Kobiety są przedmiotem politycznego handlu? Rozenek: "PiS chce spłacić dług wobec biskupów"

- Politycy PiS chcą za wszelką cenę spłacić długi wobec biskupów. Wiem nawet, jaka była umowa. Dotyczyła trzech konkretnych rzeczy - powiedział na antenie gość Radio TOK FM.

Andrzej Rozenek z SLD mówił dziś w "Wywiadzie Politycznym" w TOK FM, że rozumie, iż PiS jest obecnie w trudnej sytuacji, ale twierdzi, że nie powinno to się odbijać działaniami uderzającymi w kobiety. 

Biskupi stawiają warunki Kaczyńskiemu

- Rozumiem, że politycy PiS chcą za wszelką cenę spłacić długi wobec biskupów. Wiem nawet, jaka była umowa. Umowa dotyczyła trzech konkretnych rzeczy - powiedział na antenie gość Radio TOK FM. - Mianowicie zatrzymania refundacji leczenia in vitro, to już zostało zrobione, wprowadzenia katechezy na maturze, zdaje się, że są prace nad tym. No i trzecia rzecz: kwestia aborcyjna - wymienił, dodając: - Takie warunki podobno postawili biskupi Kaczyńskiemu.

Zdaniem Andrzeja Rozenka PiS jednak nie zaostrzy prawa aborcyjnego. 

- No więc pytanie, jak z tego wybrnąć. Moim zdaniem będą grali na czas - ocenił Rozenek. - Będą próbowali to przeciągnąć jak najdłużej, jakoś ten temat uśpić. 

Czarny Piątek. Wielki protest 

Przypomnijmy: popierany przez biskupów projekt "Zatrzymaj aborcję", zakłada odebranie kobietom możliwości legalnego przerywania ciąży, gdy płód ma ciężkie lub nieodwracalne wady. 

W proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego - 23 marca - w całej Polsce odbył się Czarny Piątek. Według stołecznego ratusza w samej stolicy protestowało ok. 55 tys. osób. Protestujące osoby najpierw spotkały się przed Sejmem, potem ruszyły w stronę siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Część osób protestowała też przed siedzibą kurii metropolitalnej. 

Do odrzucenia projektu "Zatrzymaj aborcję" wezwał również Komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka. Zdaniem Nilsa Muižnieksa, dalsze ograniczanie praw seksualnych i reprodukcyjnych Polek będzie sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami naszego kraju w zakresie praw człowieka.

Zobacz także: Lempart o roli PiS w Czarnym Piątku. "Myśleli, że rozbiją nam protest, a wywołali dziką furię"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Ustawa antyaborcyjna. "PiS chce spłacić długi wobec Kościoła"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 7

  Diderot :

  - kobiety nie będą wolne dopóty,

  dopóki ostatniego księcia, nie powiesi się

  na wnętrznościach ostatniego księdza !

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 8 razy 2

  Ten rozkwit ciemniactwa zawdzięczamy sami sobie.
  Wielu moich znajomych głosowało na religiancką prawicę, czyli na PO, tłumacząc że tylko tak jeszcze bardziej fundamentalistyczne PiS nie dojdzie do władzy.
  Nie przeszkadzały im żenujące wpadki polityków, nieudolność i lenistwo władz, afery przy każdej większej budowie i wiele innych rzeczy o których mówili przecież w mediach nawet dziennikarze sprzyjający PO.
  Ich metoda była tak krótkowzroczna, że ledwo zdążyli się rozmnożyć a PiS nastał w pełnej krasie.
  Teraz dostają od PiS 500 zł jałmużny za dziecioróbstwo i twierdzą, że nie mają na kogo głosować.
  Dziesięć lat temu trzeba się było zastanawiać zamiast przez kolejne osiem szczerzyć kły, że PO nie ma z kim przegrać.

 • realizmforte

  Oceniono 1 raz 1

  Niepokalani rycerze dla całkowitego zakazu aborcji i ich idol Korwin Mikke ;

  ;Super Expres; "... kobiety; nie powinny się w tej sprawie wypowiadać, bo nie mogą być dobrymi sędziami. - Najważniejszą sprawą są prawa ojca. Jeżeli ojciec ma płacić alimenty, powinien mieć prawo decyzji, czy dziecko zabić, czy nie. W starożytnym Rzymie to mężczyzna miał prawo decydować o zabiciu nawet urodzonego dziecka. Nie znam przypadku, by z tego skorzystał, ale miał takie prawo. Kobieta nie "

 • 1948swierzy

  Oceniono 3 razy -3

  W jakim banku zastał zaviągnięty kredyt?. Myślę, że kolejny raz nadyto społecznego zaufania!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -5

  Margines majacy problem ze swoja biologicznoscia, zawsze bedzie istnial, sa kobiety zimne i pozbawione empatii i instynktu macierzynstwa chetne do podpiecia sie podkazda chora ideologie. Obejrzalem niedawno rewelacyjny film o rodzinie Beksinskich, film o umieraniu i walce zycia ze smiercia i o kobietach ktore sa spoiwem tego swiata tym elementem, ktory trzyma ten caly bajzel w kupie. Apel do kobiet jesli nie odnajdziecie sily w sobie do trwania laczenia swiata mezczyzn staniecie sie zwyklymi trolami, a swiat rozmyje sie w nicosci.
  Ona ma siłę
  Nie wiesz jak wielką
  Umierała długo
  Teraz rodzi się lekko
  Kobiety pozostancie kobietami choc to trud ponad meska moc. Nie dajcie sie swiatu mezczyzn nie traccie swej mocy nie traccie swojej osobowosci, by nie stac sie zlepkiem komorek ktory niczym robak bez celu i sensu podaza na bialej scianie nicosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX