Żalek przeprosił protestujących, ale zarzuca nam manipulację. Oto cała rozmowa tokfm.pl z posłem

Wiceprzewodniczący klubu PiS Jacek Żalek przeprosił dziś protestujących w Sejmie rodziców dorosłych osób z niepełnosprawnością. Jednocześnie zarzucił nam manipulację. Dlatego publikujemy całe nagranie z posłem.

Polityk tłumaczył się ze słów, które padły z jego ust podczas rozmowy z portalem tokfm.pl.

Jacek Żalek w rozmowie z Natalią Bet tłumaczył, dlaczego - jego zdaniem - rząd nie powinien zgodzić się na na wprowadzenie 500 zł dodatku rehabilitacyjnego, a wspomnianą kwotę należy oferować w formie rzeczowej, np. w formie pieluch czy cewników.

Po tym, jak oni się zachowują, opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły

Teraz poseł Żalek stwierdził, że nie miał na myśli tego, co powiedział, a winne całej sytuacji są media:

- Uznałem, że warto przeprosić. Bo moja duma nie jest warta tego, żeby ranić kogokolwiek. Dlatego, że nie mówiłem o paniach. Dlatego, że wszyscy padliśmy ofiarą manipulacji. Piętnaście minut mówiłem o tym, jak ważne jest to, co robicie. Wycięto piętnaście sekund z piętnastominutowego wystąpienia - mówił do protestujących w Sejmie.

A jak było naprawdę? Całe nagranie - owszem - trwało ponad 15 minut, ale dotyczyło m.in. wymarzonych inwestycji posła Żalka w Białymstoku oraz kandydowania na prezydenta tego miasta, koncernów medycznych w Polsce oraz protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

Tak wyglądała cała rozmowa z posłem Żalkiem. Poniżej można ją obejrzeć jako wideo, a także wysłuchać jako podcastu.

Cała rozmowa tokfm.pl z Jackiem Żalkiem

Jest pozew 

Protestujący rodzice dzieci niepełnosprawnych zwrócili się  z prośbą do poseł Kornelii Wróblewskiej o pomoc prawną w wyciągnięciu konsekwencji w stosunku do posła Jacka Żalka. 

W związku z tym,  Nowoczesna w ramach pomocy prawnej poprosiła o pomoc adwokata Jarosława Kaczyńskiego, obrońcy protestujących pod Sejmem w grudniu 2016 roku oraz innych obywateli występujących przeciwko partii rządzącej. 

Mecenas w imieniu rodziców osób z niepełnosprawnościami złożył dzisiaj w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa prywatny akt oskarżenia. Również dzisiaj zostanie złożony wniosek o uchylenie immunitetu pana posła Jacka Żalka.

Według mecenasa Kaczyńskiego zachowanie posła Żalka nosi znamiona czynu zabronionego określonego w art. 212 § 2 kodeksu karnego. Jak czytamy w uzasadnieniu aktu oskarżenia, słowa wyrażone przez oskarżonego w wywiadzie w sposób oczywisty są nieprawdziwe i zniesławiające pokrzywdzonych.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (50)
Żalek przeprosił protestujących, ale zarzuca nam manipulację. Oto cała rozmowa tokfm.pl z posłem
Zaloguj się
 • nemilek

  Oceniono 13 razy 7

  Sorry, że się powtarzam, ale co to kogo gooowno obchodzi, co ma do powiedzenia niejaki Żalek. Mnie interesuje tylko czy pani Gosiewska i pani Kaczyńska, które co miesiąc pobierają od państwa na swoje zdrowe dzieci tysiące złotych i do tego jeszcze dochodzi horendalne odszkodowanie czy kiedykolwiek przeproszą za to, że nie zabrały głosu czy tym matkom te 500 złotych dodatkowo się należy czy też nie, tym bardziej, że obydwie podają się za katoliczki, a już pani Gosiewska, wdowa po Edgarze swoje przywiązanie do Kościoła broni równie energicznie jak miliony odszkodowania, które jej przyznano.

 • kaczy.chuj

  Oceniono 10 razy 4

  przeprosił ale nieszczerze i pod przymusem.
  Spieprzaj dziadu!

 • plutoniczna

  Oceniono 9 razy 3

  obejrzałam cała rozmowę Żalka z protestującymi.
  szacun dla kobiet.
  zaorały Żalka koncertowo.
  tego się nie da opisać - to trzeba obejrzeć.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 9 razy 3

  01:13:16 do 01:15:20 tu jest o zwyrodnialach,
  Kazdy pisobolszewik kłamie. Wszyscy, Nie znam przypadku, zeby pisobolszewi powiedzial prawdę.

 • lao.premis

  Oceniono 7 razy 3

  Jeżeli jego wypowiedź została zmanipulowana to za co przepraszał?

 • tilow3

  Oceniono 9 razy 3

  Zajmij się Żalek na jakiś czas hodowlą buraka, to zapewni ci chleb i satysfakcję. Może za jakiś czas wróć do polityki, ale póki co.... daj sobie siana.

 • corey999

  Oceniono 11 razy 3

  Sk....

 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 3

  Manipulantem to sam jesteś. Zaczęła się palić ziemia pod nóżkami to się wciska stary kit.
  Wyrwanie z kontekstu i niby zmanipulowane.

 • cinek11

  Oceniono 6 razy 2

  Nie bardzo znam sprawę, ale facet, ten Żalek to fiut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX