razy 4

  Dla mnie ten caly Duda, to taki "lepszy" Tarczyński ot, niedouczony kmiot, który z woli polskiego kołtuna i warchoła został prezydentem.

 • agata-ata

  Oceniono 4 razy 4

  "ubaw i żenada" to jest ten ... pożalsiebożeprezydent, znaczy byłby gdyby nie katastrofalne skutki każdego jego wystąpienia.

 • gblo

  Oceniono 4 razy 4

  To co on powiedział i w jakim kontekście jest nieistotne. Człowiek ten już dawno zdeprecjonował urząd prezydenta i każdy inny wygłoszony idiotyzm nic już nie zmienia.

 • bob745

  Oceniono 4 razy 4

  Maliniak

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 4

  Mucha - ciemna postać - kompromitujące wypowiedzi.....

 • 12ketrab

  Oceniono 4 razy 4

  ..z zawstydzeniem mówią o polskim rządzie a nie o Polsce. Wypadałoby już zrozumieć że Polska i jej rząd to dwa różne pojęcia. Ostatnie wypowiedzi prezydenta czy premiera to kompromitacja, ignorancja historyczna....

 • rotterdamus

  Oceniono 4 razy 4

  Noooo oczywiscie . Prezydent? Chyba Pacanowa.
  Matolek cos palnie a reszta swiata POWINNA glówkowac, co tym razem nierozgarniety PIERWSZY mial na mysli. W/g pisu; "Jezeli inni nie pojmują to nie nasz problem..." hahaha

 • obeznany

  Oceniono 4 razy 4

  Nie rozumiecie a to takie proste: panduda się "przejęzyczyła bo za dobrze umie" polski. "Gdyby tak dobrze nie umiała to byłoby lepiej dla Polski".

  Tak to wyjaśniłby tatuś dzikiego księgowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX