Kluzik-Rostkowska o daninie solidarnościowej: Ta władza jest naprawdę nieudolna, patałachy, ciućmoki

- Większej grupie wyborców bardziej spodoba się 300+ niż strumień pieniędzy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci - powiedziała na antenie Radia TOK FM Joanna Kluzik-Rostkowska.

Fizjoterapeuci i masażyści, którzy chcieli za darmo pomagać protestującym w Sejmie osobom niepełnosprawnym, nie dostali w poniedziałek zgody na wejście do budynku parlamentu, a jedynie do sejmowego hotelu. Kancelaria Sejmu tłumaczy, że specjalnie przystosowano tam jedno z pomieszczeń. Rodzice nie chcą jednak opuszczać sejmowego korytarza. Obawiają się, że nie będą już mogli tam wrócić.

"Wpadli we własne sidła"

Była minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik -Rostkowska zastanawiała się w TOK FM, gdzie w obecnej sytuacji jest minister zdrowia, który powinien zadbać o postulaty protestujących dotyczące rehabilitacji.

Posłanka PO stwierdziła też w rozmowie z Janem Wróblem, że rząd w sprawie niepełnosprawnych nie powinien używać argumentu czasu potrzebnego na przeprowadzenie ustawy. - Ostatnio jako poseł Platformy Obywatelskiej prowadziłam ustawę degradacyjną i ona zagościła w Sejmie przez dobę. W poniedziałek o 6 mieliśmy komisję, a we wtorek o 6 było już przegłosowane. W związku z tym nikt nie wierzy PiS-owi, że nie jest w stanie przeprowadzić ustaw szybko. Wpadli we własne sidła - mówiła.

Nieporadny ciućmok

Joanna Kluzik Rostkowska powiedziała też w TOK FM, że nie wierzy, że rząd nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych:

Ta władza, proszę mi wierzyć, jest nieudolna. To są patałachy. W moich Katowicach się mówi na to, że to  taki ciućmok

Dodała również, że "PiS nastawia się na spektakl, proponując rzeczy, które się spodobają. - Większej grupie wyborców spodoba się 300+ niż strumień pieniędzy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci - przekonywała.

Protest opiekunów dorosłych niepełnosprawnych trwa od środy. Domagają się wprowadzenia 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego dla dorosłych niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS przysługującą osobom całkowicie niezdolnym do pracy.

DOSTĘP PREMIUM