"PO i PiS traktuj± Warszawę jak folwark". ¦piewak o niezwykłym sojuszu. Z Razem i Kukizem

- Nie można się obrażać na wyborców Pawła Kukiza - mówi w TOK FM Jan ¦piewak. Nie wyklucza, że w walce o prezydenturę Warszawy, skorzysta z poparcia Kukiza.

Warszawski radny i aktywista, który rozpocz±ł nagła¶nianie afery reprywatyzacyjnej - Jan ¦piewak, nie podj±ł ci±gle decyzji, czy wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy.

W TOK FM powtórzył, że do walki o fotel prezydenta jest gotów. Nie wyklucza, że wystartuje z poparciem do¶ć niezwykłej koalicji: partii Razem i ugrupowania Kukiz'15. Razem to lewica, a posłami z list Kukiz'15 zostali, przypomnijmy, narodowcy z Robertem Winnickim na czele.

- Kukiz powiedział mi, że zależy mu na uczciwym kandydacie, który będzie popierał tę czę¶ć ich programu, któr± ruchy miejskie podzielaj±, czyli kwestie demokracji partycypacyjnej: panele obywatelski, budżet obywatelski, referenda - mówi ¦piewak w Poranku Radia TOK FM.

Partia Razem z wyborcami Kukiza

- Uprzedzałem partię Razem, że będę szukał poparcia w¶ród różnych ¶rodowisk. Nie można się obrażać na wyborców Pawła Kukiza. My¶lę, że Razem widzi szansę w tym, by zagłosowali oni nie na Prawo i Sprawiedliwo¶ć, tylko prospołeczny program i kandydata, który ma szansę zakończyć wojnę polsko-polsk± - tłumaczy.

¦piewak podkre¶la, że jest kandydatem bezpartyjnym (reprezentuje organizację Wolne Miasto Warszawa), a jego udział w wy¶cigu prezydenckim miałaby być przeciwwag± dla systemu dwupartyjnego, który od lat obowi±zuje w Polsce. - Tylko to pozwoli na odrodzenie demokracji w Polsce. PO i PiS traktuj± Warszawę jak folwark. Obie partie kieruj± się własnym interesem, a interes mieszkańców Warszawy maj± w poważaniu - komentuje.

Smolar: ¦piewak może wymusić uelastycznienie systemu

W rozmowie z Jackiem Żakowskim prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar przyznaje, że zarówno Kukiz’15 jak i Razem s± głosami protestu przeciwko “partiom wodzowskim”, które obecnie dominuj± na politycznej scenie Polski. - Nie s±dzę, by ¦piewak miał szansę wygrać, nie ma poparcia wielkich bloków wyborców. Jednak ludzie tacy jak on mog± wymusić na wielkich graczach elementów, które uelastyczniaj± system - twierdzi.

Według sondażu portalu 300polityka.pl z kwietnia, Jan ¦piewak może liczyć na 4. miejsce w warszawskich wyborach, po Rafale Trzaskowskim (PO), Patryk Jakim (PiS) i kandydacie SLD. Radny zapowiada, że będzie się starał o poparcie m.in. Barbary Nowackiej i Zielonych.

Czytaj też: Szpitale miejskie bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań">>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
"PO i PiS traktuj± Warszawę jak folwark". ¦piewak o niezwykłym sojuszu. Z Razem i Kukizem
Zaloguj się
  • stef0909

    Oceniono 1 raz 1

    Frustrat i alkoholik ale dueto nam szykuj±!!!

  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    PRL bis jak idea NATO bis idzie do generalnego remontu, tego sie juz dluzej nie dawalo tolerowac. Zmiany sa niezbedne jak wtedy przy koncu pierwszej RP, gdy parlamentarni zamachowcy dokonali ostatniej proby ratowania panstwa, skonczylo sie to fatalnie i targowica okazala eie silniejsza jednak pozostawili testament wiary Polakow w swoje wolne niepodlegle panstwo. Zawsze jest ryzyko iz ci ktorzy przeciwstawili sie zlu sami stana sie tacy jak ci z ktorymi walczyli, jednak probowac trzeba w imie wiary w demokracje i jej pokojowe mozliwosci samonaprawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX