Wg Bugaja Kaczyński wróci szybko. "Ale nie dopilnuje wszystkiego. Już różne rzeczy puścił bokiem"

Wg prof. Ryszarda Bugaja, Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala "na mniejszych obrotach". - Nie dopilnuje różnych rzeczy. Już mi się wydaje, że różne rzeczy puścił bokiem - powiedział w TOK FM.

Kłopoty z kolanem są oficjalnym powodem nieobecności Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, która trwa już blisko miesiąc. Choć prezes PiS jest najważniejszą osobą w polskiej polityce nie wiadomo, ile potrwa jeszcze nieobecność i jaki jest jego stan zdrowia.

Czytaj też: Skoro Kaczyński trzyma wszystkie lejce, to mamy prawo poznać jego stan zdrowia>>>

Po tygodniach milczenia za pośrednictwem rzeczniczki Beaty Mazurek (PiS) dowiedzieliśmy się wczoraj (w środę), że Kaczyński dziękuje za "ciepłe słowa i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia".

Zdaniem prof. Ryszarda Bugaja, na powrót prezesa PiS nie będziemy długo czekać.

- Wydaje mi się, że wróci szybko. Ale na mniejszych obrotach, ze wszystkimi tego konsekwencjami w partii, która jest jednoosobowo zarządzana. Nie dopilnuje różnych rzeczy. Już mi się wydaje, że nie wszystkiego dopilnował. Różne rzeczy puścił bokiem - powiedział ekonomista w magazynie EKG w TOK FM.

"Wojsko na łupy łase"

Czego nie dopilnował prezes PiS? - Wydaje mi się, że on chciał trochę pilnować, żeby nie rozkradali Rzeczypospolitej. Ale wojsko ma zaciężne. To wojsko potrzebuje żołdu i na łupy jest łase. Poszli na całość - podsumował działania polityków PiS ekonomista, który - przypomnijmy - był społecznym doradcą ekonomicznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, brata bliźniaka przewodniczącego PiS (zginął w 2010 r. w wypadku lotniczym w Smoleńsku).

Czytaj też: "Ta władza jest tak pazerna, że się przyssała i żadnego umiaru nie ma". Brejza dosadnie podsumował PiS>>>

Prof. Bugaj nie ma tez dobrego zdania o premierze Mateuszu Morawieckim, z którego Jarosław Kaczyński uczynił jednego z najważniejszych ludzi w Polsce.

- Kiedy Morawiecki się pojawił, rozpocząłem od oceny bardzo przyjaznej. Ale przeczytałem "Program odpowiedzialnego rozwoju" i  jestem coraz bardziej zmartwiony.  Nie wiem, czy on wie, co chce zrobić. Raczej nie - ocenił gość TOK FM. I dodał, że "liczba wpadek", które ma na koncie obecny premier "jest dość porażająca". 

- Jak on jedzie do Rydzyka, to musi powiedzieć, że trzeba rechrystianizować Europę? Nie może powiedzieć że będziemy propagować chrześcijańskie wartości w Europie? To przecież inaczej brzmi. "Rechrystianizować" brzmi jak z wypraw krzyżowych - mówił prof. Ryszard Bugaj.

Przypomnijmy: tuż po nominacji na stanowisko premiera - na początku grudnia 2017 roku - Mateusz Morawiecki zdradził, że "rechrystianizacja Europy" jest jednym z jego największych marzeń.

Czytaj też: "Powinien podać dziennikarzowi rękę lub go objąć". Kraśko o tym, że premier zachował się w Monachium w najgorszy sposób>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
"Kaczyński nie dopilnuje wszystkiego". Bugaj o "łasym na łupy" wojsku PiS: Poszli na całość
Zaloguj się
 • gruppe

  Oceniono 14 razy 12

  Świętem dla kraju będzie zniknięcie tego człowieka z polityki. Na to czeka zdecydowana większość Polek i Polaków.

 • pn-ski

  Oceniono 11 razy 9

  Niech już Morawiecki nie propaguje "wartości chrześcijańskich", przed nim robił to Adolf Hitler i wiemy, jak to wyglądało.
  A dla przypomnienia fragment z "orędzia do narodu" - mowy radiowej Adolfa Hitlera z 1 kutego 1933 roku:
  „Rząd Narodowy zamierza utrwalać i chronić fundamenty, na których wspiera się siła naszego państwa. Pod swoją szczególną ochronę rząd bierze wartości chrześcijańskie, które stanową podstawę naszego systemu moralnego, oraz rodzinę, najważniejsze ogniwo naszego narodu. Stając ponad klasami i warstwami społecznymi, zamierza on przywrócić narodowi poczucie rasowej i politycznej jedności oraz poczucie wynikających z nich obowiązków."

 • notremak

  Oceniono 11 razy 9

  Po 1000 nowych mostów będzie jeździło 10 000 000 elektrycznych aut m-ki mateuszekpierdziuszek.
  Do nabycia w każdym sklepie z zabawkami, najtaniej w "Smyku".

 • Adam Piekar

  Oceniono 11 razy 9

  Teraz bedzie budowal droge po roku 2022 w Bystrzycy Klodzkiej, bo tam go zawiezli na spotkanie z pisem ?

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 8

  Niech Krzywousty rechrystianizuje co chce ale za swoje pieniądze a nie za nasze podatki, kretyn i debil

 • def11

  Oceniono 12 razy 8

  Dopiero łupieżcy zwiększą obroty w dojeniu państwa

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 4

  " ... Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala "na mniejszych obrotach.""
  deskorolkę
  i dwa żelazka na duszę
  tanio odstąpię

 • apw1964

  Oceniono 8 razy 4

  Wiem, że jestem wredny wypominając Panu Profesorowi, ale powstrzymać się trudno. Pan deklarował głosowanie na PIS i do takiego głosowania w ten sposób namawiał. A przecież wiedział Pan jaki to człowiek, jakie ma zapędy autorytarne. Wiedział lepiej niż inni.
  Co nie znaczy, że nie ma prawa teraz komentować ani krytykować. Ma. I niech komentuje, bo dobrze to robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX