"Hipokryci" - protest Strajku Kobiet przed Pałacem Arcybiskupów

Warszawski Strajk Kobiet protestował przeciw projektowi ustawy "Zatrzymaj aborcję". "Gdzie jest miłość bliźniego?" pytali manifestanci przed Pałacem Arcybiskupów w Warszawie.

Warszawski Strajk Kobiet po raz kolejny zamanifestował przed Pałacem Arcybiskupów na Miodowej. Tym razem pod hasłem "Patrzymy na was". Uczestnicy protestu chcieli
przypomnieć duchownym o swoim sprzeciwie wobec obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję".

"Hipokryci, fanatycy, poczujecie gniew ulicy!" - skandowano. 

"Gdzie jest ich człowieczeństwo? Gdzie jest ich miłość bliźniego? Co musimy zrobić, aby wreszcie dali nam, kobietom, „święty” spokój? Nie odpuszczamy i ponownie idziemy pod siedzibę archidiecezji w Warszawie, żeby powiedzieć, co myślimy o biskupach żądających wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji i politykach prawicy, którzy się temu żądaniu podporządkowują. Będą mieli na tyle odwagi by spojrzeć nam prosto w oczy?" - napisano na stronie Warszawskiego Strajku Kobiet.

"Gdzie jest wasze miłosierdzie?"

- Przyszłyśmy tu dzisiaj w niedużej grupce ponieważ jest śnieżyca, środek dnia i środek tygodnia. Chciałyśmy przywitać delegację biskupów, którzy zjeżdżają się tu dzisiaj
z całej Polski. Chcemy, żeby biskupi odnaleźli w sobie człowieczeństwo, bo uderzanie w kobiety ustawą antyaborcyjną, którą próbują nam tutaj wprowadzić jest po prostu
nieludzkie - mówiła reporterowi TOK FM jedna z uczestniczek demonstracji.

Czytaj też: Kraśko: Każda aborcja jest dramatem. Dryjańska: Skąd wiesz? Miałeś zabieg?>>>

To druga już w ostatnich dniach manifestacja przed siedzibą archidiecezji. Poprzednia także dotyczyła obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", którym miała się wówczas zająć sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Zeszłotygodniowe posiedzenie komisji odwołano jednak w ostatniej chwili i wciąż nie wyznaczono dla niej nowego terminu. Przypomnijmy, że projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerywania ciąży w sytuacji ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Czytaj też: Lempart o roli PiS w Czarnym Piątku. "Myśleli, że rozbiją nam protest, a wywołali dziką furię">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Protest przeciwniczek zaostrzenia ustawy aborcyjnej przed Pałacem Biskupów
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 6 razy 4

  to jedno z najwłaściwszych miejsc do protestów w tej sprawie ,
  kościół niech się zajmie sam sobą a nie polityką i polskim prawem
  w nawiązaniu do tematu przypomnę może swoje wpisy na temat aborcji
  h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2013/05/list__do_zwolennika_ustawowego__zakazu_aborcji/1

  albo
  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2016/04/03/prywatnemu-nie-poslowi/

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  Diderot :

  - kobiety nie będą wolne dopóty,

  dopóki ostatniego księcia, nie powiesi się

  na wnętrznościach ostatniego księdza !

 • matts06

  Oceniono 4 razy 2

  Dziś protest pod kurią, a w niedzielę grzecznie na mszę do kościoła Sorry, ja jestem całym serce za tymi protestami, za liberalizacją ustawy aborcyjnej, za świeckim państwem, ale czasem sobie tak myślę... Tutaj padają słowa do biskupów - "hipokryci", według mnie jak tak spojrzeć, to sporo z tych krzyczących to tak samo hipokryci, krytykują Kościół, a tak jak pisałem, w niedzielę grzecznie do kościółka poczłapią, dzieci ochrzczą, puszczą do komunii itd., itp.

 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  Skoro kazda religia, wiara w nią, to jedna wielka ściema, umówmy się, ze dogmaty tych religii będą obowiązywały wyłącznie we wspólnotach je wyznających, z poszanowaniem prawa do wolności innych ludzi. Jezeli pani Godek chce rodzic dzieci potworki, jej sprawa, ale jezeli któras kobieta nie chce urodzic potworka stworzonego na podobieństwo ich boga, to nie mozna jej zabronic aborcji. Szpitale dla sekty katolickiej powinny byc wyraznie oznaczone, zeby nie dochodziło w nich do tragedii. Rózne Chazany nie powinny miec mozliwości wpływania na ludzi spoza sekty katolickiej, na wychowanie młodziezy, studentów. Szkoły, urzędy państwowe powinny byc strefą wolną od wpływów sekt. Procesje w boze ciało, drogi krzyzowe, itp. urządzane poza ścisle wydzielonymi miejscami kultu religijnego, powinny byc traktowane jak załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym i karane zgodnie z prawem. Ale zacząc jednak trzeba od karania szarlatanów, jak państwo Elbanowscy, pani Godek, antyszczepionkowscy, wyznawcy płaskiej Ziemi, Ordo Iuris, którzy cynicznie z wyrachowania, dla osobistego zysku wykorzystują bezsilnośc tego słabego, teoretycznego państwa, do wzbogacania się. Do przeprowadzania akcji ośmieszania tego kraju na świecie za jego własne pieniądze. Ohyda..

 • flemming

  Oceniono 3 razy 1

  Proponuję przynosić i składać pod kurią w ofierze prezerwatywy dla księży żyjących w związkach z kobietami. Mających w dupie celibat itd.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Zgodnie z tezami Lutra juz jestesmy zbawieni wiec cokolwiek uczyni czlowiek w tymn zyciu nie ma z punktu widzenia protestantow wiekszego znaczenia, moze zabijac krasc cudzolozyc i robic co mu sie zywnie podoba pod jednym wszak warunkiem, iz wierzy iz JCH jest zbawicielem. Owe try kobiety pod episkopatem zapewne sa protestantkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX