Czy dziewczyny i kobiety rzeczywiście gorzej radzą sobie z matematyką? "Emancypantki"

Pytanie drugie: czy to prawda, że kobiety gorzej radzą sobie z orientacją w przestrzeni? Gorzej od mężczyzn, oczywiście. Stereotypy, obecne także w procesach edukacji i wychowania są tak silnie obecne, że praktycznie nie da się ocenić, jacy kobiety i mężczyźni byliby, gdyby nie schematy płci. A i tak można mówić o manipulacji stereotypem płciowym.

Jak zwykle w piątek wieczorem feministyczny podcast Tokfm.pl "Emancypantki", przygotowywany przez Hannę Zielińską - dziennikarkę TOK FM.

Czekamy na Państwa opinie, uwagi, pytania! Proszę pisać na adres: emancypantki@tok.fm

Z naszym cyklem podcastów powrócimy już w poniedziałek kolejnym wydaniem podcastu Rafała Hirscha "Cotygodniowe podsumowanie roku 2018"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Czy dziewczyny/kobiety rzeczywiście gorzej radzą sobie z matematyką?
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  To nie sa stereotypy to sa naturalne cechy mozgu - roznego u kobiet i mezczyzn. Aparaty zostaly zaprojektowane pod rozne nieco funkcje i maja swoje przewagi i niedomagania jak kazdy seryjnie produkowany model mercedesa. Kobiety maja np. duzow iecej polaczen miedzy polkulami co umozliwia im wielawatkowosc przetwarzania danych z roznych obszarow, co jest rowniez wada gdyz ich mozg nie potrafi wylaczyc sie i dokonac pelnej koncentracji na jednym problemie, ta monotematycznosc meskiego mozgu umozliwia mu z kolei wylaczenie wielowatkowosci przy rozwiazywaniu konkretnego problemu.

 • Michał Moś

  0

  Byłem w liceum w klasie mat-fiz i dwie osoby najlepsze z matmy to były dziewczyny. Mam na mysli taki poziom że podchodziły do tablicy, roziązywały zadanie a potem nuczycielka tłumczyła co ię stało ;)

 • drakaina

  0

  Czy zamiast sluchać podcastu mogłabym to wszystko przeczytać? Interesuje mnie to, ale jestem radykalnym wzrokowcem, więc nie będę traciła czasu na coś, co mnie będzie zmuszało do zdwojonej uwagi, nie będę tego w stanie ogarnąć szybko, tylko będę musiała wysłuchiwać czyjegoś gadania.

 • usera

  Oceniono 3 razy -1

  Dość powiedzieć, że pierwszymi programistami były kobiety. Zostały wypchnięte z zawodu, gdy w informatyce pojawiły się pieniądze. Dopiero wtedy okazało się, że to "męski" zawód.

 • Robert Matysiak

  Oceniono 3 razy -1

  Bardzo fajnie! Byłoby jeszcze lepiej, gdyby autorka sprawdziła znaczenie słów, którymi się posługuje. Na początek proponuję " stereotyp".
  Nie mogę też sobie darować zwrócenia uwagi na następujące słowa:
  Stereotypy(...) są tak silnie obecne, że praktycznie nie da się ocenić, jacy kobiety i mężczyźni byliby, gdyby nie schematy płci.
  Cymes dwójmyślenia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX