Wg Bugaja Kaczyński wróci szybko. "Ale nie dopilnuje wszystkiego. Już różne rzeczy puścił bokiem"

Wg prof. Ryszarda Bugaja, Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala "na mniejszych obrotach". - Nie dopilnuje różnych rzeczy. Już mi się wydaje, że różne rzeczy puścił bokiem - powiedział w TOK FM.

Kłopoty z kolanem są oficjalnym powodem nieobecności Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, która trwa już blisko miesiąc. Choć prezes PiS jest najważniejszą osobą w polskiej polityce nie wiadomo, ile potrwa jeszcze nieobecność i jaki jest jego stan zdrowia.

Czytaj też: Skoro Kaczyński trzyma wszystkie lejce, to mamy prawo poznać jego stan zdrowia>>>

Po tygodniach milczenia za pośrednictwem rzeczniczki Beaty Mazurek (PiS) dowiedzieliśmy się wczoraj (w środę), że Kaczyński dziękuje za "ciepłe słowa i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia".

Zdaniem prof. Ryszarda Bugaja, na powrót prezesa PiS nie będziemy długo czekać.

- Wydaje mi się, że wróci szybko. Ale na mniejszych obrotach, ze wszystkimi tego konsekwencjami w partii, która jest jednoosobowo zarządzana. Nie dopilnuje różnych rzeczy. Już mi się wydaje, że nie wszystkiego dopilnował. Różne rzeczy puścił bokiem - powiedział ekonomista w magazynie EKG w TOK FM.

"Wojsko na łupy łase"

Czego nie dopilnował prezes PiS? - Wydaje mi się, że on chciał trochę pilnować, żeby nie rozkradali Rzeczypospolitej. Ale wojsko ma zaciężne. To wojsko potrzebuje żołdu i na łupy jest łase. Poszli na całość - podsumował działania polityków PiS ekonomista, który - przypomnijmy - był społecznym doradcą ekonomicznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, brata bliźniaka przewodniczącego PiS (zginął w 2010 r. w wypadku lotniczym w Smoleńsku).

Czytaj też: "Ta władza jest tak pazerna, że się przyssała i żadnego umiaru nie ma". Brejza dosadnie podsumował PiS>>>

Prof. Bugaj nie ma tez dobrego zdania o premierze Mateuszu Morawieckim, z którego Jarosław Kaczyński uczynił jednego z najważniejszych ludzi w Polsce.

- Kiedy Morawiecki się pojawił, rozpocząłem od oceny bardzo przyjaznej. Ale przeczytałem "Program odpowiedzialnego rozwoju" i  jestem coraz bardziej zmartwiony.  Nie wiem, czy on wie, co chce zrobić. Raczej nie - ocenił gość TOK FM. I dodał, że "liczba wpadek", które ma na koncie obecny premier "jest dość porażająca". 

- Jak on jedzie do Rydzyka, to musi powiedzieć, że trzeba rechrystianizować Europę? Nie może powiedzieć że będziemy propagować chrześcijańskie wartości w Europie? To przecież inaczej brzmi. "Rechrystianizować" brzmi jak z wypraw krzyżowych - mówił prof. Ryszard Bugaj.

Przypomnijmy: tuż po nominacji na stanowisko premiera - na początku grudnia 2017 roku - Mateusz Morawiecki zdradził, że "rechrystianizacja Europy" jest jednym z jego największych marzeń.

Czytaj też: "Powinien podać dziennikarzowi rękę lub go objąć". Kraśko o tym, że premier zachował się w Monachium w najgorszy sposób>>>

DOSTĘP PREMIUM