Trzaskowski krytykuje Gronkiewicz ws. Parady Równości. "Warszawa powinna udzielić patronatu"

- To są prawa obywatelskie. Takie prawa, jako cywilizowane państwo, musimy naszym obywatelom zapewnić - mówi Rafał Trzaskowski. Po raz trzeci weźmie udział w warszawskiej Paradzie Równości.

Kandydat na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski z PO, deklaruje, że weźmie udział w tegorocznej Paradzie Równości. To będzie trzeci raz, kiedy zobaczymy na niej byłego wiceszefa polskiej dyplomacji. - Jasno też mówię o tym, że Warszawa powinna udzielić Paradzie patronatu - powiedział obecny poseł w rozmowie z tokfm.pl.

"To zasady cywilizowanego świata"

- Oczywiście opowiadam się za związkami partnerskimi. To jest kwestia praw obywatelskich. To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś jest lewicowy czy centrowy. To jest absolutny wymóg, to są zasady cywilizowanego świata - zaznaczył polityk i przypomniał, że nawet brytyjska Partia Konserwatywna poparła tego typu rozwiązania. 

Trzaskowski przekonywał również, że wśród opozycji toczą się rozmowy, aby poprzeć projekt dotyczący związków partnerskich, który złożyła Nowoczesna. Jak przekonać nieprzekonaną część społeczeństwa? Trzaskowski uważa, że trzeba po prostu rozmawiać. 

- Trzeba mówić o tym, że to nie jest kwestia światopoglądu, że to są po prostu prawa obywatelskie i takie prawa, jako cywilizowane państwo, musimy naszym obywatelom zapewnić - stwierdził kandydat PO. 

Trzaskowski wyraził również nadzieję, że po odejściu PiS od władzy, uda się uchwalić możliwość zawierania związków partnerskich, które dotyczą zarówno par jednopłciowych, jak i dwupłciowych.

Czytaj też: Trzaskowski zapytał Jakiego o Paradę Równości, a potem... sam został rozliczony. "PO, serio?"

Czy Warszawa powinna objąć patronatem Paradę Równości?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (78)
Trzaskowski krytykuje Gronkiewicz ws. Parady Równości. "Warszawa powinna udzielić patronatu"
Zaloguj się
 • kolektywnie

  Oceniono 14 razy 6

  "...Oczywiście opowiadam się za związkami partnerskimi. To jest kwestia praw obywatelskich...."

  A co z poligamią, wielomałżeństwami czy panem posłem PIętą i jego trójkątem. Im to już parawa obywatelskie nie przysługują?!

 • dojcze_kabana

  Oceniono 16 razy 2

  Dlaczego prezydent tęczowego Poznania nie zezwolił na marsz onanistów? I dlaczego sekta z Czerskiej nie zrobiła z tego wielkiej zadymy?

 • ellis25pl

  Oceniono 1 raz 1

  Zakazac wszelkich parad LGBT, promowanie dewiacji, jezeli na to pozwolimy to wkrotce mozna sie spodziewc innych parad onanistow, pedofili, kozojebciw itp dlaczego nie przeciez kazdy ma prawo byc kim chce. Powinna byc tylko jedna prada -Normalnosci.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 7 razy 1

  Tak, Czaskoski. Najwięszy problem Warszawy to wygodna przeprawa dla rowerzystów przez Wisłę, poszerzenie miejsc na leżaki, zatamowanie ruchu samochodowego przez celowe zwiększenie korków i zahamowanie budowy parkingów. No i więcej marszy i pochodów seksualnych mniejszości i dewiantów. Tylko dzieki temu stolica będzie wspaniała.

 • jan700

  Oceniono 5 razy 1

  Tolerancja?
  Na każde pytanie istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX