PiS ruszył w teren. W Krakowie premier mówił o wyprawce dla uczniów, smogu i pomocy seniorom

Początek kampanii Prawa i Sprawiedliwości w terenie. Premier Morawiecki rozmawiał dziś z sympatykami PiS w Krakowie - większość uczestników to pracownicy Lasów Państwowych i młodzieżówka partii rządzącej.

Premier w zasadzie powtarzał wszystko to, co wczoraj powiedziane zostało już na konwencji zjednoczonej prawicy. Zadeklarował pomoc najbardziej potrzebującym - 300 złotych na wyprawki szkolne dla wszystkich dzieci

Czytaj też: Poseł: Morawiecki rzuca obietnicami jak Ferdek Kiepski. Orgia obietnic przekracza granice kabaretu

-Ten wielki wydatek na wsparcie dla maluchów, dzieci, jest inwestycją, która się na pewno zwróci - przekonywał premier.

Morawiecki obiecywał też, że PiS zadba w przyszłości o emerytury matczyne - dla kobiet, które zajmują się wychowywaniem dzieci i pomoc dla rodzin wielodzietnych. Mówił też o nowym programie wsparcia dla seniorów - dostępność plus, na który przeznaczą 23 miliardy złotych.

W Krakowie nie mógł oczywiście nie pojawić się temat walki ze smogiem - jak twierdzi premier - planowane termomodernizacje są jednym z podstawowych założeń programowych Prawa i Sprawiedliwości.

Na spotkaniu z mieszkańcami tak naprawdę głównie pojawili się pracownicy Lasów Państwowych i młodzieżówka Prawa i Sprawiedliwości.

TOK FM PREMIUM