"Mnie to już nie dziwi". Neonaziści z Polski i Niemiec będą wspólnie świętować urodziny Hitlera

Polscy neonaziści wybierają się do Niemiec, by świętować rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. - Mnie to już nie dziwi - powiedziała w Radiu TOK FM dr Anna Tatar ze stowarzyszenia "Nigdy Więcej".

Jak podkreśla dr Anna Tatar, współpraca między polskimi i niemieckimi neonazistami trwa od lat. - Po raz pierwszy głośno stało się o tym w 1999 roku, kiedy Narodowe Odrodzenie Polski współpracowało z niemieckimi neonazistami. Takie sytuacje się zdarzały, zdarzają i można przypuszczać, że taka współpraca będzie się pogłębiać – oceniła w TOK FM przedstawicielka antyrasistowskiego stowarzyszenia "Nigdy Więcej", która gościła u Mikołaja Lizuta w audycji A Teraz Na Poważnie.

Przypomnijmy: "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że polscy neonaziści mają wziąć udział w organizowanym w niemieckim Ostritz obchodach 129-rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Obchody rocznicy urodzin Hitlera organizowano też w naszym kraju. Dzięki reportażowi "Superwizjera TVN" zobaczyliśmy leśną uroczystość zorganizowana przez stowarzyszenie Duma i Nowoczesność.

Czytaj też: "Polska od lat jest neonazistowskim zagłębiem">>>

"Mnie to już nie dziwi"

Dr Tatar przypomniała, że po ujawnieniu nagrań pokazujących obchody urodzin Hitlera oraz tego, co dzieje się na festiwalu Orle Gniazdo, związany z nacjonalistami poseł Robert Winnicki "składał interpelację w obronie neofaszystów".

- Jak to możliwe, że w kraju tak doświadczonym jak Polska może komuś przyjść do głowy pomysł, by wybrać się na koncert i imprezę ku czci Hitlera? - pytał Mikołaj Lizut.

-  Mnie to już nie dziwi - przyznała przedstawicielka "Nigdy Więcej". I przypomniała, że Robert Winnicki, który jest posłem RP, podczas wiecu  organizowanego przez antyimigrancką niemiecką Pegidę, wykrzykiwał "Niemcy, obudźcie się!". - A to było hasło wykorzystywane przez NSDAP - przypomniała rozmówczyni Lizuta.

Zawłaszczają rocznicowe obchody

Dr Anna Tatar podkreśliła, że ekspansję środowiska radykalnych doskonale widać podczas obchodów ważnych dla Polaków rocznic.

- Na tzw. Marsz Niepodległości od lat zapraszana jest skrajna prawica z różnych krajów, w tym z Niemiec - powiedziała. Zwróciła uwagę, że także obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego są coraz bardziej zawłaszczone przez radykałów. - Bo co to znaczy, że przez stolicę Polski – zniszczoną, zrównaną z ziemią przez hitlerowców – maszerują ludzie, którzy niosą na transparencie krzyż celtycki? To symbol który nie tylko w Niemczech używany jest zamiast swastyki - przypomniała.

Największy serwis aukcyjny w Polsce - Allegro - podpisał umowę ze Stowarzyszeniem "Nigdy Więcej". Chodzi o ograniczenie możliwości sprzedawania i kupowania - za pośrednictwem serwisu - przedmiotów propagującej nazizm i faszyzm. Chodzi np. o płyty, odzież czy biżuterię wyprodukowaną współcześnie.

- Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki słowo "Hitler" i "wyskakuje" mnóstwo płyt z muzyką neonazistowską. To zespoły, które otwarcie popierają Hitlera, mówią o podludziach. Można też kupić przypinki z krzyżem celtyckim, kubek z wizerunkiem Hitlera, który obserwuje bitwę o Anglię czy sygnety i naszyjniki ze swastyką - wyliczała Anna Tatar.

Czytaj też: Ziobro do dymisji za "pląsy" z Rybakiem? "Dobrze byłoby, by Kaczyński odciął się od nacjonalistów">>>

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (78)
Neonaziści z Polski i Niemiec będą świętować urodziny Hitlera. Dr Tatar: To się będzie pogłębiać
Zaloguj się
 • hihot.md

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawa nazwa tych neofiasiolków: Doopah i Nowogejność...

 • realistas

  Oceniono 15 razy 5

  Większych prymitywów od polskich faszystów na świecie nie ma.

 • teacher

  Oceniono 6 razy 4

  Pięćdziesiąt lat temu byliby powieszeni w majestacie prawa; czterdzieści lat temu czekały by ich ciężkie roboty; trzydzieści lat temu perspektywa nieco lepsza - Tworki; dwadzieścia lat temu - solidny szpital psychiatryczny i/lub częste spotkania z psychoterapeutą; dziesięć lat temu - byliby olani, bo takich jak oni nie brakuje nigdzie; a dziś - są nieodłączną częścią naszego krajobrazu, robią w telewizji, radiu, piszą artykułyu w prasie, są czytani i rozchwytywani, chodza ze sztandarami w pochodach - NASI NEO-NAZI. Hitler chyba by sie zaśmiał. "Ja ich pradziadków kazałem wrzucać do pieca, a teraz oni moje urodziny celebrują. Porobiło się." Jak by toi było po niemiecku?

 • smok61

  Oceniono 6 razy 4

  To naturalne działanie .
  Europa zachodnia przeżywa naprawdę wielki kryzys, związany z Imigracją roszczeniową.
  W Die welt jest dziennie co najmniej trzy artykuły prasowe na ten temat . Co więcej..nie może już milczeć nawet bardzo lewicowe berliner Zaitung.
  W Niemczech robi się bardzo nieciekawie .
  --------
  To samo we Francji. Też się da już milczeć . Ostatnio zabity oficer , okazał się być glęboko wierzącym katolikiem. Powoli wyrasta na ikonę , która walczy z radykalnym islamem.
  ---------
  Dzisiaj w le figaro dyskusja . Należy posłać do szkoły 3 latki . Jest nadzieje , że jeżeli państwo przejmie dzieci w tym wieku , to za 20 lat nie pozabijają się.
  ---------
  Gwałtowny wzrost sił faszystowskich w europie zachodniej to problem ...u nas tylko egzotyka.
  Moda z zachodu , która nie ma poparcia i umrze śmiercią naturalną .
  U nas faszyści po prostu nie mają wrogów, panstwo jest jednonarodowe.

 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce te ren ruch to margines, zresztą nastawiony głównie nie na wielbienie tego wybitnego, austriackiego socjalisty Hitlera, tylko na przeciwdziałanie bolszewii, post trockistowskiej Unii czy ściągniętej z Afryki przez Merkelową imigracji setek tysięcy czarnych. W ostatnim Marszu Niepodległości grupka ta stanowiła może promil wszystkich jego uczestników. Krzyży celtyckich widziałam może 3-4. Oczywiście o te 3-4 za dużo. Pamiętajmy jednak, że te siły skrajnie lewicowe, a nie prawicowe, jak wmawia nam "żydowska gazeta dla Polaków", nie są w stanie zdobyć od lat nawet 0.5% głosów w wyborach. Więc ten klangor dochodzący z Czerskiej jest nieuzasadniony. Co innego ulubione przez Czerskich Niemcy. Tam pochody post hitlerowcóa paradują główną ulicą Berlina Unter-Den-Linden dochodząc do samej Bramy Brandenburskiej.Tam neohitlerowcy palą synagogi, niszczą żydowskie cmentarze. Tamtejsze neohitlerowskie ugrupowania zdobywają po kilkanaście % w wyborach. Tam to jest problem, nie u nas. ale "żydowska gazeta dla Polaków" nie przepuści okazji żeby ze wszystkich Polaków zrobić nazioli.

 • elzbietttta

  Oceniono 7 razy 3

  W kraju tak ciężko doświadczonym przez nazizm, ogolone i puste łby, z syndromem miękkiej kity „świętują” z podobnymi do nich impotentami z Niemiec.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 2 razy 2

  Należy natychmiast zipenizować całkowicie historię do IX wieku wstecz, zorganizować sztafety ochronne, które będą nadzorować sferę mentalną społeczeństwa – celowe byłoby utworzenie Oddziałów Rezerwowych Monitorowania Opozycji / ORMO / . Trzeba przeprowadzić weryfikację historii i przekazać społeczeństwu, że pod Hastings, to zwyciężyli Krzyżacy, a hitlerowców rozgromiła brygada świętokrzyska, zdobywając Berlin. Bardzo wskazane byłoby utworzenie Ministerstwa Nadzoru Myśli , które kontrolowałoby wszelkie nieprawomyślne działania. Niezbędne się wydaje natychmiastowe zdelegalizowanie ChRL, gdzie sprawuje władzę 90 milionowa Chińska Partia Komunistyczna. Korzystania z Internetu należałoby uwarunkować zgodą proboszcza i terenowej / osiedlowej / komórki IPN – / „kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą” dr J. Goebbels / - z poważaniem G. Orwell – „Rok 2018”.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 12 razy 2

  Podczas wizyty w Niemczech premier Morawiecki zapalił znicz na grobie żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. Teraz wysyła się patriotów na obchody urodzin Hitlera do Niemiec.Ta nowa historia zaczyna być coraz ciekawsza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX