Wielowieyska: Zatrzymanie Jacka K., to ofensywa Ziobry pt. "Jestem bardzo dzielnym szeryfem"

Zatrzymanie b. wiceministra finansów w rządach PO-PSL nie jest jedynie próbą "przykrycia" spadku poparcia dla PiS. Wg Dominiki Wielowieyskiej, sprawa Jacka K. to początek większej akcji ministra sprawiedliwości.

Jacka K. zatrzymano dzień po publikacji niekorzystnego dla PiS sondażu. Wg badania opublikowanego przez TVN , rządzący mogą liczyć na 28 proc. - stracili 12 punktów procentowych. PO traci do PiS tylko 6 punktów procentowych.

Dlatego wielu komentatorów łączy sprawę zatrzymania byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL z niekorzystnym sondażem. Ale zdaniem Dominiki Wielowieyskiej, to nie jedyny powód.

-  Jest to ofensywa min. Zbigniewa Ziobry pt. "Jestem bardzo dzielnym szeryfem i na pewno znajdę wam polityków PO, których będzie można oskarżyć o rozmaite machlojki" - komentowała w "Poranku Radia TOK FM".

Czytaj też: Poseł od Gowina o spadku poparcia dla rządzących: To nie jest możliwe>>>

Dziennikarka cytowała też komentarz Michała Szułdrzyńskiego, który ocenił, że powrót pomysłu powołania sejmowej komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT, pokazuje, że w PiS uznano, iż "komisja wyjaśniająca aferę Amber Gold wyczerpała swoje możliwości". 

–  Faktycznie ta komisja miała być hitem, ale jakoś tym hitem nie jest. To się wszystko rozłazi, mniej lub bardziej. Właściwie wszyscy pamiętamy z obrad komisji wystąpienia min. Marka Suskiego i niewiele więcej - uważa Wielowieyska.

Poseł PiS Marcin Horała zapowiedział, że zaraz po świętach zostanie złożony wniosek o powołanie komisji śledczej do spraw wyłudzeń podatku VAT. Zapowiedź pojawiła się w kilka godzin po zatrzymaniu byłego wiceministra finansów.

Nie przyznaje się do winy

Jacek K.usłyszał dwa zarzuty niedopełnienia obowiązków. Według prokuratury, jego zaniedbania w nadzorze nad rynkiem automatów do gier doprowadziły do wielomiliardowych strat. 

Były wiceminister nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie  pół miliona złotych.

Warto przypomnieć, że śledztwo w sprawie Jacka K. było prowadzone kilka lat temu i zostało umorzone w ubiegłym roku.

Czytaj też: Komorowski: "To nie czas na szampana". Ostrzega opozycję przed zachłyśnięciem się nowym sondażem>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Wielowieyska: Zatrzymanie Jacka K., to ofensywa Ziobry pt. "Jestem bardzo dzielnym szeryfem"
Zaloguj się
 • Lech Pawluk

  Oceniono 2 razy 2

  Jest to charakterystyczne, najpierw pomówienia, później zatrzymania,rozgłos, następnie uwolnienie a DOWODÓW BRAK,czy to są standardy zachodnich państw demokratycznych?

 • wusi88

  Oceniono 2 razy 2

  „Wyborcza przeprosiła za nierzetelność” – gigantycznych rozmiarów baner z tą informacją zawisł na dziesięciopiętrowym budynku jednej z bardziej ruchliwych ulic Wrocławia (Grabiszyńska róg pl. Pereca). – W akcie desperacji wykupiłem największą siatkę, na jaką było mnie stać – mówi nam Dawid Jackiewicz, były minister skarbu w rządzie Beaty Szydło, którego sprawa dotyczy. Według polityka PiS‑u to jedyna metoda, by dotrzeć do wrocławian z informacją o wygranym z gazetą procesie o zniesławienie.

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Tok FM czyli również pani Dominika Wielowieyska stosuje sprawdzoną propagandę
  za czasów III Rzeszy Josefa Goebbelsa - tak trzymajcie !

 • Dodger Merciless

  0

  To jest dobrze zaplanowana akcja.Minister nie będzie siedział,będą siedzieć ci na kogo on wskaże.

 • 2bxornot2b

  0

  Wiekszym szokiem moze byc poparcie platfonsiej opozycji dla powolania komisji d/s wyludzania VAT. Informacja szokujaca z wielu wzgledow, jednak moze i tam nastapila jakas refleksja nad 26 latami panstwa bezprawia.

 • getz54

  0

  Zatrzymanie pana Kapicy to stary komunistyczny numer, w celu utrzymania jedności w partii.
  Na świecie wyrzucani są dyplomaci rosyjscy, nakładane są coraz cięzsze sankcje, sportowcy mają zakaz startu w olimpiadach, więc pokazemy im nowy latający czołg, polecimy samolotem
  przez Antarktydę do wybrzezy USA, i tak nikt nie sprawdzi. Zbombardujemy Kurdów w Syrii, niech się nas boją, skoro nas nie szanują, Tak samo robią PiS-owsy bolszewicy. Świat się śmieje z naszego drogiego przywódcy, straszą nas paragrafem 7 traktatu unijnego, Amerykanie
  kazą nam wyrzucic szefa MON bo uznają go za wariata, niezadowolone kobiety okupują bunkier na Nowogrodzkiej, pałace sojuszników z sekty. Sondaze spadają, więc pokazmy im siłę, wsadzmy do więzienia kogoś z opozycji, niech się nas boją. Towarzysz Kaczyński I sekretarz PiS
  ma to obcykane, komuna to jego ekosystem byl. Wkrótce jego ekosystemem będzie Rakowiecka. Zdarza się.

 • Henryk Czarny

  Oceniono 4 razy 0

  Zarzuty są dziwne "niedopełnienie obowiązków". Ciekaw jestem jaki materiał dowodowy posiada prokuratura. Coś tu śmierdzi na odległość...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX