Kuriozalne tłumaczenie PiS w sprawie posła Żalka. "Nie konsultuje swoich wypowiedzi medialnych"

Prawo i Sprawiedliwość odniosło się do słów posła Jacka Żalka o "zwyrodnialcach wśród rodziców osób niepełnosprawnych". Podkreśliło też, że polityk jest posłem partii Porozumienie.

Po burzy, która rozpętała się po słowach posła Jacka Żalka, który wczoraj w rozmowie z portalem tokfm.pl powiedział, że protestujący w Sejmie rodzice "traktują dzieci jak żywe tarcze i nie można dawać im pieniędzy, bo mogą być wśród nich zwyrodnialcy" głos w sprawie zabrało Prawo i Sprawiedliwość

A Krynicka i Pięta? 

We wpisie na Twitterze na oficjalnym koncie PiS napisano, że poseł Jacek Żalek jest politykiem współtworzącej Zjednoczonej Prawicę partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina. Dodano też informację, że w związku z tym nie konsultuje on swoich wypowiedzi medialnych z rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości Beatą Mazurek. 

Internauci natychmiast zauważyli, że Żalek jest wiceprzewodniczącym klubu PiS.  

Wypowiedź posła skomentował również Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komunikat Prawa i Sprawiedliwości dziwi też dlatego, że Jacek Żalek to nie jedyny polityk związany z PiS, który ostro krytykuje protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Czyli to oznacza, że poseł Krynicka i poseł Pięta, którzy są posłami PiS, konsultują swoje wypowiedzi medialne z rzeczniczką rządu PiS?

Posłanka Bernadeta Krynicka w rozmowie z TVN24 stwierdziła, że "znalazłaby paragraf" na rodziców, którzy, jej zdaniem, "przetrzymują" swoje dzieci w Sejmie.

Z kolei poseł Stanisław Pięta stwierdził, że rodzice z dziećmi powinni zostać wyniesieni z Sejmu i przekazani policji.

"Nie można dać im tej gotówki"

Przypomnijmy: wiceprzewodniczący klubu PiS Jacek Żalek w rozmowie z Natalią Bet powiedział, dlaczego - jego zdaniem - rząd nie powinien zgodzić się na na wprowadzenie 500 zł dodatku rehabilitacyjnego, a wspomnianą kwotę należy oferować w formie rzeczowej, np. w formie pieluch czy cewników.

Po tym, jak oni się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły

- przyznał, dodając: 

Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jak zakładnika do swoich interesów, to boję się, że w zaciszu domów może być niestety tak samo

Poseł Jacek Żalek dzień po tym, gdy udzielił w TOK FM kontrowersyjnej wypowiedzi, zapowiedział, że w środę wybiera się do protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Wczoraj matki protestujące przyznały, że chętnie spotkałyby się z posłem Żalkiem. - Zapraszamy posła Żalka, aby przyszedł do nas. Porozmawiał z dorosłymi mężczyznami niepełnosprawnymi. Powiedzą mu, że nie są tu przetrzymywani. Sami decydują o swoim życiu - zapowiedziały. 

Zobacz także: Matki z Sejmu odpowiadają Żalkowi ws. pieniędzy. "Słysząc to zdębiałam, ale mimo to panu wybaczam"

Zapraszamy posła Żalka, aby przyszedł do nas. Porozmawiał z dorosłymi mężczyznami niepełnosprawnymi. Powiedzą mu, że nie są tu przetrzymywani. Sami decydują o swoim życiu

Protestujący od ponad trzech tygodni domagają się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacanego w gotówce. Rząd PiS tymczasem stoi na stanowisku, by wspomnianą kwotę oferować w formie rzeczowej, na przykład w formie pieluch czy cewników o porównywalnej wartości. Jak wyliczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wprowadzenie dodatku kosztowałoby budżet państwa blisko 9 mld zł.

Zobacz także: Zabrać gotówkę "zwyrodniałym politykom"? Kraśko komentuje słowa Żalka o protestujących rodzicach

Mimo braku porozumienia z protestującymi sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek wieczorem projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. 

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kuriozalne tłumaczenie PiS w sprawie posła Żalka. "Nie konsultuje swoich wypowiedzi medialnych"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 4

  A wszystko to, bo prezesa boli kolano i nie trzyma mocno na smyczy. Sam jaśniepanprezes chyba nie zabrał w ogóle głosu na ten bulwersujący temat? Oczywiste jest, że cierpiący od urodzenia już się do swojego cierpienia zdążyli przyzwyczaić. Prezes cierpi dopiero teraz, więc przeżywa swój problem mocniej. Tym bardziej, że to jego kolano. Na szczęście dla ludzkości lekarze stoją na straży bezcennego prezesiego zdrowia. A Żalek... no cóż, żal człowieka, nie każdemu bozia dała rozum, wrażliwość, empatię...

 • stef0909

  Oceniono 8 razy 4

  Żalek przykład debilnego taliba - Białystokowi współczuje!

 • nieufnytrafiony

  Oceniono 6 razy 4

  Wiadomość wysłana do posła :
  ŻALEK ! Żal mi Ciebie! Szkoda, że prawnik tak wypowiada się o ludziach z niepełnosprawnością. Albo zagubiłeś się w swoich przemyśleniach albo ktoś pomylił się pozwalając Ci skończyć studia prawnicze!
  Należysz do tej grupy polityków, którymi się brzydzę. Zmieniasz ekipę w zależności, gdzie pewniejsze jest zdobycie jakiejś posady - a to radnego a to teraz posła... AWS, LPR, KK, SKL, Przymierze Prawicy, UPR, PiS, PO, Polska Razem, Porozumienie!!! Dużo tego, nie sądzisz? Jak można Tobie wierzyć? Przecież Ty jesteś zwyczajnym zdrajcą politycznym. W życiu też ....? Pomyśleć, że Twój dziadek był uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata... Nie wierzę, żeby Cię nie uczył tolerancji, zrozumienia innych bez względu na wiarę itd. Przecież Twoja babcia była jedną z uratowanych Żydówek ... Rany... taka rodzina a Ty? Kto na Ciebie głosował? Nie zasługujesz na nic...
  Słuchając Cie w TOK.FM oniemiałem... Ty i Tobie inni - jak ta... Kudnicka czy jakoś tak... chyba nie macie w rodzinie osób z niepełnosprawnością!!! Gdybyś miał , inaczej byś mówił. Cóż, wtedy miałbyś w tym interes!
  Jak można tak mówić o nas - niepełnosprawnych.
  Lubisz konie? To wsiądź na jednego i spadaj, bo szkoda na Ciebie patrzeć i tym bardziej słuchać...
  Żal d*pę ściska Żal-ek!

 • abe.cztery

  Oceniono 3 razy 1

  Ach te krzyki (wówczas) kandydata na prezydenta AD o tym jak to państwo ma być dla obywateli, te podniesionym głosem przez (jeszcze nie panią premier) Szydło wyrzucane z siebie prawdy objawione, że trzeba wsłuchać się w głos społeczeństwa i pochylić się nad problemami obywateli, że pieniądze są dla nich i wystarczy na wszystko, jeśli tylko się nie kradnie. Od tamtej pory jak słyszę o "wsłuchiwaniu się" i "pochylaniu" to rzygać mi się chce.
  No i pochylił się spisiały rząd nad niepełnosprawnymi - wypinając na nich d..ę. Czego należało się spodziewać od zawsze.

 • 987b

  Oceniono 2 razy 0

  Ja na nich nie głosowałem.

 • marchwianka.0

  Oceniono 2 razy 0

  A z czyich list poseł Żalek trafił do sejmu???

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz -1

  Z pewnym zadowoleniem zauwazam na czerskiej nieokielznana fale populizmu, wszyscy nagle chca pomagac i jak jeszcze przeczytam ze gornicy to jednak za malo zarabiaja to chyba zaczne kupowac giewu, z tym ostatnim to oczywiscie taki zart.

 • swobodan1

  Oceniono 6 razy -2

  Rodziny, które otrzymują 500 + a ich matki czy ojcowie wydają te pieniądze np na alkohol
  to ośrodki pomocy społecznej za nich wydają te pieniądze a tu wielkie oburzenie gdyż poseł
  Żalek stwierdził,że wśród rodzin z osobami niepełnosprawnymi też mogą znaleźć takie
  osoby - taka jest też prawda i nie ma co twierdzić inaczej. A straszenie przez rodziny
  i osoby niepełnosprawne procesem pana posła, który powiedział prawdę jest kpiną -
  wypadałoby oskarżyć o grożenie dokonania eutanazji na swoim niepełnosprawnym
  dzieckiem przez wyrodna matkę !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX