Ujazdowski: PiS to partia centralistyczna. Prezes nie ufa samorządowi

- PiS nie ufa nikomu poza samą sobą. To formacją bez kultury samorządowej - mówi w TOK FM Kazimierz M. Ujazdowski, kandydat PO na prezydenta Wrocławia. Polityk z długoletnim stażem w PiS.

Kazimierz Michał Ujazdowski to kandydat PO na prezydenta Wrocławia. Przed ponad rokiem rozstał się z PiS. I to już drugi raz w swojej karierze politycznej.

Europoseł, i były minister kultury, nie ustaje w krytykowaniu swojej dawnej partii. - Formacja rządząca ma nawyki centralistyczne, nie ufa nikomu poza samą sobą. PiS jest formacją bez kultury samorządowej, nie ufa samorządowi, bardzo często narusza jego kompetencje - przekonywał w "Poranku Radia TOK FM".

I tak często jak krytykuje PiS zapewnia, że w rozmowach o przyszłości Wrocławia jest gotów do prowadzenia rozmów z różnymi środowiskami.  Jak stwierdził, "nawet z lewicą wrocławską".

- Jedyne czego oczekuję, to rzetelności i brak uprzedzeń. Jacques Maritain powiedział, że trzeba mieć własne poglądy i ciepłe serce,  nie brak poglądów i zimne serce. Z ludźmi mającymi ciepłe serca i własne poglądy zawsze jestem gotów rozmawiać - stwierdził.

Czytaj też: Tracz chce wysłać Ujazdowskiego na emeryturę. "Jest politykiem religijnym związanym z Ordo Iuris">>>

In vitro? "To rada zdecyduje"

O braku uprzedzeń ma zapewne świadczyć stanowisko w sprawie in vitro. - Czy poprze pan wrocławski program in vitro? Co pan odpowie na takie pytanie? - pytał gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Jan Wróbel.

-  Taka decyzja będzie decyzją całej rady. Mam zastrzeżenia do obecnej ustawy o zabiegach in vitro; począwszy od tego, iż uważam, że ten zabieg powinien być w rękach małżeństw i tylko małżeństw. To jest kwestia odpowiedzialności za dobro dziecka. Ale ja nie narzucę swojego zdania całej radzie. To rada zadecyduje, w jakich formach będziemy pomagać rodzicom dotkniętych niepłodnością - podkreślał kandydat PO na prezydenta Wrocławia.

Zapewnił też, że w rządzonym przez niego Wrocławiu nie będzie miejsca dla radykałów. 

- Nie będzie miejsca dla działalności ONR w instytucjach publicznych. Wrocławski dom będzie otwarty dla wszystkich, poza tymi którzy głoszą niechęć do innych. Nie dopuściłbym też do tego ekscesu sprzed kilku lat, kiedy pan Rybak palił kukłę Żyda w odległości 10 metrów od ratusza. A prezydent miasta ma możliwości prewencyjnego działania. Nie dopuściłbym do takiego zdarzenia, które przyniosło szkody Wrocławiowi i było samo w sobie złem - mówił Ujazdowski w TOK FM.

Czytaj też: ONR w Stoczni Gdańskiej. Wałęsa do Frasyniuka: Nie ma już czasu. Jedziemy z nimi>>>

Przypomnijmy, Piotr Rybak w 2015 roku spalił kukłę Żyda, za co został skazany na trzy miesiące więzienia. Karę zmieniono na dozór policyjny. Ale mężczyzna ostatecznie trafił za kratki. Zdecydowały, jak wyjaśniała sędzia, "ksenofobiczne i obraźliwe wypowiedzi  wobec wymiaru sprawiedliwości" oraz internetowe wpisy Rybaka

Czytaj też: Ziobro do dymisji za "pląsy" z Rybakiem? "Dobrze byłoby, by Kaczyński odciął się od nacjonalistów">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Ujazdowski o in vitro: Mam zastrzeżenia do obecnej ustawy. Ale nie narzucę swojego zdania całej radzie Wrocławia
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 5

  Szanowny panie.
  Uprzejmie informuję, że WSZYSTKIM, a szczególnie już tym byłym, a więc "cudownie" nawróconym członkom i sympatykom wiadomej partii, to ufam TAK SAMO, jak treser tygrysowi, albo jak chłop podchodzący do swojego konia od strony zada. :-))

 • alfred_hugecock

  Oceniono 6 razy 4

  Karaczan nikomu nie ufa, a na tych dopuszczonych do wewnętrznego kręgu ma po prostu haki.

 • matitalolo

  Oceniono 6 razy 4

  Pisdecja to narodowy socjalizm w wydaniu polaczków lepszego sortu czyli ubermenschów.

 • acoristis

  Oceniono 5 razy 3

  Nigdy, przenigdy nie oddam mojego głosu na żadnego pis-dowca: ani obecnego, ani byłego (,"o jejku, jejku, jaki ten pis okazał się straszny..."). Ktoś, kto zadaje się z takim dziadostwem i wielbi ich capo di tutti capi dopóki jest dobrze, a zaczyna "widzieć na oczy" jak mu źle albo jak za bardzo przegną, to albo idiota albo manipulant. Podobnie jak pani profesor Staniszkis - najpierw ich wspierała, agitowała i dopiero jak złe się zadziało, to się babina obudziła... No sorry, piss tak brudzi, że zmyć się tego nie da... A fakt, że PO nie ma nikogo lepszego od dawnego pissiura bardzo źle o nich świadczy.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 5 razy 3

  Doznał objawienia?
  A co będzie myślał za rok ten lis farbowany?
  In vitro to, in vitro tamto.
  A co w tym in vitro złego, że ciągle trzeba o tym dyskutować?
  Nie chcesz - módl się, może Jehowa cię wysłucha.
  A może nawet przymknie oko gdy się rozmnożysz z własnymi córkami jak ocalony przez Jahwe, ponoć jedyny porządny człowiek w Sodomie i Gomorze - Lot.
  Moralność katolicka jest oparta na tak pokręconych zasadach, że nawet katolicy się w niej gubią.
  Jezus nakazywał różne rzeczy, lecz o in vitro nic nie mówił.
  Nakazywał za to wyłupić sobie oko jeśli to pożądliwie spojrzy na inną niewiastę.
  Spodziewać można by się w Polsce całej rzeszy ślepców.
  Nic z tych rzeczy!
  Za to idiotów atakujących współczesną medycynę bez liku!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 2 razy 2

  Na Ujazdowskiego mogą tylko zagłosować Wrocławianie, którzy są zaczadzeni katolickim kołtuństwem. Ciekawe ilu ich będzie.

 • Mr. X

  Oceniono 6 razy 2

  Jarosław Kaczyński vel TW Balbina i jego świta żyją PRL-em.
  To ich świat.
  Dokładnie to jego. Pozostali to PRL-owska bezpieka, cwaniaki lub wazeliniarstwa z przerostem ambicji.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 2 razy 0

  Samorządowców wybiera się w wyborach bezpośrednich - rządzą ci, na których głosują ludzie,
  ale w głowach komunistów takie rzecz się nie mieszczą.

  Połowa polityków jest w sejmie tylko dlatego, że dostali od prezesa wysoką pozycję na liście, a nie dlatego, że ludzie na nich głosowali.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Wiadomo to od dawna, część tych ludzi wraz ze związkowcami wyrzucili samorządy pracownicze z zakładów by zasiąść na stokach opłacanych przez pracodawców, samorządowcy w większości działali w podziemnej "S" ale nie wspierali L. Wałęsy i wojny na górze a przede wszystkim byli bardziej wykształceni i inteligentni niż "ciemny lud". Niestety ale pan Ujazdowski przez wiele lat dstawał głosy od tej "ciemnoty" i zastrzeżeń nie miał. Ja nie oddam głosu na takie knajackie koalicje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX