Kluzik-Rostkowska o daninie solidarnościowej: Ta władza jest naprawdę nieudolna, patałachy, ciućmoki

- Większej grupie wyborców bardziej spodoba się 300+ niż strumień pieniędzy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci - powiedziała na antenie Radia TOK FM Joanna Kluzik-Rostkowska.

Fizjoterapeuci i masażyści, którzy chcieli za darmo pomagać protestującym w Sejmie osobom niepełnosprawnym, nie dostali w poniedziałek zgody na wejście do budynku parlamentu, a jedynie do sejmowego hotelu. Kancelaria Sejmu tłumaczy, że specjalnie przystosowano tam jedno z pomieszczeń. Rodzice nie chcą jednak opuszczać sejmowego korytarza. Obawiają się, że nie będą już mogli tam wrócić.

"Wpadli we własne sidła"

Była minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik -Rostkowska zastanawiała się w TOK FM, gdzie w obecnej sytuacji jest minister zdrowia, który powinien zadbać o postulaty protestujących dotyczące rehabilitacji.

Posłanka PO stwierdziła też w rozmowie z Janem Wróblem, że rząd w sprawie niepełnosprawnych nie powinien używać argumentu czasu potrzebnego na przeprowadzenie ustawy. - Ostatnio jako poseł Platformy Obywatelskiej prowadziłam ustawę degradacyjną i ona zagościła w Sejmie przez dobę. W poniedziałek o 6 mieliśmy komisję, a we wtorek o 6 było już przegłosowane. W związku z tym nikt nie wierzy PiS-owi, że nie jest w stanie przeprowadzić ustaw szybko. Wpadli we własne sidła - mówiła.

Nieporadny ciućmok

Joanna Kluzik Rostkowska powiedziała też w TOK FM, że nie wierzy, że rząd nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych:

Ta władza, proszę mi wierzyć, jest nieudolna. To są patałachy. W moich Katowicach się mówi na to, że to  taki ciućmok

Dodała również, że "PiS nastawia się na spektakl, proponując rzeczy, które się spodobają. - Większej grupie wyborców spodoba się 300+ niż strumień pieniędzy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci - przekonywała.

Protest opiekunów dorosłych niepełnosprawnych trwa od środy. Domagają się wprowadzenia 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego dla dorosłych niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS przysługującą osobom całkowicie niezdolnym do pracy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Kluzik-Rostkowska o daninie solidarnościowej: Ta władza jest naprawdę nieudolna, patałachy, ciućmoki
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  Kochani, niepełnosprawni.

  Zapamiętajcie, że Obywatelami, jesteście w kampanii wyborczej,

  po wyborach, jesteście już zbędnym balastem i motłochem !

 • czytelnik52

  Oceniono 2 razy 2

  Koleżanka Kluzik zapomniała już, jak lichy z niej był minister. Zapomniała, że nie potrafiła się określić - czy być kiepskim nauczycielem? czy łechtać Kaczyńskiego? czy pokochać platformę za dane koryto? Koleżanko, czas do roboty, a nie na biadolenie dyrdymałów ciotki Adelajdy!!! Nigdy więcej, tak niezdecydowanych gości!!!

 • masofrev

  Oceniono 4 razy 2

  > Kluzik-Rostkowska [...]: Ta władza jest naprawdę nieudolna

  Odezwała się mistrzyni udolności, która w MEN otaczała się niezwykle kompetentnymi koleżankami z pism kobiecych... A na "konsultacjach społecznych" z przedstawicielami wydawnictw powiedziała, że mogą sobie zgłaszać postulaty ale i tak już reforma podręcznikowa jest przesądzona.

 • javall

  Oceniono 1 raz 1

  No prosze, jakie wrazliwe i madre sa te POwskie idiotki. Co sami zrobiliscie dobrego przez osiem lat?
  Pardon, nie tylko POwskie, Nowosmiesznej rowniez. I tu i tu sa Joanny. Kluzik i Schering.

 • Krystyna Weglowska

  Oceniono 3 razy 1

  Niepełnosprawnych należy w naszym kraju koniecznie rodzić, ochrzcić i ewentualnie pochować za odpowiednią "co łaska" opłatą.
  Już po wyjściu matki ze szpitala - nikogo nie obchodzi jak sobie będzie radzić. Niepełnosprawny został już doliczony do puli urodzonych i to jest tylko dla PiS ważne.
  Od tego czasu może liczyć na siły i środki finansowe własnej rodziny, bo ta tylko pozostaje przed wyzwaniem wychowania, leczenia, rehabilitacji i odpowiedniego wyżywienia dziecka.
  Państwo ma je totalnie w...głębokim poważaniu...

 • werner53

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczynski w Niemczech juz dawno mialby dochodzenie podatkowe, za niewykazywanie w oswiadczeniu majatkowym i za nieplacenie podatku od korzysci osobistej ochrony w rocznej wysokosci 1,6 mln, czyli roczny podatek to oklo 500 tysiecy pomnozone przez okolo 10 lat korzystania wskazuje na przyblizona sume 5 mln. Pisie standardy.

 • tegepe

  Oceniono 3 razy 1

  Ciućmoki? W jakim to jest narzeczu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX