Sędzia Johann "żartuje" z nazwiska byłego rzecznika KRS. "Dno. Dziwi mnie poziom knajactwa"

- Uważam, że Wiesław Johann powinien przeprosić. Nie przystoi mówienie, że trzeba przetrzeć fotel szmatką po byłym rzeczniku Żurku - ocenił poseł Borys Budka (PO), gość Agaty Kowalskiej w programie Analizy TOK FM.

Poseł Platformy Obywatelskiej nie jest jedynym oburzonym tym, co działo się na posiedzeniu KRS przekształconej przez PiS. 

Szefem Krajowej Rady Sądownictwa został sędzia Leszek Mazur. Nowa rada, wybrana - zdaniem ekspertów - niezgodnie z prawem, zebrała się na inauguracyjnym posiedzeniu.

- Wydawałoby się, że już nic nie powinno nas zaskoczyć, ale jednak. Każdego dnia przebijamy dno. Nie zdziwiło mnie, że zebrani nie potrafią głosować, nie wiedzą do końca, jak to ma wyglądać. Nie zdziwiło mnie, że chcą wybierać człowieka przed formalnym zgłoszeniem jego kandydatury, umówili się, a zapomnieli zgłosić. Ale dziwi mnie poziom knajactwa, który się tam pojawił - komentował w TOK FM dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj też: Kandydaci do KRS? "To wstyd. Każdemu z nich powiedziałbym w twarz: Tak nie wolno">>>

Prawnika oburzyło zachowanie sędziego Wiesława Johanna, który w KRS zasiada dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Sędzia pozwolił sobie na dowcipkowanie i "kazał" rzecznikowi KRS przetrzeć "fotel po Żurku", czyli po byłym rzeczniku Wiesławie Żurku.

- To pokazało, jaki poziom to ciało prezentuje - stwierdził dr Balicki, który uważa, że I Prezes Sądu Najwyższego nie powinna zwoływać posiedzenia KRS. Bo wybrana głosami PiS i Kukiz'15 nowa rada, to "nie jest organ, o którym mówi konstytucja" i może tylko "wykonywać obowiązki" Krajowej Rady Sądownictwa.

"Powinien przeprosić"

Zachowanie sędziego Johanna zaskoczyło Borysa Budkę. Były minister sprawiedliwości podkreślił w TOK FM, że sędzia "zachowywał się do tej pory przyzwoicie".

- Ubolewam nad tym, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego zachowuje się, powiedzmy... jak przedszkolak. Przekreśla to dobre zdanie, które wielu na jego temat miało. Uważam, że powinien przeprosić - mówił polityk PO w rozmowie z Agatą Kowalską.

Zdaniem Budki, "dowcipkowanie" sędziego Johanna pokazuje, jak bardzo obniżył się poziom polskiego życia publicznego. - Nie wiem, czy ktoś zamierza się ścigać w chamstwie z posłanką Pawłowicz, mam nadzieję że nie. To nie przystoi - najstarszy członek KRS, naprawdę zasłużony sędzia TK i taka niepotrzebna wpadka - stwierdził.

Warto dodać, że Wiesław Johann został wiceprzewodniczącym KRS.

Być czy nie być?

Borys Budka opuścił inauguracyjne posiedzenie nowej KRS. Tak samo postąpiła też m.in. I Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf.

Jak przyznał w TOK FM Budka, nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie uczestniczył w dalszych pracach rady.

-  Ale dodam, że w przypadku rezygnacji większość parlamentarna dobierze kogoś z PiS. Wówczas nie będzie żadnej osoby, która będzie mogła spełniać rolę "pasa transmisyjnego" dla opinii publicznej na temat tego, co dzieje się w KRS - mówił były minister sprawiedliwości.

Czytaj też: "Szeroko pojęta rodzina Ziobry. Niezwykle smutne" - b. szef MSWiA podsumowuje reformę KRS>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
Sędzia Johann "żartuje" z nazwiska byłego rzecznika KRS. "Dno. Dziwi mnie poziom knajactwa"
Zaloguj się
 • Zbigniew Górski

  Oceniono 24 razy 22

  Tuwim żart p. Johanna spuentował by swoim wierszykiem
  Próżnoś repliki się spodziewał
  nie dam ci prztyczka ani klapsa
  Nie powiem nawet, pies cię je..ł
  bo to mezalians byłby dla psa.

 • handzia55

  Oceniono 17 razy 15

  Zagorzały pisior Johann prezentuje taki sam poziom chamstwa jak jego pryncypałowie: Ziobro i Kaczyński.Gdyby nie był chamem to by go do KRS nie wsadzili.

 • lodzermensz1

  Oceniono 15 razy 13

  Kupa śmichu po prostu.
  Niektórzy przestali odróżniać internet od realu i własny kibel od sądu.

 • Oceniono 12 razy 12

  Pis minie to najmniejsze zmartwienie, problem w tym kto po tych szaleńcach odbuduje struktury Państwa.

 • Szymon Czyżewski

  Oceniono 16 razy 12

  Nie zdziwiłbym się gdyby wyciekło nagranie jak nowa KRS robi flaszkę w kiblu ustalając co kto powie przed pierwszym posiedzeniem

 • Mr. X

  Oceniono 13 razy 11

  Jaki koń jest każdy widzi.
  Koń godny PiSspidera.
  Tylko prawdziwych koni szkoda.
  Konie porównuje się z tym czymś zwanym PiSlamem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX