Dzieci w szkole zmuszane do całowania relikwii? W internecie zawrzało: Wróciliśmy do średniowiecza!

Relikwie św. Stanisława Kostki trafiły do szkół. "To brak poszanowania dla konstytucyjnej zasady rozdziału państwa od Kościoła" - ostrzega Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"To się nie mieści w głowie! Wróciliśmy do średniowiecza. W całej Polsce w publicznych szkołach dzieci są masowo zmuszane przez księży do całowania części ciała zmarłego człowieka" - czytamy na facebookowym profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Szkoła, do której dotrze przesyłka, spędza dzieci na sali gimnastycznej, gdzie czekają księża, którzy zmuszają dzieci do całowania trupich szczątków - opisuje dalej Ośrodek. Wpis opatrzony jest zdjęciem ze szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie ustawieni są w kolejce do pocałowania przyniesionych przez księży relikwii. - Witamy w Polsce 2018 roku. Dewocja, ciemnogród i powszechny brak poszanowania dla konstytucyjnej zasady rozdziału państwa od Kościoła - podsumowuje sytuację autor wpisu.

Chodzi o trwającą w diecezji ełckiej peregrynację relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki, głównego patrona tej diecezji. Odbywa się ona w Roku św. Stanisława Kostki z okazji 450 rocznicy jego śmierci. Pomysłodawcą jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Czytaj też: Prof. Bartoś: Polski Kościół najbardziej zdemoralizowaną instytucją. Tworzy mentalność kolesiowską

Relikwie odwiedzą każdy z 26 dekanatów diecezji. Towarzyszyć im będą modlitwy za młodzież i o powołania, msze święte, czuwania modlitewne i nabożeństwa pokutne ze spowiedzią. Jak można przeczytać na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży “Studnia”, w program włączone są też szkoły.

Sprzeciwia się temu Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Namawia rodziców do blokowania wizyt relikwii w szkołach.

"Pamiętajcie, wystarczy jeden głos sprzeciwu, żeby zablokować religijną dewiację w każdej ze szkół. Protestujcie. składając oświadczenia u dyrektorów szkół, w których kategorycznie sprzeciwiacie się wnoszeniu i eksponowaniu części zmarłych osób na terenie placówek szkolnych" - podpowiada w facebookowym wpisie. Zachęca też do zawiadamiania Sanepidu o przechowywaniu zwłok i prokuratury o naruszeniu konstytucyjnego rozdziału państwa od Kościoła.

TOK FM PREMIUM