Adam Nawałka podał skład kadry reprezentacji Polski na mundial. Co z Kamilem Glikiem?

Bez ulubieńca Nawałki, Krzysztofa Mączyńskiego, za to z najważniejszymi piłkarzami: Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem. - To była trudna noc - mówił trener.

Adam Nawałka podał 23-osobową kadrę na mundial. Największy ból głowy ma z Kamilem Glikiem, który znalazł się wśród powołanych, ale na przedpołudniowym treningu doznał urazu barku, pojechał do szpitala i jego występ na mundialu jest pod znakiem zapytania.

Glik nie poddaje się łatwo

Informacje na temat zawodnika są sprzeczne. Oficjalnych wyników badań jeszcze nie znamy. Wiadomo za to, że Glik kontuzji doznał nie w starciu z innym rywalem, tylko podczas gry w siatkonogę, a więc w pozornie w niegroźnej sytuacji. Niepokojące jest to, że Glik nie raz grywał z drobnymi urazami, i bez powodu do szpitala  by nie pojechał. Wiadomo też, że jeśli uraz wykluczy go z mundialu, zastąpi go Marcin Kamiński.

Wcześniej kontuzje wykluczyły z wyjazdu do Rosji bramkarza Łukasza Skorupskiego i Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik Legii co prawda wrócił do treningów, ale zdaniem szkoleniowca nie był dobrze przygotowany.

Trudne wybory

Nawałka najbardziej zaskoczył właśnie pominięciem Mączyńskiego. Musiał też skreślić jednego napastnika i na mundial pojedzie jednak Łukasz Teodorczyk, a nie Kamil Wilczek. Nawałka mówił, że to były trudne wybory:

- Była to bardzo trudna noc. Wiem doskonale co czują zawodnicy, którzy dowiedzieli się, że nie jadą na mundial, sam to przeżywałem - oświadczył.

W 23-osobowej kadrze jest też “nieśmiertelny” Sławomir Peszko, który wygrał na skrzydłach rywalizację z “młodymi wilczkami” - Sebastianem Szymańskim i Przemysławem Frankowskim.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji potrwają od 14 czerwca do 15 lipca.

DOSTĘP PREMIUM