Podpalił biuro Beaty Kempy. Wiele wskazuje na to, że uniknie więzienia

Umorzenie postępowania i przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym - takie wnioski do sądu złożyła prokuratura zajmująca się sprawą podpalacza biura poselskiego Beaty Kempy.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, wniosek o umorzenie sprawy to efekt opinii lekarzy na temat zdrowia psychicznego podpalacza. Sąd będzie też musiał rozstrzygnąć, czy mężczyznę należy zamknąć w szpitalu psychiatrycznym.

Czytaj też: Brudziński apeluje o przerwanie spirali nienawiści. A Lis na to: Jakoś truchło lisie PiS nie przeszkadzało

Wcześniej prokuratura uznała, że czyn zarzucany Sebastianowi K. miał charakter terrorystyczny, gdyż kierował się on motywami politycznymi. Jak zeznał mężczyzna, podpalił biuro Beaty Kempy, ze względu na jej przynależność polityczną. Chciał w ten sposób zmusić rząd i parlamentarzystów koalicji do zaprzestania  działań związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości i organizacją wyborów.

W trakcie przeszukania mieszkania Sebastiana K. policjanci ustalili, że produkował on tam marihuanę. Postawiono mu więc zarzut na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zapewniał jednak, że nie chciał wyrządzić krzywdy mieszkańcom kamienicy, w której znajduje się biuro poselskie.

Za czyn o charakterze terrorystycznym grozi do 15 lat więzienia, a za produkcję marihuany od trzech lat więzienia.

Do podpalenia biura Beaty Kempy w jej rodzinnym mieście, Sycowie, doszło w grudniu 2017 r. Pożar szybko ugaszono, ale zniszczył wnętrze biura.

DOSTĘP PREMIUM