"Platformo, opamiętaj się!". Marta Lempart ze Strajku Kobiet wystartuje w wyborach

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet powiedziała w TOK FM, że wystartuje w wyborach. Według niej PO, która wystawiła Ujazdowskiego we Wrocławiu, nie może się nazywać opozycją demokratyczną.

Marta Lempart (Ogólnopolski Strajk Kobiet) będzie startować w jesiennych wyborach samorządowych. Ale, jak deklarowała w Poranku Radia TOK FM, nie wie czy w wyborach do władz Wrocławia, czy do sejmiku.

Nie wie też z jakiej listy. Bo jej zdaniem zgłoszenie przez Platformę Obywatelską Kazimierza Michała Ujazdowskiego jako kandydata na prezydenta Wrocławia uniemożliwia powstanie wspólnej listy antypisowskiej opozycji.

- We Wrocławiu zdarzyła się kuriozalna sytuacja: mamy kandydatkę PiS i kandydata PiS. Mówię o tym panu, o którym Amnesty International pisze, że to na tyle homofobiczny polityk, iż trzeba go opisać w rozdziale dotyczącym przemocy generowanej mową nienawiści w stosunku do osób LGBT. Mówię o tym panu, który się przyjaźni z Ordo Iuris, czyli ludźmi którzy chcą nas zamykać w więzieniach za poronienie. Mówię o tym panu, który uważa że Opus Dei jest świetne - podsumowała kandydaturę Ujazdowskiego Marta Lempart.

Czytaj też: PO jest tak słaba, że musi sięgać po uciekiniera z PiS? "Pan Ujazdowski zaimponował mi">>>

Jak stwierdziła, zgłoszenie byłego wiceprezesa PiS jako kandydata na prezydenta Wrocławia, "zamyka PO  drogę do nazywania siebie opozycją demokratyczną".

- Bo cechą opozycji demokratycznej jest to, że uważa iż prawa człowieka są istotne. A chodzi np. o nienawiść wobec osób homoseksualnych. Nie kupuję tego tłumaczenia, że rasizm i antysemityzm nie są okej, a homofobia to już może być, bo to taka mniejsza nienawiść - argumentowała działaczka. - Rozumiem że pan Grzegorz Schetyna nie wie, że we Wrocławiu jest taka Marta Lempart, która jest lesbijką, i która nie odpuści tej sprawy. Przez to wszystko po raz pierwszy poczułam się w Polsce nie u siebie  - powiedziała w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

"Platformo, opamiętaj się!"

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet uważa, że taktyka Platformy skończy się porażką. A to może oznaczać, że Wrocławiem po raz pierwszy od wielu lat rządzić będą skrajni konserwatyści.

- Myślę, że pan Schetyna się pogubił. Przecież w PO jest wielu świetnych ludzi. Nie rozumiem, po co się przy tym pomyśle upierać, skoro widać, że możemy się dogadać. Platformo, opamiętaj się! - apelowała Marta Lempart.

Kandydatura Ujazdowskiego niespecjalnie podoba się też Nowoczesnej, która ma być głównym sojusznikiem wyborczym Platformy Obywatelskiej. Założyciel ugrupowania, Ryszard Petru uważa, że wyborcy Nowoczesnej raczej nie zagłosują na Ujazdowskiego, czyli byłego wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Marta Lempart powiedziała, że we Wrocławiu trwają rozmowy o powołaniu komitetu obywatelskiego, który stworzą ruchy miejskie oraz osoby organizujące protesty i ich uczestnicy.

- Na pewno będziemy prosić Władysława Frasyniuka o wsparcie i radę, bo to bardzo ważna postać dla Wrocławia - powiedziała w TOK FM.

Majówka przed Sejmem

Ogólnopolski Strajk Kobiet wspiera protest osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, który trwa w Sejmie od blisko dwóch tygodni.

- To niedopuszczalne, że na podłodze w Sejmie -  przy zamkniętych oknach, przy szykanach ze strony Straży Marszałkowskiej - 13. dzień siedzą ludzie, którzy walczą o życie, a rząd PiS wyjechał sobie na wakacje - oceniła.

Zdaniem Marty Lempart protestujących trzeba wspierać w ich walce. Dlatego zachęca do udziału o organizowanych przed Sejmem protestach. Dziś akcję zaplanowano na 12.

- Jutro o 15:00 jest "Majówka solidarnościowa".  W przyszłą sobotę jest Dzień Walki z  Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Szykujemy się. Myślę, że PiS ten dzień zapamięta - stwierdziła Lempart w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
"Szykujemy się. PiS zapamięta ten dzień". Marta Lempart ze Strajku Kobiet wystartuje w wyborach
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 10

  "Platformo, opamiętaj się!"
  Co ciekawe, TO SAMO mówił w czwartek na antenie radia TokFM Andrzej Celiński. Ale Schetyna ma widać tak zryty i oderwany od rzeczywistości łeb, że nawet NIE UMIE wyciągnąć wniosków z wcześniejszego i nie udanego "transferu" Łysego Miśka i Trzeciego bliźniaka Ludwika.

 • junk92508

  Oceniono 14 razy 8

  Ujazdowski to typowa zagrywka Schetyny by pognębić Nowoczesną.

  Ewidentnie Grzesiu najpierw chce zniszczyć Nowoczesną a dopiero potem zająć się PiS.

 • dzielanski

  Oceniono 13 razy 7

  PO powinna w pokłonach dziękować pani Lempart za ten głos. Jedyną szansą dla tej partii we Wrocławiu jest jak najszybsze porzucenie pomysłu z przywożeniem nam w teczce niejakiego Ujazdowskiego.

 • lodomeria

  Oceniono 15 razy 5

  Babka ze świetną energią! No i niestety ma rację co do decyzji Schetyny o wystawieniu Ujazdowskiego na kandydata na prezydenta Wrocławia.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 8 razy 4

  Niezbędnym jest nieustanne uświadamianie wyborcom, że PO jest partią katolicko-prawicową, ubogaconą neoliberalizmem. Człowiek, który żąda trzech lat wiezienia za in vitro, czyli Ujazdowski, jako kandydat PO, jednoznacznie demaskuje PO.
  Bardzo dobrze postępuje Marta Lempart.

 • Oceniono 6 razy 4

  ...jest pani bardzo dobrym człowiekiem!

  .

  ...bardzo dziękuję, za to co pani i wszyscy razem z panią robią dla tych, którzy nie mają w tej chwili takie siły!

  Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku!

 • konfuziussagt

  Oceniono 5 razy 3

  Wiecej rozumu, mniej emocji.

  Bez wsparcia mezczyzn kobiety same nie obronia swoich praw.
  Bez akceptacji osob heteroseksualnych osoby homoseksualne
  nie osiagna spolecznego rownouprawnienia.
  Bez mobilizacji WSZYSTKICH stojacych na gruncie
  wolnosci i demokracjinie obronimy Rzeczypospolitej
  i nie przeszkodzimy kato-nazistowskiemu zamachowi stanu.

  Jak przyklad rozwinietych demokracji wykazuje
  a autorytarnych systemow ostrzega,
  tylko w wolnym spoleczenstwie,
  zorganizowanym na zasadach demokratycznych
  mozliwy jest postep spoleczny
  i zagwarantowane sa prawa i wolnosci czlowieka.

  Nie szukac wrogow, bo i bez tego sa,
  lecz szukac i pozyskiwac sojusznikow,
  pracujac zarazem nad rozwojem swiadomosci spolecznej,
  przeciwstawiajac sie jednoczesnie
  kato-nazistowskiej indoktrynacji i czarnej propagandzie.

 • zbych1rych

  Oceniono 2 razy 2

  Żekomo demokraci wraz z Celińskim , ktorego prywatnie szanuję, postradali zmysły. Zachowujecie sie jak hakerzy, trolle i booty a nie jako opozycjaw normalnym państwie

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 4 razy 2

  Przejrzałam wpisy. Czy pisiaki muszą być takie durne i ordynarne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX