Żakowski pyta prowokacyjnie: Podatnicy którego kraju powinni płacić rządowi PiS nagrodę?

- W kraju, w którym brakuje pieniędzy na wszystko, na szpitale... a tej zgrai się należy - tak Jacek Żakowski podsumował wystąpienie Beaty Szydło ws. nagród. I zaproponował, by ministrów nagradzać... w rublach.

Beata Szydło czekała długie tygodnie, by zabrać głos w sprawie nagród dla siebie i swoich ministrów. Ale jak już głos zabrała, to trudno o tym zapomnieć. Szydło krzyczała z sejmowej mównicy, że kilkudziesięciotysięczne nagrody się ministrom należą - za ciężką pracę, że opozycja powinna oddać pieniądze, które wypływały z budżetu za czasów jej rządów, że atak na ministrów rządu, to atak na Polskę.

Najwyższą nagrodę, przypomnijmy, dostał Mariusz Błaszczak - ponad 82 tys. złotych; Beata Szydło przyznała sobie samej ponad 65 tys. złotych nagrody.

Jacek Żakowski komentując wystąpienie byłej premier, ironicznie stwierdził, że mało kto tak zasłużył na nagrody, jak członkowie rządu PiS. - Jak powiedziała słusznie pani Szydło: należy się. Jak psu zupa. Te kilkadziesiąt tysięcy złotych, ludziom którzy rozwalają Polskę, powinno być płacone. Naprawdę mało kto miał takie sukcesy w rozwalaniu Polski, jak ta ekipa - mówił gospodarz "Poranku Radia TOK FM".

Żakowski nie ma jednak pewności, z czyich kieszenie powinny pochodzić nagrody.

-  Podatnicy jakiego kraju powinni ją płacić? Czy rzeczywiście Polacy się na to powinni składać? Czy może inni podatnicy, do czego ja bym ich zachęcał. Rzeczywiście mało kto się tak przysłużył putinowskiej Rosji jak ta formacja. Więc może w rubelkach lepiej by było? Przepraszam, poszedłem mocno, ale wydaje mi się, że oburzające było to, co wczoraj pani premier opowiadała. W kraju w którym brakuje pieniędzy na wszystko i rząd bez przerwy tłumaczy, że ma na to, nie ma na tamto, nie ma i na szpitale, na emerytury, a tu się tej zgrai należy - podsumował publicysta.

Czytaj też: Ekspert: Nawet jak "nie starcza do pierwszego", to bycie politykiem się opłaca>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
Żakowski pyta prowokacyjnie: Podatnicy którego kraju powinni płacić rządowi PiS nagrodę?
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 26 razy 18

  Bardzo trafne stwierdzenie! PiS upodabniając Polskę w zawrotnym tempie do katolickiego wydania putinowskiej Rosji odwala robotę za tysiące rosyjskich trolli i agentów, których Putin może przeznaczyć na walkę na innych frontach przy rozwalaniu Unii i osłabianiu Zachodu.

 • Jan Osik

  Oceniono 21 razy 17

  czy parSzydło asfaltową drogę do swojego domu to wybudowała z tych pieniędzy za "ciężką pracę" czy też z naszych?

 • remo29

  Oceniono 17 razy 13

  Obywatele Wolski.

 • kiks11

  Oceniono 17 razy 13

  panie redaktorze, stamtąd też wezmą, to bydło jest taak pazerne, że spod siebie zeżre, a co dopiero godziwie zarobionymi rubelkami pogardzić.

 • sailor2016

  Oceniono 18 razy 12

  Dobre. Trafione w punkt:))))

 • sailor2016

  Oceniono 15 razy 11

  Podobno na Kremlu przez ostatnie dwa lata zapasy szampana skurczyły się do niepokojących ilości. Putin zakazał oblewać kolejne "sukcesy" piSSu szampanem tylko zwykłą gorzałką.

 • def11

  Oceniono 16 razy 10

  Najlepiej w rublach transferowych :)

  PS. To babsko z tupetem jarmarcznej przekupy i bezczelnością chama spod budki wspięła się na szczyty arogancji władzy.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 10

  U W A G A ! ! !

  N I E N A Ż A R T E
  Ś W I N I E
  P R Z Y
  K O R Y C I E

 • acototak

  Oceniono 15 razy 9

  Jurgiel dostał za rozwalenie hodowli polskich Arabów.
  Szyszko za wycinkę puszczy.
  Mariusz za przekształcenie policji w milicję
  Androni za osłabienie obronności Polski
  Hrabia za rozwalenie systemu ochrony zdrowia
  itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX