Mają dość nazywania szpitala rzeźnią. Pikieta wsparcia dla lekarza atakowanego przez obrońców życia

Rodzice bronią prof. Dębskiego, któremu organizacje pro life zarzucają prowadzenie "rzeźni" w Szpitalu Bielańskim. Zasłonili transparenty ze zdjęciami martwych płodów i przypomnieli o dokonaniach lekarza.

Kilkadziesiąt osób manifestowało wsparcie dla lekarzy z oddziału położniczo-ginekologicznego warszawskiego Szpitala Bielańskiego, którego ordynatorem jest prof. Romuald Dębski. Organizatorem akcji była grupa Bielańskie Mamy. 

"Przyszliśmy podziękować"

To odpowiedź rodziców, których dzieci urodziły się w placówce, na zarzuty organizacji pro-life.Te od miesiąca pikietują przed szpitalem i zarzucają, że placówka jest „rzeźnią”, w której wykonuje się aborcje. Na szpitalnym parkingu od kilku miesięcy stoi przyczepa z banerem przedstawiającym martwe płody. Uczestnicy pikiety zasłonili ją balonikami i transparentem, na którym napisano: „W szpitalu bielańskim w 2017 r. przyszło na świat ponad 3000 dzieci, połowie lekarze nie dawali szans”.

Zarzuty dotyczą przede wszystkim ordynatora oddziału, prof. Dębskiego, który w mediach wypowiadał się przeciw całkowitemu zakazowi aborcji.

Jego obrońcy przypominali dziś, że lekarz w trakcie swojej kariery uratował wiele dzieci.

- Przyszliśmy tutaj dzisiaj podziękować. Nie zgadzamy się na to, żeby padały takie oszczerstwa. Chcieliśmy pokazać, że właśnie ci lekarze ratują dzieci - mówiła w rozmowie z reporterem TOK FM jedna z pikietujących matek.

- Tomusiowi nigdzie nie dawano szans. Na Śląsku kazano mi się modlić, a tutaj pomogli. Po jednym rutynowym zabiegu okazało się, że wyzdrowiał i ma się dobrze - dodała inna.

- Pan profesor czyni tylko dobro. Moje początki z ciążą były takie, że zrobiłam tournée po szpitalach, również tych najbardziej renomowanych. Każdy mnie odsyłał z kwitkiem. Kiedy trafiłam tutaj, do pani dr Dębskiej i do pana profesora Dębskiego, po 9-miesięcznej walce udało się - wspominała kolejna z matek.

W pikiecie uczestniczyły m.in. radna Warszawy Paulina Piechna-Więckiewicz, a także Magdalena Lerczak, zastępczyni burmistrza Bielan.

Czytaj też: Portal udzielający porad na temat aborcji na celowniku prokuratury. "To nagonka"

Prof. Romuald Dębski uważany jest za jednego z najlepszych polskich ginekologów. Lekarze z innych szpitali często odsyłają do niego pacjentki, z których problemami zdrowotnymi nie są w stanie sobie poradzić. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"Na Śląsku kazano mi się modlić, a tutaj pomogli". Rodzice bronią lekarzy ze szpitala Bielańskiego
Zaloguj się
 • kenter85

  Oceniono 13 razy 11

  Brawo! Czyli są jeszcze normalni Polacy! Przecz z oszołomami!

 • benzyl

  Oceniono 10 razy 8

  Brawo, Ordo Iuris jest sektą zakazaną m.in. we Francji i Brazylii, a u nas te katolskie-świnie jeszcze śmią kogokolwiek oskarżać o łamanie prawa.

 • benzyl

  Oceniono 7 razy 5

  Pan profesor Romuald Dębski to wspaniały człowiek.

 • andrzej1.61

  Oceniono 7 razy 5

  Ordo Iuris zostało zakazane w wielu krajach ze względu że podobnież matki jak je można tak nazwać trzymały dzieci jak ksiądz je gwałcił wszystko na chwałę Bożą. Niech odpowiednie służby sprawdza czy u nas też tak postępują a może jeszcze gorzej.

 • Kamila Rusiniak

  Oceniono 4 razy 4

  Lata aborcyjne mam za sobą . Wszystkie moje znajome ,koleżanki urodzone w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych mają za sobą aborcję a niektóre więcej niż jedną . Obecnie duża część z tych wątpliwych ,,,,pań ,,,, jest tak przesterowana przez kościół ,że utopiłby bez skrupułów kobietę za samą myśl o aborcji . Wypierają się też ,że zrobiły aborcję . Kłamią suki . Starość jest parszywa bo człowiek debileje i zmienia poglądach w sprawach które go absolutnie nie dotyczą . Uważam ,że na temat aborcji muszą liczyć się głosy młodego pokolenia . Tylko i tylko ludzi młodych . Szanuję bardzo tego ginekologa za odwagę . Naraża się na szukany w interesie kobiet . To prawy człowiek . Jestem mu wdzięczna ,że nie zostawił kobiet i jest dla nich wsparciem . Życzę mu siły ,siły i siły . Dziękuję

 • benek231

  Oceniono 6 razy 4

  Te organizacje pod wodza kleru to najgorsze sq...synstwo jakie moze byc. Obludne to i podle do granic mozliwosci. Byle tylko narzucic innym wlasny punkt widzenia, gdyz kler musi miec sukcesy wychowawcze.
  A moze tak ta banda lotrow zacznie od wychowywania siebie(?)

  Zarodek to tylko potencjalny czlowiek - Jedynie "czlowiek" z zapisu genetycznego. Do czlowieka brakuje mu jeszcze bardzo duzo. Ale jesli Taki Gadecki czy Godek chca stawiac znak rownosci pomiedzu zarodkiem a samymi soba to prosze bardzo. Ja sobie tego nie zycze. Uwazam, ze dorosly czlowiek to duzo duzo wiecej niz zarodek i nie wolno stawiac znaku rownosci pomiedzy nimi. Gdyz czlowiek ma przerozne problemy, zyciowe plany, czuje, cierpi, raduje sie - bo jest czlowiekiem. Zarodka, natomiast, wszystko co ludzkie nie dotyczy. On nawet nie, odczuwa fizycznego bolu.

 • Kasia M

  Oceniono 3 razy 3

  Są jeszcze normalni lekarze,stare baby i faceci głosu wogóle nie powinny miec ,a w szczególnosci sukienkowi pedofile,tzw:ciepłe galaretowate łapska.

 • eski57

  Oceniono 2 razy 2

  Aborcja jest przede wszystkim problemem medycznym i dotyczy Istoty będącej w łonie matki – jest ludzkim płodem , który gdy znajdzie się na zewnątrz i po odcięciu pępowiny żyje - jest człowiekiem !
  - Organizacje mające w swym repertuarze „pro life” szerzące kłamstwa o istocie aborcji , obrażające i posądzające bez podstawy rzeczowej i prawnej ; szpitale i lekarzy o niecne czyny , podburzające nieświadomych ludzi i robiące fałszywą propagandę o życiu – powinny być zdelegalizowane !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX