Gender w służbie mężczyzn, czyli cóż może być niemęskiego w przyjaźni. Emancypantki cz. 15

Czy czasem nie przeceniamy różnic między płciami? Przecież płeć nie jest jedyną cechą, która nas charakteryzuje. A zatem: jak to jest z tą "męską" i
"niemęską" przyjaźnią? Dlaczego mężczyznom przyjaźni brakuje? Dlaczego są tak wstrzemięźliwi w okazywaniu przyjacielskich uczuć? Jak bardzo kulturowe stereotypy potrafią ograniczać? O tym wszystkim w najnowszym podcaście "Emancypantki" plus - odpowiedzi na listy Słuchaczek i Słuchaczy.

Jak zwykle w piątek wieczorem feministyczny podcast Tokfm.pl "Emancypantki", przygotowywany przez Hannę Zielińską - dziennikarkę TOK FM.

Czekamy na Państwa opinie, uwagi, pytania! Proszę pisać na adres: emancypantki@tok.fm

Z naszym cyklem podcastów powrócimy już w poniedziałek kolejnym wydaniem podcastu Rafała Hirscha "Cotygodniowe podsumowanie roku 2018"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Męskie i niemęskie przyjaźnie, czyli kulturowe sterotypy
Zaloguj się
 • Dariusz Omernik

  Oceniono 1 raz 1

  Różnica między męską przyjażnią a przyjażnią kobiet polega na tym że facet może na przyjaciela liczyć a kobieta zawsze może z przyjaciółką o tym pogadać."Dlaczego mężczyżni są tak wstrzemięźliwi w okazywaniu przyjacielskich uczuć?" - bo mężczyznom nie jest to do niczego potrzebne.Mam kilku przyjaciół i wiem że w potrzebie staną za mną murem i nie muszę o tym z nimi pitolić przy kawce 3 razy w tygodniu.

 • Sargacz Nerwów

  Oceniono 3 razy 1

  Ubieranie chłopców w sukienki w przedszkolu opowiadanie bajeczek z dwoma tatusiami nie wychodzi dobrze małym dziecia wszystko dąży do legalizacji pedofilii i innych zboczem człowiek który nie wiem kim jest nigdy nie będzie protestować ze jest mu źle a taka tempa masa dobrze się steruje

 • 66kropek

  0

  Kolejny referat pani Zielińskiej wygłoszony z zaangażowaniem klasowej prymuski. Bardzo dobrze Haniu, przygotowałaś bardzo ładnie może kiedyś postrasz się pomyśleć nad materiałem samodzielnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX