"Macierewicz jest skończony w PiS, a Ziobro się od niego odcina". Piątek komentuje ustalenia TOK FM

- Ostatnie wydarzenia i pogłoski wskazują, że Antoni Macierewicz jest w PiS skończony. Dlatego Ziobro odcina się od niego na gwałt - powiedział w TOK FM Tomasz Piątek komentując ustalenia Karoliny Lewickiej.

Nie ma dowodów na wybuch, a tym samym na zamach - mówią o tym tzw. "wnioski generalne", najważniejsza część ekspertyzy biegłych, przygotowanej dla prokuratury, do której dotarła dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka. Opinia biegłych została przygotowana dla prokuratorów prowadzących śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej.

Więcej na temat samych wniosków piszemy tutaj: Radio TOK FM dotarło do opinii biegłych: Nie ma dowodów na wybuch i zamach w Smoleńsku

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" i autor bestsellerowej książki "Macierewicz i jego tajemnice" mówił w audycji Analizy, że pojawienie się takich informacji oznacza, że komitywa pomiędzy Antonim Macierewiczem a Zbigniewem Ziobrą, która trwała przez jakiś czas, już się skończyła. Piątek dodał, że świadczą o tym także inne sygnały, które dostaje.

Macierewicz jest w PiS skończony, a Ziobro, który jakiś czas temu zawarł z nim taktyczny sojusz - taktyczny, bo panowie się nie lubią - teraz odcina się na gwałt

- powiedział Piątek.

Jarosław Kaczyński wierzy w zamach?

Prowadząca rozmowę Agata Kowalska zwracała jednak uwagę, że zwolennikiem tezy, iż pod Smoleńskiem doszło do zamachu, jest sam Jarosław Kaczyński. Z tą opinią Piątek się nie zgadza. Jak przypominał, ostatnio przez parę miesięcy prezes PiS mówił już tylko, że nie dowiemy się, jaka była prawda już być może nigdy i chodzi jedynie o to, żeby postawić pomniki. Kaczyński, zdaniem Piątka, od dawna nie wierzy już w to, co twierdzi Macierewicz.

W tym, co dzieje się teraz, chodzi o wygaszenie Antoniego Macierewicza jako postaci na scenie politycznej. Myślę, że PiS do tego dąży i chce, by Macierewicz odszedł. Daje mu wyraźne sygnały, że powinien odejść

- mówił Piątek. Kowalska zauważyła jednak, iż te zdarzenia, w tym ujawniona przez TOK FM opinia biegłych dla prokuratury uderzają wprawdzie w Macierewicza, ale też, rykoszetem w cały PiS. Zdaniem Piątka rządząca partia wyjaśni to swojemu elektoratowi w bardzo prosty sposób: będzie udawać, że tego, co mówiło się wczoraj, nie było.

Przyszłość Antoniego Macierewicza

Tomasz Piątek jest zdania, że Antoni Macierewicz może chcieć jeszcze liczyć się w polityce, do dziennikarza docierają bowiem głosy, że były minister obrony może planować założenie własnej partii, "polskiego Jobbiku", wykorzystać fakt, że polscy nacjonaliści nie mają przywódcy.

Zdaniem Piątka to, że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie jego książki "Macierewicz i jego tajemnice", może być rodzajem ostrzeżenia wobec Macierewicza - żeby takich ruchów politycznych nie podejmował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (141)
Tomasz Piątek o ustaleniach TOK FM: Antoni Macierewicz jest w PiS skończony. A Zbigniew Ziobro od niego się odcina na gwałt
Zaloguj się
 • paulhandhman

  Oceniono 28 razy 24

  w razie czego wyjedzie sobie do rosji i bedzie zyl dlugo i szczesliwie jak janukowicz

 • pedro.666

  Oceniono 18 razy 16

  "dlatego Ziobro odcina się od niego na gwałt" - cokolwiek znaczy ten wewnętrzny kod pisowski, to Ziobro jest na gwałt dla Antoniego za stary :(

 • andrew1507

  Oceniono 15 razy 13

  dojna zmiana i kaczyzm jest skonczony, bylejaki+zero to najwieksze trutne po 1989 r tez sa skonczeni

 • pislamabad

  Oceniono 10 razy 10

  Nas to nie interesuje. Na tym śmieciu i jego bajkach pisuar wyłudził władzę u ciemnego luda...

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 10

  Bez zamachu Macierewicz może istnieć, ale PiS nie może. Jeśli samolot rozpieprzył się o brzozę, to skąd się tenże samolot wziął na takiej wysokości? Kto usiłował po palcu trafić w pas startowy? Kto mu kazał? Czemu prezydent zamiast wskazać inne lotnisko wolał ryzykować życiem 96 VIP-ów? Pod czyim naciskiem? Jakie zadanie chciał wypełnić za wszelką cenę? Czemu ruski raport był bliższy prawdy, niż brednie wciskane ludowi pod krzyżem? Czemu Po 8 latach okazuje się, że Tusk mówił prawdę, a Kaczyński kłamał i mydlił oczy? Skąd wzięli się idioci udający ekspertów?

  Nie, taki scenariusz jest nie do przyjęcia. To tak, jakby Kościół przyznał, że Jezus był synem Józefa, że jego żoną była Maria Magdalena, że ukrzyżowany został za kradzież, a zmartwychwstania nie było. To nie wchodzi w grę!

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 9

  PiScdtsndarfy kłamstw, Putina. Towarzysz Ziobro sprzeda każdego. Precz z PiS.

 • zbych21

  Oceniono 9 razy 9

  A kto tak konsekwentnie promował Macierewicza jak nie Kaczyński? On też powinien być skończony.

 • 111pln

  Oceniono 11 razy 9

  JOBBIK... Tak jak Front Jedności Narodowej, czy AfD, jawnie finansowane przez kreml ugrupowania. Bez żadnej krempacji. Bez krycia się...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX