Zabrać gotówkę "zwyrodniałym politykom"? Kraśko zirytowany słowami Żalka o protestujących rodzicach

Poseł Żalek w rozmowie z tokfm.pl powiedział, że wśród rodziców osób niepełnosprawnych mogą być "zwyrodnialcy". Zdaniem Kraśki słowa posła mogą sprowokować do myślenia o "zwyrodniałych politykach".

Poseł Jacek Żalek oskarżył rodziców niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie, że traktują dzieci jak "żywe tarcze". - Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jak zakładnika do swoich interesów, to boję się, że w zaciszu domów może być niestety tak samo - powiedział w rozmowie z portalem tokfm.pl. I użył słowa "zwyrodnialcy".

Zdaniem Piotra Kraśki, tą wypowiedzią poseł "pobił rekord". - Panie pośle, ktoś może pomyśleć, że mogą się znaleźć zwyrodniali politycy i może też nie warto im dawać gotówki, za pracę jaką w Sejmie wykonują - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Kraśko przypomniał innych polityków klubu PiS, którzy przy okazji trwającego 22 dzień protestu, pokazali, na co ich stać.

Polecamy też podcast:

 

- Posłanka Krynicka mówi, że chętnie znalazłaby paragraf na rodziców, którzy przetrzymują w Sejmie swoje niepełnosprawne dzieci. Poseł Pięta uważa, że najbardziej stosowne byłoby, żeby Straż Marszałkowska wyniosła ich z Sejmu i oddała w ręce policji. To, że politycy nie chcą spełnić oczekiwań niepełnosprawnych i rodziców osób niepełnosprawnych, to jedno. Ale to, w jaki sposób mówią o tym proteście, to jest naprawdę niewyobrażalne - ocenił Kraśko.

A na taksówkę dla Szydło pieniądze się znalazły

Zdaniem dziennikarza, przy okazji protestu i nieprzejednanej postawy rządu i posłów prawicy warto informować o tym, ile kosztowały samolotowe loty Beaty Szydło. "Fakt" poinformował, że w czasach premierostwa Szydło bardzo często korzystała z wojskowego samolotu CASA.

- Obecna wicepremier, jako szefowa rządu, wylatała ponad 1,5 mln zł 77 razy, lecąc samolotem CASA. Jak pisze "Fakt", nie latała tylko w służbowych sprawach, "samolot wojskowy służył jej też do podróżowania na weekendy do domu" - cytował. I przypomniał, że - według wyliczeń MON - godzina loty takiego samolotu to 21577,65 zł.

- To wszystko robią ludzie, którzy szli do wyborów z zapewnieniem, że będą inni; że dla nich najważniejsza jest pokora, skromność, służba ludziom, wsłuchiwanie się w głos ludzi, których przez osiem poprzednich lat nie słuchała koalicja PO-PSL. Tyle razy to powtarzano... I teraz się okazuje, że pani premier nie miała problemu z tym, żeby gigantycznym wojskowym samolotem latać na weekendy do domu. Ale spełnić oczekiwania osób niepełnosprawnych, śpiących na podłodze w Sejmie, to nie tylko nie, ale mówi się też o nich z kompletnym brakiem wrażliwości i empatii - podkreślił Kraśko.

Czytaj też: "Niezwykła łapczywość". Piątek o podejrzeniach korupcyjnych wokół Misiewicza i Macierewicza>>>

Nie można zapominać, że była premier Beata Szydło w obecnym rządzie jest wicepremierem ds. społecznych. I do tej pory nie znalazła czasu, by spotkać się z protestującymi w Sejmie.

- Szydło chyba tak jest "do spraw społecznych", jak Szyszko był do ochrony środowiska - podsumował Piotr Kraśko.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (71)
Zabrać gotówkę "zwyrodniałym politykom"? Kraśko komentuje słowa Żalka o protestujących rodzicach
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 20 razy 18

  Szkoda, że ci biedni niepełnosprawni nie zrozumieli,

  że politycy, to kłamliwe świnie.

  Dla nich obywatelami są wszyscy przed wyborami,

  po wyborach, ci sami obywatele są już tylko motłochem,

  a nawet zbędnym balastem.

 • benzyl

  Oceniono 22 razy 16

  Żalek, Suski mają inteligencję młotka do gwoździ. Prymitywni wyborcy popierają swoich, którzy myślą ta jak oni.

 • gosia721

  Oceniono 15 razy 13

  Jako niepełnosprawny mam aż. 481 zł Zasiłku z mops i 153 pielęgnacyjnego chętnie rzekne się te 153 pielęgnacyjnego żeby mieli na nagrody dla ministra który nie może dociągnąc do ostatniego

 • Stefan Koteczek

  Oceniono 19 razy 13

  Kiedy protestowali lekarze - był to protest polityczny (za PO prorestowali 3 razy!!!)
  Kiedy protestowali nauczyciele - był to protest polityczny (za PO protestowali 2 razy)
  Kiedy przyszli rodzice upomnieć się o godne życie niepełnosprawnych dzieci - słyszymy: "te dzieci są sterowane politycznie"! Za PO też protestowali przecież.
  Czy obecna władza straciła kontakt z rzeczywistością?
  Czy są zwyczajnie zakłamani?

 • johnparr1

  Oceniono 11 razy 11

  Szydło się należy. Sama przecież to wykrzyczała, waląc przy tym w mównicę.
  Mam nadzieję, że również kopy, które jej się należą, wkrótce ją dosięgną

 • an35m

  Oceniono 10 razy 10

  Przerażające jest to, że człowiek wybrany (?!!) na przedstawiciela społeczności, może i tych niepełnosprawnych, publicznie wypowiada takie słowa!!A jest na "taksówki" dla Szydło, na ogromne nagrody, dla Rydzyka i jemu podobnych, na miesięcznice, pomniki i inne bzdety! Za co ci ludzie mają żyć? jak funkcjonować po śmierci rodziców czy opiekunów?!
  Jak mu i jemu podobnym, w tym Szydło i Rafalskiej, nie wstyd!!! I oni mienią się katolikami i każą rodzić pod karą, niepełnosprawne dzieci!!! Hańba!!

 • rozterka47

  Oceniono 12 razy 10

  kto głosował na tego zwyrodniałego emocjonalnie Żalka ?

 • def11

  Oceniono 12 razy 10

  " To wszystko robią ludzie, którzy szli do wyborów z zapewnieniem, że będą inni; że dla nich najważniejsza jest pokora, skromność, służba ludziom, wsłuchiwanie się w głos ludzi.."

  No ale się nie udało

  PS. Szydło latanie się należało, podobnie jak Szyszce za wycinanie puszczy, co ciężką pracą jest, nagrody i premie się należały ...

 • 1general

  Oceniono 9 razy 9

  Jestem dziadkiem niepełnosprawnego siedmioletniego chłopca. Antoś ma to "szczęście "że jest jedynakiem i cała sześcioosobowa rodzina pracuje i pomaga w jego leczeniu i rehabilitacji. W przeciwnym razie był by skazany na siedzenie i kwitnie się W kącie.O ofercie NFZ nawet nie wspomnę bo zakres i terminy rehabilitacji i konsultacji medycznych jest prawie zerowy.Kiedy słyszę takie mądrości wypowiadane przez "polityka"to mam pewność że nie wszyscy człekokształtni zeszli z drzewa.A tak po prawdzie to jest mi smutno i wstyd że My Naród oddaliśmy własny los w ręce niegodziwe.Jak mawiał klasyk : zabierzemy małpie brzytwę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX